طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بین المللحالت وخیم مظنون اصلی حوادث نیویورک و نیوجرسی

حالت وخیم مظنون اصلی حوادث نیویورک و نیوجرسی

فیلم وضعیت جاده اصلی شهرستان راز و جرگلان

پلیس آمریکا اعلام کرد، حالت مظنون اصلی بمب گذاری های روز شنبه در نیویورک و نیوجرسی که در جریان درگیری با نیروهای پلیس زخمی شده بود، وخیم اما پایدار است.

کشته و زخمی, نیویورک, نیوجرسی, حالت وخیم مظنون اصلی حوادث نیویورک نیوجرسی

کشته و زخمی, نیویورک, نیوجرسی, بمب گذاری, انفجار, بین الملل

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه، «احمد خان رحمی» 28 ساله در جریان تعقیب و گریز روز دوشنبه در شهر لیندن ایالت نیوجرسی زخمی شد و بعد از انتقال به بیمارستان تحت عمل جراحی قرار گرفت.


او هم اکنون متهم به تلاش برای قتل یک مامور و مالکیت غیرقانونی اسلحه است، اما تحقیقات پلیس درباره نقش وی در انفجار های روز شنبه در نیویورک و نیوجرسی همچنان ادامه دارد.


مقام های محلی می گویند، رحمی در سال های اخیر بارها به افغانستان و پاکستان سفر کرده، با این حال هیچ مدرکی از ارتباط او با گروه های تروریستی همچون داعش و طالبان یافت نشده است. وی افغان تبار و شهروند قانونی آمریکا است.


دستگیر رحمی بعد از آن رخ داد که اداره تحقیقات فدرال آمریکا (FBI) تصویر او را منتشر و وی را خطرناک و مسلح توصیف کرده بود.


شنبه شب انفجار یک بمب دست ساز در محله چلسی منطقه پرجمعیت منهتن نیویورک 29 زخمی بر جای گذاشت. انفجار دیگری صبح همان روز منطقه سی ساید پارک در ایالت نیوجرسی را لرزانده بود.


یکشنبه شب هم بمب دست ساز دیگری در نزدیکی ایستگاه متروی نیوجرسی کشف و هنگام خنثی سازی منفجر شد، اما تلفاتی به همراه نداشت.


مظنون اصلی بمب گذاری منهتن
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات