طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیپاسخ قاطع ایران به هر اقدام تحریک کننده

پاسخ قاطع ایران به هر اقدام تحریک کننده

آژانس انرژی اتمی به اعتراض ایران پاسخ داد

فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء (ص) گفت: ما نیروهای مسلح جمهوری اسلامی اعم از ارتش و سپاه به ویژه نیروی دریایی ارتش و سپاه چنانکه فرماندهی معظم کل قوا فرموده اند، هیچ اقدام تحریک کننده ای را نداشته و انجام نخواهیم داد اما با هر اقدام تحریک کننده ای که زمینه نادیده گرفتن قدرت و حقوق ملت شریف ایران باشد، قاطعانه و سرسختانه برخورد خواهیم کرد.


موشک اس 300 خبرآنلاین: فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء (ص) گفت: ما نیروهای مسلح جمهوری اسلامی اعم از ارتش و سپاه به ویژه نیروی دریایی ارتش و سپاه چنانکه فرماندهی معظم کل قوا فرموده اند، هیچ اقدام تحریک کننده ای را نداشته و انجام نخواهیم داد اما با هر اقدام تحریک کننده ای که زمینه نادیده گرفتن قدرت و حقوق ملت شریف ایران باشد، قاطعانه و سرسختانه برخورد خواهیم کرد.

سردار سرلشکر غلامعلی رشید در رژه بزرگ ملی نیروهای مسلح در بندرعباس و در کنار سواحل نیلگون خلیج فارس ، با تبریک هفته دفاع مقدس به ملت ایران، مردم استان هرمزگان و همه فرماندهان و مسئولان حاضر در میدان افزود : برگزاری هفته دفاع مقدس در 31 شهریور هرسال، سالگرد یک تجاوز نیست، بلکه بزرگداشت حماسه عظیم یک ملت است.

بزرگداشت مقاومت قهرمانانه نیروهای مسلح و بزرگداشت مقاومت مردمی یک ملت است؛ ملتی که در اوج سختی ها و کمبودها و امکانات و با مظلومیت، در یک جنگ کاملاً نابرابر در مقابل دشمنان ایستاد و دفاعی قاطع و سرسختانه کرد و شکست و ناکامی را به همه دشمنان تحمیل کرد.

وی گفت : ملت ایران توانست در این جنگ اراده خود را به صدام و ارتش متجاوز او که به نیابت از استکبار جهانی با ملت ایران می جنگید و نیز همه حامیان مرتجع منطقه و حامیان جهانی اش (در رأس آنها آمریکا) تحمیل کند.

فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء (ص) افزود : در پایان این نبرد 8 ساله، پیروز میدان نبرد، ملت ایران بود و دشمن شکست خورد و نابود گشت.

سردار سرلشکر رشید گفت : برای همین است که ملت ایران هرساله در چنین ایامی، این هفته را گرامی می دارد و بر پایداری و مقاومت و ایستادگی در برابر دشمنان تأکید می کند.

وی افزود : اکنون 36 سال از تجاوز سراسری دشمن به سرزمین ایران اسلامی با هدف تجزیه و تسلیم ملت ایران می گذرد و باید خداوند متعال را شاکر باشیم که به ما عزتمندی را، با برخورداری از اراده و قدرت دفاع در برابر متجاوز عطا کرد.

این فرمانده ارشد نظامی با بیان اینکه هفته دفاع مقدس در تاریخ انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی، جزو ایام الله و روز ظهور قدرت الهی است گفت : در این ایام خداوند مکر همه دشمنان را به خود آن ها برگردانید و همه محاسباتشان را در هم شکست و ویران کرد.

سردار سرلشکر رشید با تأکید بر اینکه جنگ به علت روش و نتایج آن در کشتار و تخریب، مطلوب هیچ کس نیست افزود : ملت ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی از هیچ جنگی استقبال نمی کند اما در برابر هر اقدامی از سوی دشمن متوجه ارزش های دینی و انقلابی ، تمامیت ارضی و استقلال این کشور ، عزت و حقوق ملت ایران باشد، قاطعانه و سرسختانه به دفاع و مقابله برمی خیزد و این سرزمین را قتلگاه متجاوزان می کند.

وی گفت : درسی که ملت ایران از 8 سال دفاع مقدس آموخته این است که اگر کشور و ملت از قدرت دفاع، برخوردار نباشند، مورد طمع دشمنان قرار خواهند گرفت و عزت و زندگی سعادتمندانه آن ها توسط دشمن نابود می شود.

فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء (ص) افزود : این ملت آموخته است که نباید یک لحظه از تقویت قدرت دفاعی و تهاجمی خود غفلت کند و همواره باید بر تقویت قدرت دفاعی و تهاجمی بپردازد.

سردار سرلشکر رشید اقتدار و قدرت کنونی جمهوری اسلامی ایران را برآمده از رنج و مجاهدت های مردمی، رشادت ها و شجاعت های دلیرمردان ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دانست و گفت : این مردان در انقلاب و در دفاع قهرمانانه، بهترین عزیزان خود را ازدست داده و فدای اسلام عزیز کرده اند و بهترین ایام و لحظات زندگی خویش را درنبرد با دشمن و جبهه های 8 سال دفاع مقدس سپری کرده اند.

وی افزود : ما امروز وامدار ایثار ملت ایران و پشتیبانی تمام و کمال این ملت از ارتش و سپاه و عنایت حضرت حق برای برخورداری از قدرت دفاعی و تهاجمی در تأمین عزت و بقای نظام مقدس جمهوری اسلامی و انقلاب و حمایت از محرومان و مستضعفان هستیم.

فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء (ص) گفت : موقعیت بی نظیر و بی همتای سرزمین ایران که به عنوان امتیاز و برجستگی ژئوپلیتیکی از آن نام برده می شود، با مرور کلی تاریخ چند صدسال اخیر ایران، ناظر بر این معنا است که ملت بزرگ ما با توجه به موقعیت بی نظیر ژئوپلیتیکی که خداوند عطا فرموده است، برای ادامه و بقای موجودیت خود، دو گزینه بیشتر پیشروی خود ندارد، یا باید در برابر نظام سلطه گر و متجاوز تسلیم شود و یا اینکه برای حیات عزتمندانه و مستقل، دشواری ها را تحمل کنیم و قدرت دفاعی و تهاجمی خود را افزایش دهیم.

سردار سرلشکر رشید افزود : ملت ایران 4 دهه است که با رهبری امام راحل (رحمت الله علیه) و تحت زعامت رهبر معظم انقلاب اسلامی راه دوم را انتخاب کرده است.

وی گفت : بحران های امنیتی و جنگ های نظامی در منطقه غرب آسیا در چند دهه گذشته نشان می دهد که این منطقه بااهمیت و استراتژیک ، بر اثر مداخله سلطه گران ، همواره دستخوش بحران و جنگ های دائمی شده است بنابراین باید حیات عزتمندانه را در رویارویی جسورانه و مدبرانه در برابر باج خواهی و زیاده خواهی های قدرت های متجاوز و سلطه گر جست وجو کرد.

این فرمانده ارشد نظامی افزود : تاریخ منطقه و ایران (قبل از پیروزی انقلاب) آینه تمام نما و روشنی است که می توان سرنوشت ملت هایی که راه سازش را برگزیده اند و از تجهیز قدرت دفاعی و تهاجمی خودداری کرده اند و یا به دشمن اعتماد کرده اند، را در آن مشاهده کرد.

سردار سرلشکر رشید گفت : در منطقه پیرامونی ایران اسلامی، بی ثباتی و جنگ های مداوم حاصل بی تدبیری حاکمان بی ریشه و فاسد و بی کفایت و وابسته و یا حاصل مداخله قدرت های متجاوز و بیگانه و دشمنی دشمنانی همچون آمریکا و رژیم صهیونیستی متجاوز است که با زبانی جز زبان زور و قدرت آشنا نیستند.

وی افزود : در برابر چنین متجاوزانی هرگز تمکین نباید کرد و برخورداری از قدرت دفاعی و تهاجمی و اراده مستحکم برای رویارویی با دشمنان متجاوز، تنها شرط تضمین موجودیت و بقا و حیات ملت شریف ایران است.

فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء (ص) گفت : ما امروز نیازی نداریم که دشمنان و قدرت های سلطه گر در پای میز مذاکره و یا در رسانه ها، به صورت آشکار یا پنهان ثبات سیاسی و قدرت دفاعی ایران را به رسمیت بشناسند .

سردار سرلشکر رشید افزود : دشمن، امروز قدرت جمهوری اسلامی را در شرایطی پذیرفت که احساس شکست و ناتوانی را در مواجهه با نتایج و پیامدهای مداخلات و تجاوزات نظامی خود، با تمام وجود حس می کند.

وی گفت : فرماندهی معظم کل قوا در دیدار با معلمان و فرهنگیان در 12 اردیبهشت ماه امسال فرمودند : وقتی قدرت داشته باشید و دشمن ببیند قدرت شمارا ،ناچار عقب نشینی می کند، وقتی هم در مقابل دشمن از نشان دادن و عرضه کردن مبانی و عناصر قدرت خودمان اجتناب کنیم، دشمن پر رو می شود. دشمنان حرف های بزر گ تر از دهان خودشان می زنند، می نشینند طراحی می کنند که ایران نباید در خلیج فارس رزمایش نظامی داشته باشد، چه غلط های عجیب وغریبی . شما اینجا چه کار می کنید؟ او از آن طرف جهان می آید اینجا رزمایش راه می اندازد خوب بروید در همان خلیج خوک ها! در خلیج فارس شما چه کار می کنید؟ خلیج فارس خانه ما است خلیج فارس جای حضور ملت بزرگ ایران است ساحل خلیج فارس و سواحل دریای عمان و مکران متعلق به این ملت است باید حضورداشته باشند، رزمایش کنند و باید اظهار قدرت بکنند، قرآن به ما یاد داده"ترهبون به عدو الله و عدوکم" خودتان را این جور آماده کنید که دشمن خدا و دشمن شما، واهمه داشته باشد ، هراس داشته باشد از شما ، دشمن هم مراد همسایه نیست مراد رقیب نیست، مراد آن کشوری که با ما دشمنی نمی کند، نیست، دشمن یعنی آنکه دشمنی می کند که او را هم، همه می شناسید.

فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء (ص) برگزاری اولین رژه بزرگ نظامی در سطح ملی و برگزاری هفته دفاع مقدس در بندرعباس و استان هرمزگان و در منطقه حساس و حیاتی تنگه هرمز و خلیج فارس را بیانگر هوشمندی و هوشیاری مدافعان شجاع و فهیم این سرزمین در شناخت پاشنه آشیل قدرت دشمنان دانست و گفت : این رژه نظامی و ان شاءالله تکرار آن در سال های آینده و رزمایش ها و حضور قوی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در خلیج فارس و تنگه هرمز و دریای عمان و سواحل مکران، مهم ترین نشانه قدرت دفاعی و تهاجمی مدبرانه و هوشمندانه جمهوری اسلامی ایران است.

سردار سرلشکر رشید به اظهارنظرهای مقامات آمریکایی در خصوص برخورد شناورهای تندروی سپاه با ناوگان دریایی آمریکا در خلیج فارس اشاره کرد و افزود : شنیدم یک فرمانده متجاوز آمریکایی این روزها حرف بی ربطی زده است و گفته که دو کشور باید برای اجتناب از خطاهای محاسباتی خطرناک بر سر برخی قواعد رفتاری به توافق برسند، باید به این فرمانده متجاوز آمریکایی گفت، شما گرفتار خطاهای مکرر محاسباتی خطرناک ، هم در عمل و هم در فهم از مسائل منطقه هستید؛ شما خطاکار هستید چون متجاوزید.

وی گفت : پرسنل شما آمریکایی ها نابلدند و دچار خطا می شوند، چون متجاوز به آب های منطقه هستید و آخرین نمونه آن تجاوز تفنگداران ترسو و نابلد شما به آب های جزیره فارسی بود که به سرعت اسیر شدند و آن قدر نابلدند که نمی دانند جزیره ای ایرانی سر راهشان است و فرماندهان آن ها هم یا نمی دانستند و یا به پرسنل خودشان دروغ گفته و خیانت کرده اند.

فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء (ص) افزود : پرسنل متخصص و فداکار ما کارشان را بلدند و اعتمادبه نفس دارند، چون فرزند همین آب وخاک و مرزوبوم هستند و در خانه خود دریانوردی می کنند و هرگز دچار خطا نمی شوند.

سرلشکر رشید گفت : صرف نظر از درخواست برخی حاکمان بی ریشه و بی کفایت منطقه که برخلاف میل و خواسته و منافع ملت ها از شما متجاوزان دعوت کرده اند که هیچ پشتوانه حقوقی هم ندارد، دور نیست آن روزی که با قیام ملت های همین منطقه، شما متجاوزین را با خفت و خواری بیرون کنند.

وی این موضوع را وعده الهی دانست و افزود : نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران منشأ امنیت منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز و متجاوزین آمریکایی منشأ ناامنی در منطقه هستند.

این مقام ارشد نظامی گفت : ما نیروهای مسلح جمهوری اسلامی اعم از ارتش جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به ویژه نیروی دریایی ارتش و نیروی دریایی سپاه چنانکه فرماندهی معظم کل قوا فرموده اند، هیچ اقدام تحریک کننده ای را نداشته و انجام نخواهیم داد اما با هر اقدام تحریک کننده ای که زمینه نادیده گرفتن قدرت و حقوق ملت شریف ایران باشد، قاطعانه و سرسختانه برخورد خواهیم کرد و امیدواریم دشمن برای درک این موضوع نیاز نداشته باشد که اراده ملت و نیروهای مسلح ما را به آزمون بگیرد زیرا پاسخ کوبنده نیروهای مسلح ما در بیرون از سرزمین خود چنان خواهد بود که از نتایج آن هیچ منفعتی برای دشمن و ملت های منطقه حاصل نخواهد شد.

واردات آب سرد کن چینی نان تولید کننده ایرانی را آجر می کند
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات