طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
ورزشیپای طلایی مودریچ و مغز خاکستری برانکو

پای طلایی مودریچ و مغز خاکستری برانکو

کل کل برانکو با صاحب سوت طلایی

پس از درخشش بازیکنان فوتبال کرواسی در جای جای فوتبال اروپا، به نظر می رسد مربیان این کشور نیز هواداران زیادی در فوتبال دنیا پیدا کرده اند.

ورزش سه: در سال جاری، صادرات مربیان کروات به 10 نفر افزایش یافته است که 4 تای آنان در قاره آسیا مشغول به فعالیت هستند که حتی این آمار باعث تعجب خود مسئولان رده بالای فدراسیون فوتبال کرواسی هم شده است.

در یوگسلاوی سابق، بیشتر مربیان ترجیح می دادند برای ادامه فعالیت خود به خارج از این کشور بروند که البته یکی از دلایل اصلی این روند، نفوذ و شهرت میلان میلانیچ افسانه ای بود.

یک نکته ملموس در فوتبال کرواسی، دست کم گرفتن استعدادها و بازیکنان این کشور در پنج لیگ معتبر جهان است. به عنوان مثال، ایویگا اولیچ، سالهای پیش وقتی که یک استعداد جوان به تمرینات هرتابرلین رفت، پذیرفته نشد. اما مدتی پس به کرواسی بازگشت و دوران بسیار خوبی را سپری کرد و همین موضوع باعث شد حتی در تیم بزرگی مثل بایرن مونیخ بازی کند این موضوع نشاندهنده عدم اهمیت بسیاری از تیم ها و مربیان مطرح اروپایی به استعدادهای فوتبال کرواسی است.

, , , پای طلایی مودریچ مغز خاکستری برانکو


به همین دلیل، مسئولان فوتبال کرواسی به این نتیجه رسیدند که رشد و شکوفایی استعدادهای مربیان، به شناسایی و پروش بازیکنان جوان در فوتبال این کشور کمک شایانی خواهد کرد.

به همین دلیل، تیم های پایه کرواسی آغاز به پیشرفت کرد و طی سالهای متمادی موفق به اخذ نتایج مثبتی شد و از همین تیم ها، ستارگانی مثل موردیچ، راکیتیچ و کورلوکا رشد کردند. به همین دلیل، بسیاری از تیم های معتبر در اروپا متوجه حضور استعدادهای فوق العاده در فوتبال کرواسی شدند و سعی در به خدمت گرفتن آنها داشتند.

, , , پای طلایی مودریچ مغز خاکستری برانکو


در فصل جاری، فوتبال کرواسی سه مربی در لیگ های معتبر دارد که پس از دوره سرمربیانی مثل ایویچ، بلازویچ و باریچ، بی سابقه بوده است.

ایوان یوریچ، نیکو کواچ و خصوصا اسلوبودان بیلیچ، نتایج بسیار خوبی گرفته اند و مورد تمجید فراوانی قرار گرفته اند. این سه مربی در جنوا، اینتراخت فرانکفورت و وستهام  مشغول به کار هستند و حتما با توجه به شرایط فعلی آنها، در آینده شاهد پیشرفت کیفی زیادی خواهیم بود.

, , , پای طلایی مودریچ مغز خاکستری برانکو


این عصر، با حضور سرخیو کرشیچ در سال 1987 در باشگاه بورگوس شروع شد. کرشیچ پس از آن هدایت 9 تیم متفاوت دیگر را در اسپانیا بر عهده داشت. این اتفاق علاوه بر پیشرفت مالی فراوان، باعث ایجاد اعتبار و نگاه مثبت به فوتبال کرواسی در سطح قاره شد.

حالا، در سراسر اروپا تا خاور دور و آسیای میانه، بسیاری از ارکان باشگاه ها را مربیان، بدنسازان، پزشکان و فیزیوتراپیست های کروات تشکیل می دهند.

, , , پای طلایی مودریچ مغز خاکستری برانکو


ایگور تودور ستاره سابق یوونتوس که در لیگ ترکیه و باشگاه کارابوک اسپور مشغول فعالیت است، تونی مودریچ و ساندرا تومیک، نیکولا جورچویچ در وستهام و به عنوان دستیار بیلیچ، میلژینکو راک و ادین تزیچ، زلاتکو تالیچ در امارات در کنار پرکویچ، سرتن چوک، ایگور پانادیچ و مارک استینویچ در کنار برانکو ایوانکویچ در پرسپولیس ایران، از مربیان صادر شده از فوتبال کرواسی به سراسر جهان هستند که تنوع کشورهای نامبرده، نشانه اعتقاد فوتبال روز دنیا به کرواسی است.

این در حالیست که کشورهایی معتبری مثل پرتغال، آلمان و انگلیس نیز در این زمینه همانند کرواسی در صادرات سرمربی به تمامی مناطق در همان قاره سبز نیز موفق نبوده اند.

10 قانون طلایی برای کاهش سکته مغزی
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات