طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیپایش برنامه های اقتصادی دولت بر پایه اقتصاد ارزش محور

پایش برنامه های اقتصادی دولت بر پایه اقتصاد ارزش محور

اجرای برنامه های هفته دولت با محوریت اقتصاد مقاومتی

عضو کمیسون صنایع و معادن مجلس گفت: تلاش ما در مجلس و خصوصا کمیسیون صنایع و معادن، باید رصد، پایش رفتار و برنامه های اقتصادی دولت بر پایه اقتصاد ارزش محور باشد.

عزیزی, مجلس, کمیسیون صنایع, پایش برنامه اقتصادی دولت پایه اقتصاد ارزش محور

عزیزی, مجلس, کمیسیون صنایع

محمد عزیزی نماینده مردم بهر،خرمدره و سلطانیه در مصاحبه با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگارارن جوان، با تاکید بر رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص حرکت اقتصادی بر پایه اصول اقتصاد مقاومتی گفت: تجربه های موفق جهانی مبین این واقعیت است که خلق ارزش و توسعه آن در بازارهای جهانی می تواند عامل کسب ارزش افزوده تا هزار درصد باشد و تنها راه خروج کشور از بحرانهای اقتصادی، حرکت به سمت اقتصاد ارزش محور است.


وی در ادامه افزود: دنیای امروز، دنیا خلق و پرورش ایده های توسعه پذیر با محوریت صادرات است که نیل به آن، تنها راه تحقق رهنمون های مقام معظم رهبری در بخش اقتصاد مقاومتی است.


نماینده مردم بهر،خرمدره و سلطانیه تصریح کرد: در قرن گذشته اقتصاد ایران بر پایه خام فروشی با محوریت بازار داخلی بنا نهاده شده بود که بر این اساس اصول اقتصاد، حداقل ارزش افزوده را عاید تولید ناخالص ملی کرده است.


عزیزی افزود: هر چند در سالهای اخیر حرکتهایی در خصوص توسعه صادرات غیر نفتی صورت گرفته اما به واسطه عدم توفیق در توسعه بنگاه های دانش بنیان حتی با توجه به وجود پتانسیل های بخشی، تا کنون نتوانستیم به حداقل های توسعه پایدار در حوزه اقتصاد دست یابیم.


عضو کمیسون صنایع و معادن مجلس خاطر نشان کرد: اگر دولت بتواند در خصوص محورهای اقتصاد ارزش محور و یا به عبارتی اقتصاد مولد ارزش افزوده، برنامه های قابل اجرایی ارایه کند، کشور می تواند در خصوص جهش شاخصهای اقتصادی به توفیقاتی دست یابد.


وی در پایان گفت: تلاش ما در مجلس و خصوصا کمیسیون صنایع و معادن، باید رصد و پایش رفتار و برنامه های اقتصادی دولت بر پایه اقتصاد ارزش محور باشد.

12 برنامه دولت دَر حوزه اقتصاد مقاومتی
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات