طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
ورزشیپدیده و کیفیتی که بیننده ندارد!

پدیده و کیفیتی که بیننده ندارد!

مهمترین پدیده های فوتبالی المپیک

دو تیم شایسته و با کیفیت لیگ شانزدهم، در دیداری زیبا و پرگل به تساوی سه سه رسیدند.


پدیده مشهد

ورزش سه: این بازی آنقدر لحظات مهیج و دیدنی داشت که بتوان ادعا کرد، آنها که این مسابقه را ندیدند از تماشای یک دیدار ناب لیگ برتری محروم بودند. به خصوص فوتبالدوستان خراسانی که مثل چند دیدار اخیر حضور کمرنگی در ورزشگاه ثامن شهر مشهد داشتند. برخلاف آبادانی های دوست داشتنی و عشق فوتبال که هرجا بازی نفت باشد آنجا حاضر هستند. کسی چه می داند شاید اختلاف جایگاه 10 پله ای دو تیم به خاطر همین یک عامل باشد: انرژی مثبتی که هواداران آبادانی به تیم محبوبشان منتقل می کنند و انگیزه موفقیت به این تیم می بخشند و عدم حمایت مشهدی ها (به خصوص مدیران و مسئولان و نه فقط هواداران) از پدیده که انگیزه دستیابی به موفقیت را تا حد زیادی کاهش می دهد.

دیده نشدن ناخوشایند


بی شک بدترین قرعه و شاید برنامه ریزی لیگ برتر شانزدهم برای تیم پدیده بوده است. آنها در 4 هفته ابتدایی تنها یک بار میزبان بودند و در سه هفته بعد از آن هم دیدارهایشان به ترتیب با دربی منچستر، دربی پایتخت و الکلاسیکوی داخلی همزمان بوده و قطعاً همین مساله هم باعث شده است تا کیفیت فنی بالای تیم مهاجری آنطور که باید دیده نشود. البته استقبال کم تماشاگران مشهدی از بازی های خانگی نمایندگان شهرشان (که در جای خود قابل بحث است) و این برنامه ریزی نامهربانانه هیچ توجیهی برای آنها که وظیفه شان دیدن همه بازیکنان و بازی هاست نمی شود، که اگر پدیده دیده می شد و در واقع به این تیم تا این اندازه آشکارا بی مهری نمی شد، از آنها بیشتر از آنچه امروز، می شنیدیم.

بهترین سمت چپ لیگ


بدون هیچ اغراقی و به جرات می توان گفت ترکیب رضا ناصحی و معین عباسیان قوی ترین سمت چپ تیم های لیگ برتری را شکل داده است. ناصحی با تجربه، با تکنیک و فوق العاده باهوش است و معین عباسیان جوان هم بسیار سرعتی، قدرتمند، با انگیزه و از همه این ها خاص تر، شوتزن بی نظیری است. به هیمن خاطر هم هست که بیشتر بار تاکتیکی پدیده، برخلاف سایر تیم های لیگ برتری در این سمت متمرکز شده است. این مساله در حالی است که به خاطر فقدان بازیکن سطح بالای چپ پا، بیشتر تیم های لیگ برتری تلاش می کنند روی سمت راستشان به عنوان نقطه قوت تمرکز کنند و در سمت چپ، با ضعف و کمبود مواجه اند.


درخشش ادامه دار معین عباسیان


پدیده در لحظات پایانی مسابقه با نفت آبادان در فاصله دقایق 85 تا 93 توانست 4 موقعیت گلزنی ایجاد کند که معین عباسیان یا پایه گذار آنها بود و یا روی ایجاد آنها تاثیرگذار. او که از ابتدای مسابقه در زمین بود در طول مسابقه هم بارها توانست برای هم تیمی هایش موقعیت گلزنی ایجاد کند و نمایش درخشانی داشت، همان طور که در بیشتر بازی ها اینگونه است و یکی از مناطق قوت بازیش همین ریتم یکنواخت کاری اوست که اغلب در بالاترین سطح قرار دارد.

شوت زن ترین بازیکن لیگ برتر شانزدهم که در هر مسابقه حتماً به زدن شوت به سمت دروازه حریفان اقدام می کند و ضربات کاشته بسیار خوب و با دقتی هم می زند از آن دست بازیکنانی است که شبیهش کمتر در فوتبال کشور وجود دارد. او در فصل گذشته هم همین روند خوب را داشت. مجموعه این عوامل باعث می شود تا دیدن بازی معین عباسیان، بازیکن تیم پدیده و استعداد ناب این روزهای فوتبال خراسان، لذت بخش و امیدوار کننده باشد چرا که او می تواند با روند رو به رشدی که نشان داده به تیم ملی هم برسد.

هشدار نسبت به پدیده ورشکستگی صوری
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات