طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
پذیرش دانشجو در رشته ph.d ارگونومی در همدان

پذیرش دانشجو در رشته ph.d ارگونومی در همدان

درخواست پذیرش دانشجو در 80 رشته کاردانی و کارشناسی

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی همدان از ورود رشته ph.d ارگونومی برای اولین بار در این دانشگاه خبر داد.

همدان, علوم پزشکی, پذیرش دانشجو, پذیرش دانشجو رشته phd ارگونومی همدان

همدان, علوم پزشکی, پذیرش دانشجو
به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان؛ فرهاد فراهانی با بیان اینکه امسال چند رشته تصویب شده تا وارد دانشگاه علوم پزشکی شود، اظهار کرد: رشته دستیاری تخصصی جراحی مغز و اعصاب امسال وارد دانشگاه خواهد شد.

وی با بیان اینکه دستیاری رادیوتراپی رشته دیگری است که مصوب شده است، گفت: در تلاش هستیم دستیارهای این رشته امسال آغاز به تحصیل کنند.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی همدان خاطرنشان کرد: علاوه بر این دو رشته دستیاری، دو رشته دیگر کارشناسی از جمله کارشناسی فیزیوتراپی و کارشناسی اعضای مصنوعی با گرایش ارتز و پروتز در دانشکده توان بخشی مصوب شده است.

وی با بیان اینکه دانشجویان رشته های دستیاری را آموزش پزشکی تخصصی وزارت بهداشت معرفی خواهند کرد، افزود: دانشجویان دو رشته کارشناسی نیز از طریق کنکور سراسری توسط سازمان سنجش معرفی خواهند شد.

دکتر فراهانی با بیان اینکه ورود دو رشته کارشناسی ارشد نیز مصوب شده است، گفت: رشته کارشناسی ارشد اقتصاد بهداشت مصوب شده که امیدواریم دانشجو در این رشته برسد، اما فعلاً نمی دانیم آیا دانشجو خواهد داد یا خیر؟

وی با بیان اینکه رشته بیوتکنولوژی پزشکی در مقطع ph.d سال گذشته تصویب شد و امسال دانشجوهای این رشته برای دور اول آغاز به تحصیل خواهند کرد، تصریح کرد: رشته phd ارگونومی نیز سال گذشته تصویب شد و دانشجویان این رشته امسال آغاز به تحصیل خواهند کرد.

معاون آموزشی دانشگاه با بیان اینکه این رشته برای اولین بار به دانشگاه علوم پزشکی تهران، شیراز، تبریز و همدان وارد شده است، افزود: سال گذشته 5 هزار و 800 دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی همدان داشتیم که امسال انتظار می‎رود بین 5 هزار و 800 تا 6 هزار دانشجو مشغول به تحصیل شوند.

وی با بیان اینکه هر سال بین 800 تا یک‎هزار دانشجو خروجی داریم، گفت: البته در برخی سال ها با افزایش این میزان مواجه هستیم اما غالباً این تعداد ثابت است.

دکتر فراهانی با بیان اینکه ظرفیت پذیرش دانشجو در شورای گسترش مشخص می شود، افزود: مثلاً امسال پذیرش دانشجو در رشته کارشناسی فیزیوتراپی را 15 نفر اعلام کرده اند.

وی با بیان اینکه رشته ها وقتی تصویب می شوند، ظرفیت آن نیز مشخص می شود، گفت: نخستین دوره دستیار فوق تخصص نوزادان نیز شروع شده و امسال دانشجویان آن آغاز به تحصیل خواهند کرد.

معاون آموزشی دانشگاه گفت: سال گذشته در دانشکده پیراپزشکی نهاوند رشته پرستاری تصویب شد و امسال نیز رشته پرستاری در دانشکده نهاوند تدریس خواهد شد.


پذیرش بدون آزمون دانشجو در بیش از 80 رشته تحصیلی
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات