طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اقتصادیحضور پررنگ تر شرکت های سوئیسی در ایران

حضور پررنگ تر شرکت های سوئیسی در ایران

قرارداد 839 میلیون دلاری شرکت سوئیسی با ایران برای ساخت نیروگاه بادی

نائب رئیس اتاق ایران گفت: جامعه ایران، برای دستیابی به اهداف بزرگ اقتصادی اش، از سرمایه گذاری خارجی در تمام بخش ها استقبال می کند.


سوئیس, ایران

خبرگزاری ایرنا: نائب رئیس اتاق ایران گفت: جامعه ایران، برای دستیابی به اهداف بزرگ اقتصادی اش، از سرمایه گذاری خارجی در تمام بخش ها استقبال می کند.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اتاق ایران، پدرام سلطانی نائب رئیس اتاق ایران، در «نشست تجاری زوریخ» سوئیس، از فعالان اقتصادی سوئیس برای حضور قدرتمند در بازار ایران دعوت و تاکید کرد اتاق ایران برای ورود کمپانی ها و فعالان اقتصادی سوئیسی به بازار ایران تلاش خواهد کرد.

وی گفت: مردم ایران دست دوستی سوئیسی ها را در دوران سختی فراموش نمی کنند؛ در دوران هشت ساله جنگ عراق علیه ایران، در حالی که برخی کشورها سلاح های شیمیایی در اختیار صدام قرار می دادند، سوئیس اقدام به مداوای بسیاری از مجروحان ما کرد.

سلطانی با اشاره به تامین بسیاری از داروهای مورد نیاز ایران طی سال های اخیر توسط سوئیس گفت: علی رغم وجود تحریم های ظالمانه علیه ایران، این کمپانی های سوئیسی بودند که اسیر محدودیت ها و تهدیدها نشدند و همچنان داروهای مورد نیاز ایران را تامین کردند.

سلطانی فضای ایجاد شده در ایران بعد از لغو «تحریم های غیرقانونی» بین المللی را مستعد حضور پررنگ تر کمپانی های سوئیسی دانست و گفت: در ایران امروز، فضا برای حضور شما گسترده تر از همیشه است.

سلطانی با اشاره به روند رشد اقتصادی در ایران در دو دهه اخیر گفت: تا 20 سال پیش، 56 درصد از اقتصاد ایران حاصل از خام فروشی بود؛ امروز این میزان به 23 درصد رسیده و حوزه های تولید، کشاورزی، خدمات، ساختمان، تجارت، مالی 77 درصد از اقتصاد ایران را شکل می دهند.

وی اقتصاد ایران را با تولید ناخالص ملی 425 میلیارد دلار، دومین اقتصاد بزرگ خاورمیانه خواند و اشاره کرد که بانک جهانی برای ایران رشد اقتصادی 4.2درصدی در سال 2016 و 4.6 درصدی در سال 2017 پیش بینی کرده است.

سلطانی همچنین با اشاره به جمعیت 98 درصدی باسوادان در ایران تاکید کرد که در میان حدود 5 میلیون دانشجو، ایران رتبه اول تعداد سرانه فارغ التحصیلان مهندسی در دنیا را دارد.

سلطانی به وجود برخی مشکلات بانکی و قوانین دست وپا گیر دولتی نیز اشاره کرد اما در عین حال گفت: «نگرانی های شما را درک می کنیم؛ من اینجا هستم تا پیام مقام های سیاسی کشورم را به شما برسانم؛ ما همه نگرانی های موجود در رابطه با سرمایه گذاری خارجی را بررسی کرده و آماده همکاری برای رفع این نگرانی ها هستیم.»

سلطانی نیز حجم مبادلات تجاری میان ایران و سوئیس را پایین دانست و گفت: «با توجه به توانایی ها و ویژگی های موجود، این حجم به هیچ وجه راضی کننده نیست.

فعالان بخشی خصوصی ایران که از روز سه شنبه در چارچوب سفری چهار روزه در سوئیس به سر می برند.

حضور در نشست تجاری زوریخ و مذاکره به بخش خصوصی سوئیس از مهم ترین برنامه های این سفر است.

سرقت گونه هایِ زعفران ایران توسط شرکت سوئیسی
برچسب ها: ,
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات