طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
فرهنگی و هنریپنجاه درصد تخفیف برای مخاطبان کتاب دفاع مقدس در نظر گرفته شد

پنجاه درصد تخفیف برای مخاطبان کتاب دفاع مقدس در نظر گرفته شد

هفتمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس مهر ماه برگزار می شود

معاون وزیر ارشاد از تخصیص 20 درصد تخفیف از طرف معاونت فرهنگی وزارت ارشاد و تخفیف 50 درصدی کلی برای مخاطبان خبر داد.

همایون امیرزاده, کتاب دفاع مقدس, نمایشگاه ملی دفاع مقدس, پنجاه درصد تخفیف مخاطبان کتاب دفاع مقدس نظر گرفته

همایون امیرزاده, کتاب دفاع مقدس, نمایشگاه ملی دفاع مقدس, نمایشگاه, نشست خبری نمایشگاه

به نقل از خبرنگار حوزه ادبیات گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ نشست خبری هفتمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس با حضور چند تن از بزرگان لشگری و کشوری در مرکز تبادل کتاب برگزار شد.


در این نشست سردار احمد ذوالقدر جانشین سپاه محمد رسول الله، در خصوص اهمیت کتاب گفت: قدیمی ترین و ماندنی و مستندترین سند کتاب است. صحف حضرت ابراهیم (ع)، انجیل عیسی (ع) و قرآن همگی مکتوب هستند و همگی نشان می دهند خدا وقتی می خواهد با بندگانش صحبت کند، از طریق کتابت این کار را انجام میدهد. نخستین آیه ای که بر پیامبر نازل شد، آیه «اقرا باسم ربک الذی خلق» بود. بنابراین کتاب بهترین مونس و ارزشمند است. بهترین واژه ها درباره کتاب را از هرکسی میتوان شنید. عهدنامه ها و قوانین و علوم همه مکتوب هستند و در حوزه و دانشگاه با زبان مکتوب صحبت می شود. بنابراین ماندگارترین هنر که مادر همه هنرهاست کتاب است. از تمامی اهالی رسانه و دفاع مقدس استدعا دارم رسالت خود را برای دعوت از عموم مردم برای بازدید از نمایشگاه که هزاران عنوان کتاب درآن وجود دارد اجرا کنند و از اقشار مختلفی که توان نوشتن دارند دعوت شود. ما از همه این عزیزان استقبال می کنیم که برای ارتقای علم و دانش از این فضا استفاده کنند. وقتی نمایشگاهی با یک موضوع برگزار می شود و هزاران کتاب در یک موضوع یک جا در اختیار مردم قرار می گیرد جلوه خاصی دارد؛ چرا که انتخاب از بین هزاران عنوان سخت است و این تعداد عنوان کتاب نشان دهنده این است که همه سلایق و ایده ها و علایق دیده شده است.


وی افزود: این نمایشگاه با ابتکار سازمان حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس، سپاه و بسیج آغاز شده است و امسال هفتمین سال برگزاری آن است. سپاه محمد رسوال الله (ص) در تهران میزبان دومین نوبت نمایشگاه در مصلی امام خمینی است. قبلا در مصلی این کار انجام شده و فضا و مکان مناسب است که اقشار متفاوت بتوانند استفاده کنند. زمان نمایشگاه 3 تا 9 مهر از ساعت 2 تا 7 شب است که زمان خوبی است و فرصت بازدید برای عموم وجود دارد. ما تلاش کردیم اطلاع رسانی خوبی انجام شود و بتوانیم مخاطبان خودمان را جذب کنیم که حق و دین خود را به دفاع مقدس ادا کنیم. خدمات و فضای ویژه مختلفی تهیه ودیده شده است که بتوانیم فرهنگ دفاع مقدس هم در خواندن و هم نوشتن را ترجیح دهیم.


گرامیداشت دفاع مقدس ادامه افتخاراتی است که در طول انقلاب در حوزه های مهندسی، درمانی ، پزشکی و استقلال کشور به دست آوردیم و فرصت خوبی است که بتوانیم این روحیه وسبک زندگی و حقانیت دفاع کردن را ترویج دهیم. امیدوارم دین خود را به خانواده شهدا وجانبازان با ایجاد فضای مناسب نمایشگاه ادا کنیم.


سپس همایون امیرزاده مشاور و معاون وزارت ارشاد به نمایندگی از معاونت فرهنگی وزرات ارشاد ضمن تبریک هفته دفاع مقدس گفت: معاونت فرهنگی وزارت ارشاد با دوستان در سپاه و بسیج بر اساس تفاهمنامه ای که ناشی از عمق اعتقاد به دفاع مقدس است، تصمیم به برگزاری نمایشگاه گرفت. از سپاه حضرت رسول کمال تشکر را دارم که در طول دومین دوره برگزاری نمایشگاه با برنامه ریزی و اقدامات خوب و سازنده به خوبی نقش آفرین بودند و مجددا تهران میزبان این فعالیت بزرگ شد.


سیاست معاونت فرهنگی در حمایت از فعالیت های نمایشگاهی این است که این فعالیت ها با سرعت بیشتری انجام شود. سیل برگزاری منظم نمایشگاه های کتاب دفاع مقدس نسبت به سایر بخش های تخصصی قابل توجه و اعتنا است. ما در رصد و ارزیابی پس از هر نمایشگاه تجربه های خوبی کسب کردیم و به ترویج فرهنگ دفاع مقدس از منظر نمایشگاه امیدوار شدیم. مسلم است که وقتی جمعی تخصصی گرد هم آمدند و حول محور تخصصی کار می کنند کار حرفه ای می شود. در طول این شش دوره مناطق قوت و ضعف شناسایی شده و امکان بروز استعدادها فراهم شده است.


وی افزود: در برنامه های دیگر هم با سردار ناظری و سازمان حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس همکاری میکنیم و سرفصلهایی برای آینده در نظر گرفتیم که موقعیت خوبی در این حوزه ایجاد خواهد کرد. برنامه هایی مانند هزار نمایشگاه دفاع مقدس در هزار نقطه کشور و نمایشگاه کتاب ویژه راهیان نور. ایجاد دایره المعارف دفاع مقدس، ترجمه آثار فاخر و جذب و آموزش نویسندگان دفاع مقدس برنامه هایی است که برای اجرای آنها تفاهم نامه های اولیه ای داشتیم و ان شاءلله به نتیجه خواهیم رسید.


امیرزاده خاطرنشان کرد: نقطه مقابل ایثار و شهادت کسالت، ذلت، سرخوردگی و دنیازدگی است و امروز در تلاشیم ایثار و شهادت را برای مقابله با ذلت و خواری ترویج دهیم. باید فرمایش حضرت آقا را نصب العین کنیم که دفاع مقدس اوج افتخارات ملت ایران است و ان شاءالله تاثیر کتاب را در سالها و قرنهای پس خواهیم دید.


معاون وزیر ارشاد در خصوص خدمات و معاونت فرهنگی وزارت ارشاد با نمایشگاه دفاع مقدس گفت: تهیه پلان و نقشه 106 غرفه، سازه های مناسب با اصول فنی و ایمنی خدمات تخصیص اعتبار با عنوان تخصیص ویژه از جمله خدمات معاونت فرهنگی در این نمایشگاه است. معاونت فرهنگی 20 در صد تخفیف برای عزیزان در نظر گرفته و با تخفیف های دیگر حدود 50 درصد تخفیف در نهایت برای خریداران اعمال می شد.


در پایان سردار علی ناظری معاون سازمان حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس سپاه و بسیج و دبیر اجرایی نمایشگاه ضمن تبریک عید غدیر، دهه کرامت و هفته دفاع مقدس گفت: این نمایشگاه 6 سال سابقه دارد. هرسال تجربه بیشتری پیدا کردیم و حمایتهای وزارت ارشاد کمک کرد تا کیفیت بالا رود. ساختار نمایشگاه ملی است و حرکت ملی یعنی حرکت کاروانی که از اصفهان آغاز شده و به همه مناطق ایران خواهد رفت. مخاطب ملت ایران در اقصی مناطق کشور است. برای نمایشگاههای کتاب دو قالب و روش میتوان تعریف کرد. حرکت تمرکزی که همه نوشته های دفاع مقدس در یک نقطه متمرکز شوند که همه بدانند داشته هایمان چقدر است و غیر متمرکز به این شکل مثلا که در اقصی مناطق کشور هزار نمایشگاه در هزار نقطه کشور برگزار می شود. این کار از اول شهریور کلید خورده است.


ناظری خاطرنشان کرد: نمایشگاه در نیم طبقه دوم شبستان برگزارمی َشود. تا کنون حدود 100 ناشر ثبت نام داشتند که با حدود 130 غرفه و 5 هزار عنوان کتاب معرفی خواهند شد. همچنین در نمایشگاه نشستهایی توسط کمیته علمی تخصصی مانند رونمایی 200 عنوان کتاب جدید رحیم مخدومی با حضور ناشران و نویسندگان انجام خواهد شد. همچنین از نویسندگان آثار تقریظ شده مقام معظم رهبری ضمن داشتن نشستهای فقهی با حضور کارشناسان و علما، تجلیل خواهد شد.نمایشگاه کتاب با 40 درصد تخفیف در میبد
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات