طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
علمی آموزشیپنهان کردن عارضه صرع فرزندان بلای جان آنها می شود

پنهان کردن عارضه صرع فرزندان بلای جان آنها می شود

فنآوری هایِ هوشمند بلای جان کودکانتان اَست

یک متخصص مغز و اعصاب گفت: والدین نباید عارضه صرع فرزندشان را پنهان کنند، زیرا موجب بروز حملات روحی و روانی در میان دانش آموزان می شود.

مشکلات روحی و روانی, مدرسه, صرع, پنهان عارضه صرع فرزندان بلای جان

مشکلات روحی و روانی, مدرسه, صرع, والدین, کودکان

بهرام هجرانی جراح و متخصص مغز و اعصاب در گفت و گو با خبرنگار کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران درباره بیماری صرع گفت: تشنج در واقع اختلال گذرای عملکرد مغزی است که در اثر تخلیه الکتریکی غیر طبیعی در سلولهای عصبی مغز پیدا می شود.


وی درباره علائم این عارضه اظهار داشت: از دست دادن ناگهانی هوشیاری، تغییرات حسی و رفتاری، انقباض عضلات در فرد و اختلالات مغزی و روانی از جمله علائم صرع است.


این متخصص مغز و اعصاب با اشاره به عوامل ایجاد صرع بیان کرد: ضربه زدن به سر، اختلال در ژن یا کروموزوم ها و مادرزادی بودن از دلایل بروز عارضه صرع است که باید به درمان آن اهمیت داده شود.


وی با بیان اینکه عارضه صرع مادرزادی است، عنوان کرد: عوامل ژنتیکی بر بروز صرع تاثیر بسزایی دارد به طوریکه اگر دانش آموزی یکی از والدینش به این عارضه مبتلا باشد احتمال ابتلای فرزند به صرع تا 10 درصد افزایش می یابد.


هجرانی درباره اختلال روانی در این افراد بیان کرد: هنگام حمله صرع فرد دچار اختلالاتی همچون افسردگی، کاهش سطح هوشیاری و آگاهی می شود که این اختلالات گذرا و برگشت پذیر است.


وی افزود: ایجاد خشونت، افت تحصیلی، عدم رابطه اجتماعی و سرافکندگی ازعلائم عارضه صرع در میان دانش آموزان است که والدین باید برای رفع این ابهامات و کمک به فرزندان خود، آنان را به ایجاد رابطه با سایر دانش آموزان تشویق کنند.


این متخصص مغز و اعصاب با بیان اینکه پنهان کاری صرع صحیح نیست عنوان کرد: والدین برای کمک به دانش آموزان و پیشگیری از بروز خطر و آسیب های احتمالی، رفع ابهامات، محافظت از حملات روحی و روانی باید از پنهان کاری صرع خودداری و مسئولان مدرسه را از ابتلای فرزند خود به این عارضه مطلع کنند.


تصویر وقتی ماشین هایِ خشک کن بلای جان میلیون ها انسان می شوند
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات