طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیپوتین خواهان احیای آتش بس در سوریه است

پوتین خواهان احیای آتش بس در سوریه است

کمیته حقیقت یاب سازمان ملل خواستار احیای آتش بس در سوریه شد

معاون صدراعظم آلمان بعد از دیدار با رییس جمهور روسیه، اعلام کرد: پوتین می خواهد آمریکا از کاروان های کمک های بشر دوستانه در سوریه حفاظت کند.


پوتین

خبرگزاری ایسنا: معاون صدراعظم آلمان بعد از دیدار با رییس جمهور روسیه، اعلام کرد: پوتین می خواهد آمریکا از کاروان های کمک های بشر دوستانه در سوریه حفاظت کند.

حمله هوایی روز دوشنبه به کاروان کمک های بشر دوستانه در نزدیکی شهر حلب باعث ملغی شدن آتش بس شد.

آمریکا معتقد است هواپیماهای روسیه مسئول این حمله هستند اما مسکو هرگونه مداخله در این حمله را رد کرده و وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: هنگامی که این کاروان کمک های بشر دوستانه مورد حمله قرار گرفت یک پهپاد پریدیتور آمریکا در منطقه حضور داشت.

زیگمار گابریل، معاون صدراعظم آلمان که روز چهارشنبه به مدت یک ساعت یک نشست خصوصی با ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه داشت، گفت: پوتین هرگونه مشارکت کشورش در این حمله به کاروان کمک های بشر دوستانه را رد کرده و تاکید دارد که خواهان احیای مجدد آتش بس است.

گابریل افزود: خواسته پوتین این است که نه تنها روسیه برای نظارت بر این کاروان ها آماده شود بلکه آمریکا نیز دست به چنین اقدامی بزند. این یکی از جنگ های بزرگی است که آمریکایی ها دست کم تاکنون برای آن آماده نشده اند.

وی از پوتین خواست تا از نفوذش بر بشار اسد، رییس جمهور روسیه برای کاهش تنش ها در سوریه استفاده کند.

مقامات آمریکا گفتند واشنگتن معتقد است دو هواپیمای روسیه به یکی از کاروان های کمک های بشر دوستانه در نزدیکی حلب حمله کرده اند؛ حمله ای که باعث ملغی شدن یک آتش بس یک هفته ای شد. این در حالی است که روسیه هرگونه مشارکت در این حمله را رد می کند.

گابریل گفت: من به پوتین گفتم که آلمان معتقد است ارتش سوریه در این حمله دست داشته است البته این موضوعی است که ما بر سر آن به توافق نرسیدیم.

آتش بس در سوریه باید پایدار و دارای ضمانت اجرا باشد | قاسمی
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات