طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
پیاده روهای شهر اصفهان زیر نگاه شهرداری

پیاده روهای شهر اصفهان زیر نگاه شهرداری

اولویت شهرداری ها پیاده کردن سیاست های راهبری اقتصاد مقاومتی

پیاده روهای سطح شهر اصفهان با همت جدی شهرداری اصفهان مناسب سازی می شوند.

اصفهان, مناسب سازی, پیاده رو, پیاده روهای شهر اصفهان نگاه شهرداری

اصفهان, مناسب سازی, پیاده رو

به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،معاون عمران شهری شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه نهضت پیاده روسازی با جدیت در شهرداری اصفهان دنبال می شود، گفت: پیاده روهای سطح شهر اصفهان به هیچ عنوان حالت مناسبی نداشت اما طی یکی دو سال اخیر که شهرداری اصفهان نهضت ساماندهی پیاده روها را شروع کرده بسیاری از مشکلات در این زمینه برطرف شده است.

ایرج مظفر با اشاره به مناسب سازی در اجرای پیاده روسازی ها افزود: اصفهان به کارگاه عمرانی بزرگ تبدیل شده است و شهرداری اصفهان طی سال های اخیر تلاش کرده تا ضوابط مربوط به مناسب سازی ها را در اجرای طرح های پیاده روسازی در دستور کار خود قرار دهد.

وی با اشاره به در نظر گرفتن ضوابط استاندارد در پیاده روسازی ها برای افراد معلول، کم توان و نابینا گفت: همه ما طبق قانون و عرف موظفیم شرایط پیاده روها را برای افراد کم توان یا نابینا مناسب سازی کنیم چراکه این را وظیفه ذاتی خود می دانیم.

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان افزود: پیمانکاران موظف شده اند یکی از اولویت های خود را ساماندهی و مناسب سازی پیاده روها برای این افراد قرار دهند و از تحویل پیاده روهایی که استانداردهای قانونی را برای این افراد رعایت نکرده باشند، خودداری می کنیم.

مظفر گفت: پیاده روسازی ها در سطح نقاط ممکن است در هر سال به نسبت نیازهای آنها تفاوت داشته باشد و در برخی از نقاط به علت اختلاف ارتفاعات شاید نتوان مناسب سازی اصولی برای افراد معلول یا کم توان انجام داد اما در همین مناطق نیز تا جایی که امکان داشته سعی کرده ایم مشکلات را برطرف کنیم.

وی یادآور شد: اگر در برخی نقاط مناسب سازی برای افراد معلول یا کم توان صورت نگرفته، از نظر فنی امکان آن وجود نداشته است.

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان وی در ادامه با اشاره به تعداد و هزینه پیاده روسازی ها در سال های اخیر، ادامه داد: 36 طرح پیاده روسازی در سال 93 با هزینه ای بالغ بر 3 میلیارد و 100 میلیون تومان و 53 مورد در سال 94 با هزینه 3.5 میلیارد تومان اجرا شده و در سال جاری نیز 20 پیاده رو تا این لحظه در حال احداث است.

مظفر افزود: بیشترین پیاده روسازی ها در نقاط 6، 15، 14 و منطقه ای مانند 7 که پیاده روهای نامناسبی داشته، صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه به علت استفاده نادرست برخی افراد از پیاده روها (عبور موتورسیکلت) مجبور به ایجاد مانع در آنها هستیم، بیان کرد: این افراد سبب می شوند با وجود تمام هزینه هایی که برای پیاده روها انجام شده شهروندان نتوانند از این پیاده روها استفاده مطلوبی داشته باشند.

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان تاکید کرد: از شهروندان اصفهانی تقاضا دارم که اگر در هر نقطه شهر پیاده روها نیاز به تعمیرات جزئی دارد، آن را به مرکز ارتباطات مردمی 137 اعلام کنند تا از آسیب بیشتر به این پیاده روها پیشگیری شود.

مظفر در پایان گفت: سعی ما همواره بر این بوده تا با همدلی و کمک مردم طی یک دوره 5 ساله بتوانیم تمام پیاده روهای سطح شهر اصفهان را به حد مطلوب و در خور شهروندان این شهر برسانیم.
کناره گیری مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری اصفهان
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات