طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیپیام رادیویی امام (ره) پس از حمله عراق

پیام رادیویی امام (ره) پس از حمله عراق

پیام تسلیت رهبری به مناسبت شهادت امام جواد (ع) اینستاپست

امام خمینی بعد از حمله عراق به ایران در تاریخ 31 شهریور سال 59 در پیامی رادیویی خطاب به مردم فرمودند:« دزدی آمده است یک سنگی انداخته و فرار کرده است.»


عراق, امام خمینی

پایگاه اطلاع رسانی دفتر رهبر انقلاب: امام خمینی بعد از حمله عراق به ایران در تاریخ 31 شهریور سال 59 در پیامی رادیویی خطاب به مردم فرمودند:« دزدی آمده است یک سنگی انداخته و فرار کرده است.»

امام خمینی همزمان با نخستین روز آغاز جنگ در پیامی رادیویی خطاب به مردم فرمودند:«من یک صحبت دارم برای ملت ایران و برای ملت عراق و ارتش عراق هم یک صحبت. برای ملت ایران این صحبت را دارم که گمان نکند ملت ایران که ارتش ایران نمی تواند جلوی اینها را بگیرد. خیر، ارتش ایران و قوای مسلّح ما، پاسدارهای عزیز ما.

قادر بر این معنا هستند، لکن تا مسئله جدّی نشود، آنها جدّاً عمل نمی کنند. آن روزی که مسئله جدّی شد، تمام اینها به طور جِدّ، امر می کنم که عمل بکنند و عراق را سر جای خودشان بنشانند.

ملت ایران نباید خیال بکنند که جنگی آغاز شده است و الآن فرض کنید که دست و پای خودمان را گم کنیم. نه، این حرفها نیست. یک چیزی آوردند و یک بمبی اینجا انداختند و فرار کردند، رفتند. حالا هم دولت ایران جواب آنها را مشغولند که جواب آنها را بدهند و می دهند جواب آنها را.

قوای بحریه شان بکلی از بین رفته است و قوای بریّه شان هم از بین خواهد رفت. شما خیال نکنید که یک چیزی است. این جنگهای متعددی که واقع شده است یک مقدارش هم نصیب ایران شده است که من هر دو جنگ را یادم هست. هیچ، ابداً مسئله ای نیست. شایعات یا چیزهایی را اگر دشمنهای ما، این احزاب مختلفه ای که حالا در ایران هستند، این گروهها و گروهکهایی که در ایران هستند، الآن اگر فرصت می خواهند به دست بیاورند و شایعه سازی کنند و هی تلفن کنند به این طرف و آن طرف که چه شده است، چه شده، کودتا شده ـ نمی دانم ـ این حرفها در کار نیست.

این یک دزدی آمده است یک سنگی انداخته و فرار کرده، رفته است سرجایش. دیگر قدرت اینکه تکرار بکند ان شاءاللّه ندارد. من به ملت ایران سفارش می کنم که چند جهت را ملاحظه کنند: یک جهت اینکه خونسردی خودشان را حفظ کنند و ابداً توجه به این معنا که یک قضیه ای واقع شده است و واقعاً واقع نشده قضیه ای. توجه نکنند به این معنا. یک وقت اغتشاشی از این راه بار نیاید.»

فیلم اعزام کاروان پیاده از مازندران به حرم امام خمینی(ره)
برچسب ها: ,
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات