طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
مجازیپیام رسان "Allo" حریم کاربران را به خطر می اندازد

پیام رسان "Allo" حریم کاربران را به خطر می اندازد

پیام لالیگا را به مردم ایران می رسانیم | مندیتا

استفاده از هوش مصنوعی در پیام رسان "Allo" ثابت شده است که مکالمات کاربران را می خواند و آنها را ذخیره می کند.

الو امن نیست, پیام رسان کمپانی گوگل, پیام رسان الو, پیام رسان

الو امن نیست, پیام رسان شرکت گوگل, پیام رسان الو, allo, الو

به نقل از خبرنگار دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ "الو" پیام رسان جدید کمپانی گوگل است که از اندروید و آی او اس پشتیانی می کند. این پیام رسان گوگل همانند دیگر پیام رسان ها به سیستم پیش بینی هوشمند مجهز است و به نوعی دستیاری برای گوگل به حساب می آید. "دوو" نیز پیام رسان دیگر این پکمپانی است که به زودی قرار است منتشر شود.

اما باید بدانید که پیام رسان های "الو" و "دوو" در زمینه حفاظت از حریم شخصی کاربران بسیار ضعیف عمل می کند.

پیام رسان جدید کمپانی "الو" چگونه اطلاعات کاربران را لو می دهد؟ یکی از امکانات پیام رسان "الو" استفاده از دستیار هوشمند گوگل (Google Assistant) در چت ها است. این ابزار که به وسیله ی هوش مصنوعی کار می کند، به تمامی مکالمات کاربران دسترسی دارد و به وسیله خواندن مکالمات، به کاربران پاسخ و پیشنهاد هایی را ارائه می دهد.

خوانده شدن چت ها به وسیله "Google Assistant" به این معناست که مکالمات در این پیام رسان رمز گذاری نمی شود. نکته دیگر، نگهداری پیام های کاربران در سرور های گوگل است. به این معنا که تمامی مکالمات بین کاربران در سرور ها ذخیره می شوند. کاربران می توانند مکالمات خود را به صورت دستی حذف کنند اما این کار فقط به صورت ظاهری صورت میگیرد.

کمپانی گوگل علت خوانده شدن مکالمات توسط هوش مصنوعی و ذخیره آن ها در سرور های خود را کمک بهتر و دقیق تر Google Assistant به کاربران اعلام کرده است.

رده بندی امنیتی جدید پیام رسان ها؛ تلگرام دَر قعر جدول
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات