طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
مجازیپیام های صبحگاهی که حال همه را خوب می کند

پیام های صبحگاهی که حال همه را خوب می کند

حالم خوب است | هیلاری کلینتون

دوروبرتان را نگاه کنید. قطعا آدم هایی را پیدا خواهید کرد که ذوق سلیقه شان در زندگی کردن و شاد کردن دل دیگران حال شما را خوب کند. ما سراغ یکی از همین آدم ها رفتیم.

گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان - اگر هر روز که از خواب بیدار می شوید و مطابق معمول تلفن همراهتان را چک می کنید، ببینید که یک نفر برای شما پیام های صبحگاهی نشاط آور و مهربانانه ای فرستاده است، چه حالی می شوید؟ الآن فکر کنید کسی که هر روز این پیام را می فرستد روزانه وقت زیادی را صرف می کند تا این پیام را به زیبایی هرچه بیشتر به دست شما برساند. او ساعت ها بین کتابهایش می گردد تا متناسب با هر روز مطلبی را پیدا کند و آن را خوشنویسی و نقاشی کند. «مرتضی صوفی» یک مدیر بازنشسته اقتصادی است که هنوز دست از کارکردن برنداشته؛ اما خلوت شبهایش را با نقاشی کردن و ویژه نامه درست کردن برای دوستانش می گذراند. پیام های صبحگاهی آقای صوفی و دست به دست چرخیدن آن بهانه ای شد تا چندکلامی با او مصاحبه کنیم.

حال خوب, انسانیت, دوست داشتن, پیام صبحگاهی حال خوب

حال خوب, انسانیت, دوست داشتن, افسردگی, مهربانانه, نقاشی خط, خوشنویسی, صبحگاهی

از تابلوی مغازه ها خوشنویسی را یاد گرفتم

«مرتضی صوفی» متولد ۱۰ بهمن ۱۳۳۶ در شهر اراک است. در دانشگاه تا مقطع کارشناسی ارشد حسابداری خوانده و پس از آن درکارهای اقتصادی مشغول شده است. اما علاقه به هنر را با خود به همه جا برده است: «از دوره دبستان وقتی مدرسه می رفتم، از روی تابلوی مغازه ها خط یاد گرفتم. نقاشی را هم با تمرین های عمده یاد گرفتم. در دوره دبیرستان کار رنگ روغن را آغاز کردم و در مسابقات نقاشی هم فعال بودم و مقام آوردم. اما پس از انقلاب به علت گرفتاری های متفاوت نشد که ادامه بدهم و وارد فعالیت های فرهنگی و اقتصادی شدم.»

خوشنویسی, صبحگاهی, افسردگی, پیام صبحگاهی حال خوب


پیام صبحگاهی فرستادن برایم وظیفه شده است

آقای صوفی بیش از دو سال است که شب ها در خلوت خودش برای دوستان و آشنایان پیام های صبحگاهی به صورت نقاشی و خوشنویسی شده آماده می کند و صبح های زود برایشان می فرستد تا روزشان را به خوبی آغاز کنند: «بیش از دوسال است این کار را انجام می دهم. یک روز هم بیکار نبودم. حتی اگر وقت نداشتم کار ساده تری را انتخاب کردم ولی بالاخره انجام دادم. اصلا اگر نفرستم بقیه نگران می شوند. حس می کنم که این کار وظیفه ام شده است و من در قبال دوستانم وظیفه ای دارم که باید انجام دهم. برای همین هر زمان مطلبی را می خوانم دوست دارم آن را زیبا بنویسم ویک طرح مرتبط با آن را نقاشی کنم. فکر می کنم این کار دستی برای مخاطب تاثیرگذار تر است تا اینکه شما بخواهید یک تصویر جستجو کنید و بفرستید.»

دوست داشتن, صبحگاهی, انسانیت, پیام صبحگاهی حال خوب


پیام های من ترویج دهنده دوستی و مهربانی است

پیام های صبحگاهی آقای صوفی روزانه بارها دست به دست می چرخد و به دست آدم های زیادی می رسد آقای صوفی درباره مفاهیم نوشته هایش می گوید: « من همیشه سعی کردم مفاهیمی را که ترویج دهنده دوستی، مودت و مهربانی است مطرح کنم. به خصوص مفاهیم مذهبی که چنین موضوعاتی را مطرح می کند. برخی از مردم اعیاد و مناسبت های مذهبی ما را ساده می بینند. مثلا فلسفه عید قربان یا فلسفه روزه گرفتن. من این مفاهیم را باتوجه به مطالعاتم می نویسم وخیلی استقبال می شود. دوستانم پس از خواندن مدام درباره آنها از من سوال می کنند و آنها نیز این پیام ها را برای دوستانشان می فرستند.»

خوشنویسی, صبحگاهی, افسردگی, پیام صبحگاهی حال خوب


برخی با این پیام ها از افسردگی بیرون آمدند

آقای صوفی می گوید پیام هایش بازخوردهای بسیار خوبی داشته است و باعث یک سری تغییرات مثبت در برخی افراد شده است: « یک سری از افرادی که خیلی اهل مطالعه و فکر کردن نبودند و مدام درگیر اضطراب و نگرانی بودند با این پیام ها ارتباط برقرار کردند و از این وضعیت بیرون آمدند. حتی الان که آنها را می بینم فعال تر شده اند و بیشتر مطالعه می کنند. انگار این مفاهیم که من برای آنها جمع کردم برایشان مثل یک آغاز بوده است که روی این حرف ها فکر کنند. خیلی هایشان هم خود را موظف می دانند که به من پاسخ بدهند و حتی مطالبی را پیشنهاد کنند که در پیام هایم بیاورم.»

افسردگی, نقاشی خط, صبحگاهی, پیام صبحگاهی حال خوب


منبع: خبرگزاری مهر

حالشان خوب است / فاطمه هاشمی بستری شدن پدرش در بیمارستان را تکذیب کرد
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات