طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
ورزشیپیروزی تیم ملی ب در اولین دیدار جام پنجم کنفدراسیون آسیا

پیروزی تیم ملی ب در اولین دیدار جام پنجم کنفدراسیون آسیا

تیم ملی ب حریفان خود را شناخت / جام کنفدراسیون آسیا

تیم ملی ب والیبال ایران در دیدار افتتاحیه پنجمین دوره جام کنفدارسیون مردان آسیا موفق به شکست استرالیا شد.

تیم ملی والیبال ایران, والیبال, کنفدراسیون آسا, پیروزی تیم ملی ب دیدار جام پنجم کنفدراسیون آسیا

تیم ملی والیبال ایران, والیبال, کنفدراسیون آسا, هجده دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا, والیبال آسیا, جام پنجم کنفدراسیون آسیا
به نقل از گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان پنجمین دوره مسابقات والیبال جام کنفدراسیون مردان آسیا از ساعت 11 و 30 دقیقه امروز (پنج شنبه) به وقت تایلند در سالن والیبال ناخون پاتوم شروع شد.


تیم های ملی والیبال ایران و استرالیا در اولین دیدار این رقابت ها به مصاف یکدیگر رفتند که ملی پوشان ب ایران در ست دوم این بازی 25 بر 23 مغلوب حریف شدند، اما در ست های اول، سوم و چهارم به ترتیب با امتیازهای 25 بر 20، 25 بر 17 و 25 بر 19به پیروزی رسیدند تا در اولین گام سه امتیاز کامل به دست آورند.


ناصر شهنازی سرمربی تیم ملی ب والیبال ایران در اولین مسابقه تیم ایران در جام کنفدراسیون والیبال آسیا از محمد فلاح، مسعود غلامی، رحمان داوودی، علیرضا بهبودی (کاپیتان)، رضا قرا، سلیم چپرلی و مصطفی حیدری در ابتدای مسابقه استفاده کرد.


روبرتو سانتیلی سرمربی استرالیا نیز از ترکیب سیمون هون، جوردن کولوتی، ترنت اودی، میشل تلی، توماس هادجز (کاپیتان)، جوردن ریچاردر و مالاچی مرچ برابر تیم ایران در ابتدای این مسابقه بهره برد.


«وانگ یون» از چین و «آیدوس آخمتوف» از قزاقستان به ترتیب به عنوان داور اول و دوم قضاوت دیدار ایران و استرالیا را بر عهده داشتند.


در ابتدای ست نخست این دیدار رقابت دو تیم بسیار نزدیک به هم پیش رفت اما در میانه ست تیم ایران برتری خود را به تیم حریف دیکته کرد. در ست دوم به رغم اینکه تیم ایران پیش بود، اما در پایان ست نتیجه را واگذار کرد.


ست سوم با برتری ایران همراه بود که سرویس های رحمان داوودی در این برتری نقش ویژه ای داشت. تیم ملی ب والیبال ایران با پیروزی در ست چهارم موفق به شکست سه بر یک استرالیا شد.


به جز عوامل اجرایی مسابقات، تماشاگران انگشت شماری دیدار ایران و استرالیا را در سالن مسابقات نظاره گر بودند. اما در ست دوم تعداد زیادی دانش آموز به سالن آمدند.

تیم ملی ب والیبال ایران فردا (جمعه) در دومین مسابقه خود در پنجمین دوره جام کنفدراسیون والیبال آسیا به مصاف ژاپن می رود.


تیم ملی والیبال استرالیا در چهار دوره گذشته جام کنفدراسیون آسیا کمپانی کرده است، در پنجمین دوره به دنبال پایانی بر ناکامی ها و رفتن بر روی سکوی این رقابت هاست.

والیبال استرالیا که سابقه سه سال حضور در بازی های المپیک را از سال 2000 به پس در پرونده کاری خود دارد، دو مقام پنجمی (2008 و 2010) و دو عنوان هفتمی (2012 و 2014) در چهار دوره گذشته جام کنفدراسیون والیبال آسیا به دست آورده است و سبز و زرد پوشان این کشور در پنجمین دوره این رقابت ها به دنبال اولین مدال خود در جام کنفدراسیون آسیا هستند.


تیم ملی والیبال استرالیا از سال 1982 تا کنون شش بار در مسابقات قهرمانی دنیا کمپانی کرده است اما در این رقابت ها موفقیت محسوسی نداشته و بهترین عنوانش پانزدهمی سال 2014 است.


ملی پوشان والیبال ایران کشور در سال 2007 اولین حضور خود در جام جهانی را تجربه کردند و در سال 2008 نیز برای دومین بار به مسابقات جام جهانی راه یافتند که عنوان هشتم را به دست آوردند.


این تیم در هیجده دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا چهار مدال به دست آورده است که طلای سال 2007 خوش رنگترین مدال این تیم است.

دو عنوان نایب قهرمانی سال های 1999 و 2001 و مدال برنز سال 1997 از دیگر افتخارات تیم ملی استرالیا در رقابت های قهرمانی آسیاست.


تیم ملی والیبال استرالیا در دوره گذشته جام کنفدراسیون والیبال آسیا که به میزبانی آلماتی قزاقستان برگزار شد، با پنج شکست و یک برد در جایگاه هفتم قرار گرفت.فیلم گوشه و کنار تمرین تیم ملی بسکتبال پیش از رقابت های غرب آسیا
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات