طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اخبار اجتماعیپیشنهاد تعطیلی مدارس رسما اعلام نشده

پیشنهاد تعطیلی مدارس رسما اعلام نشده

پیشنهاد تعطیلی مدارس، یکی از چند راهکار مقابله با آلودگی هواست

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران آمار تراکم دانش آموزان مقاطع متفاوت تحصیلی را اعلام کرد وگفت: پیش بینی می شود امسال ۳۸ تا 40 هزار نفر از دانش آموزان اتباع خارجی در مدارس شهر تهران ثبت نام کنند که برای پذیرش این تعداد آمادگی داریم.


تعطیلات رسمی

خبرگزاری ایسنا: مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران آمار تراکم دانش آموزان مقاطع متفاوت تحصیلی را اعلام کرد وگفت: پیش بینی می شود امسال ۳۸ تا 40 هزار نفر از دانش آموزان اتباع خارجی در مدارس شهر تهران ثبت نام کنند که برای پذیرش این تعداد آمادگی داریم.

علیرضا کمره ای در حاشیه جشن شکوفه ها و شروع سال تحصیلی دانش آموزان کلاس اولی که صبح امروز در مدرسه دخترانه عیسی بهرامی برگزار شد، اظهار کرد: از میان ۵۲۰ هزار دانش آموز مقطع ابتدایی امسال ۱۰۵ هزار دانش آموز کلاس اولی وارد مدارس می شوند و همچنین ۶۰ هزار نوآموز نیز در مقطع پیش دبستانی پذیرش شدند.

وی با بیان اینکه 3600 آموزگار،  آموزش کلاس اولی ها را برعهده دارند گفت: بهترین و زحمت کش ترین معلمان که تا آخر عمر یادشان در ذهنمان می ماند همین معلمان ابتدایی هستند و همچنین 3000 معلم برای پیش دبستانی ها در نظر گرفته شده است.

کمره ای با بیان اینکه تمام هماهنگی ها برای بازگشایی مدارس انجام شده است افزود: آموزش و پرورش در قالب پروژه مهر اقدامات خود برای بازگشایی مدارس اعم از آماده سازی فضاهای آموزشی تا ساماندهی نیروی انسانی را در دستور کار خود قرار داده است.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران درباره جذب نیروهای جدید در تمامی مقاطع تحصیلی به ایسنا گفت: آمارهای جذب نیرو را در تمام مقاطع در اختیار ندارم اما حدود ۸۰۰ نیروی پیش دبستانی که مجلس تصویب کرده بود امسال وارد سیستم شده و جایگزین شدند؛ همچنین تعدادی از نیروها نیز در قالب ماده 28 جذب شدند.

کمره ای درباره جابجایی معلمان و نقل و انتقالات نیز گفت: حدود ۱۲۰۰ نفر درخواست جابجایی داشتند، البته با توجه به شرایط خاصی که شهر تهران دارد تمامی آنها انجام نشده اما تلاش کردیم به این درخواست ها پاسخ مناسبی داده شود.

وی درباره تراکم دانش آموزان در مقاطع متفاوت تحصیلی نیز اظهار کرد: در مقطع ابتدایی میانگین حضور دانش آموزان28.5 نفر است که این میانگین در مقطع متوسطه اول به 29 نفر و در مقطع متوسطه دوم با احتساب دانش آموزان فنی و حرفه ای و کاردانش به 22 نفر می رسد؛ البته ممکن است در برخی  نقاط و مدارس شاهد تراکم بیشتری باشیم.

کمره ای ضمن اشاره به اینکه پیش بینی می شود امسال ۳۸ تا 40 هزار نفر از دانش آموزان اتباع خارجی در مدارس شهر تهران ثبت نام کنند تاکید کرد: محدودیتی برای ثبت نام از این افراد به لحاظ قانونی نداریم.

کمره ای در پاسخ به سوال دیگری درباره جابجایی نیروها و اینکه این امر تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟ افزود: همچنان جابجایی نیروها ادامه دارد و روز گذشته نیز جابجایی 190نفر تعیین شده که امیدواریم هرچه زودتر این روند به اتمام برسد.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص پیشنهاد تعطیلی مدارس در مقطع ابتدایی به علت آلودگی هوا نیز گفت: تا این لحظه اخبار رسمی به دست ما نرسیده و هر آنچه در این خصوص مطرح شده از طریق رسانه ها و نظرات کارشناسی بوده لذا اظهار نظر شخصی در این باره نمی توانم داشته باشم تا از طریق مبادی رسمی موضوع اعلام شود.

اعلام سامانه بررسی مجدد نتایج آزمون مدارس تیزهوشان
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات