طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اقتصادیپیشنهاد نفتی توتال به ایران

پیشنهاد نفتی توتال به ایران

سابقه بد عهدی شرکت نفتی توتال در ایران فیلم

معاون وزیر نفت با اشاره به پیشنهاد توتال فرانسه برای مشارکت در توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی، گفت: علاوه بر توتال، دو کمپانی خارجی دیگر هم برای مشارکت در این فاز گازی، اعلام آمادگی کرده اند.


بازار نفت

خبرگزاری مهر: علی کاردر؛ معاون وزیر نفت با اشاره به پیشنهاد مشارکت کمپانی توتال فرانسه در طرح توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی، گفت: علاوه بر این کمپانی فرانسوی، تاکنون دو کمپانی دیگر خارجی هم برای مشارکت در این فاز گازی اعلام آمادگی کرده اند.

مدیرعامل کمپانی ملی نفت ایران با تاکید بر اینکه پروژه های جدید نفت و گاز ایران در قالب برگزاری مناقصات بین المللی واگذار خواهند شد، تصریح کرد: با وجود پیشنهاد توتال فرانسه و دو کمپانی خارجی، هنوز واگذاری قرارداد فاز ۱۱ پارس جنوبی به هیچ کدام از کمپانی های خارجی، قطعی و نهایی نشده است.

به نقل از مهر، به نظر می رسد در کنار توتال فرانسه، دو کمپانی انی ایتالیا و هیوندایی کره جنوبی هم برای مشارکت فاز ۱۱ به عنوان تنها فاز باقی مانده میدان مشترک گازی پارس جنوبی، اعلام آمادگی کرده اند.

از سوی دیگر، فابیوس وزیر امور خارجه فرانسه مردادماه پارسال در سفری به تهران با تعریف و تمجدید از عملکرد توتال فرانسه در صنعت نفت ایران، گفته بود: توتال بیش از ۲۰ سال در توسعه پروژه های نفتی ایران حضور داشته و با توجه به ابراز تمایل فرانسوی ها، قرار است باب جدیدی برای توسعه فعالیت این کمپانی در توسعه میدان های نفتی گشوده شود.

در همین حال، بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران هم پارسال در حاشیه مذاکرات خود با وزیر امور خارجه فرانسه، تاکید کرده بود: فصل جدیدی از همکاری ایران با توتال فرانسه برای توسعه میدان های نفتی ایران شروع خواهد شد.

این در حالی است که پاییز سال گذشته، علی اکبر شعبانپور، مدیر عامل کمپانی نفت و گاز پارس با بیان اینکه مذاکره برای سپردن حفاری فاز ۱۱ پارس جنوبی به پتروپارس و یک کمپانی ایرانی دیگر، به مراحل پایانی رسیده است، گفته بود: این فاز به اندازه ۲ فاز متعارف است که هر فاز متعارف، شامل ۱۱ حلقه چاه است و بر اساس مذاکرات که هم اکنون مراحل آخر را طی می کند، بخش حفاری هر فاز به کمپانی های ایرانی سپرده می شود.

هدف از توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی، ارسال گاز این فاز به فازهای ۶ تا ۸ و ۱۲ پارس جنوبی را استفاده از ظرفیت های خالی پالایشگاهی در این فازها و تسریع در دستیابی به تولید مورد انتظار در این بخش از میدان از سوی کمپانی نفت ایران اعلام شده است.

سعودی ها چوب حراج بر سابیک زدند / توطئه جدید نفتی عربستان علیه ایران
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات