طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
مجازیپیگیری قضائی پرونده حملات سایبری هسته ای

پیگیری قضائی پرونده حملات سایبری هسته ای

توضیحات کمالوندی درباره پیگیری قضایی حمله سایبری به تاسیسات هسته ای ایران

معاون قضائی دادستان کل کشور، در واکنش به موضوع پیگیری قضائی حملات سایبری به تاسیسات هسته ای، گفت: منتظر پاسخ سازمان انرژی اتمی هستیم.

تاسیسات هسته ای, حملات سایبری, خرم آبادی, پیگیری قضائی پرونده حملات سایبری هسته

تاسیسات هسته ای, حملات سایبری, خرم آبادی

به نقل از خبرنگار دنیای ارتباطات گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ به نقل از پایداری ملی، عبدالصمد خرم آبادی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سئوال خبرنگاران مبنی بر آخرین حالت پیگیری قضائی حملات سایبری به تاسیسات هسته ای، گفت: در این خصوص نامه ای به رئیس سازمان انرژی اتمی نوشته و از وزارت امور خارجه و امور بین الملل ریاست جمهوری پیگیر موضوع هستیم.


وی با بیان اینکه این موضوع مورد مطالبه رهبری هم بود، تصریح کرد: رهبری این حمله را یک جنایت دانستند که می توانست در مجامع بین المللی مورد تعقیب قرار گیرد که این کار صورت نگرفت.


خرم آبادی افزود: پس از این موضوع، دادستانی جلسه ای را با برخی از نهادها گذاشت و آنها را موظف کرد تا پیگیر باشند و الان هم منتظر پاسخ سازمان انرژی اتمی و وزارت امور خارجه هستیم.


وی در پاسخ به سئوالی در نحوه برخورد با استفاده سازمان های دولتی از تلگرام، گفت: برخی نهادها استفاده کردند که تذکر دادیم و این موضوع قبلا بخشنامه ای بود که از سوی دفتر ریاست جمهوری هم صادر شده بود.


خرم آبادی افزود: اگر اطلاعات از طریق استفاده از تلگرام به خارج از کشور منتقل شود، جنبه کیفری پیدا می کند.


وی همچنین در ارتباط با استفاده از تلگرام در مدارس، گفت: اخیرا مطلع شدیم برخی مدارس برای ارتباط با اولیا از تلگرام استفاده می کنند که تذکرات لازم را به آنها داده ایم.


خرم آبادی تصریح گرد: از صدا و سیما می خواهیم به جای تبلیغ پیام رسان های خارجی، شبکه های داخلی را تبلیغ بکنند.
سرعت رسیدگی به پرونده های قضائی افزایش می یابد
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات