طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
آخرین اخبار گوناگونچای «کله مورچه» ننوشید

چای «کله مورچه» ننوشید

شروع عملیات اجرایی احداث مدرسه خیرساز چایپاره

یک متخصص علوم و صنایع غذایی با تشریح چای درجه یک، دو و سه و توصیه اینکه مردم چای «کله مورچه» ننوشند، به جزئیات بهترین چای پرداخت و گفت: چای با بسته بندی های معروف به کیسه ای از خاکه های بی کیفیت چای تهیه می شوند که اغلب حاوی عطر و طعم شیمیایی هستند.

خبرگزاری تسنیم: دکتر محمد حسین عزیزی؛ یک متخصص علوم و صنایع غذایی با اشاره به اینکه بهترین نوع چای آن است که بعد از دم کشیدن، برگ های آن در قوری مشخص، باز و مسطح شود و عطر و طعم طبیعی چای را داشته باشد، اظهار داشت: همچنین رنگ چای قهوه ای و در غلظت کم باشد و مزه ای گس و طعمی اندکی تلخ داشته باشد.

عزیزی ادامه داد: اغلب چای هایی که روی بسته بندی آن کلمات شکسته، برگی، قلمی و تهیه شده از برگچه های بالایی بوته چای نوشته شده باشد از ارزش و مرغوبیت بالایی برخوردارند و نشانه ای برای تشخیص چای خوبند.

رئیس انجمن صنایع غذایی ایران با اشاره به اینکه به برگ های بالایی بوته چای، غنچه های برگی چای نیز گفته می شود، عنوان کرد: این برگ ها نرمی و لطافت بیشتری دارند و ریزتر و پرزدارترند، اسانس و عطر بیشتر و طعم گس تری دارند و جزو چای های درجه 1 محسوب می شوند. برگ های کمی درشت تر، چای درجه 2 و چایی که از برگ های بزرگ و پیر و ضخیم پایینی بوته ها تهیه شده باشد چای درجه 3 نامیده می شود که تلخ تر است. در میان انواع چای، بسته بندی های معروف به کیسه ای هم از خاکه های بی کیفیت چای تهیه می شوند که اغلب حاوی عطر و طعم شیمیایی اند.

به گفته این عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس، چای کله مورچه و باروتی که خیلی سریع رنگ می دهند و چه بسا به همین علت هم بسیار مورد استقبال مردم قرار گرفته اند، چای درجه 3 هستند که از مخلوط کردن خرده ها و پودر کهنه چای با رنگ و اسانس تهیه می شوند. این نوع چای ها را فرم می دهند یا به شکل گلوله در می آورند و چون به این نوع چای رنگ سنتزی می زنند بعد از مدتی رنگ آن تغییر کرده و کدر، تیره و مات می شود که همین نشانه ها و خصوصیات مشخص می کند چنان چایی حاوی مواد رنگی و بی کیفیت است.

عزیزی همچنین درباره چای ارگانیک که این روزها در برخی مراکز عرضه می شود، به سلامت آنلاین گفت: نمی توان به ارگانیک بودن این نوع محصولات اعتماد کرد اما برای خرید چای بهتر است سراغ برندهای معتبر و معروف رفت و هرگز چای فله ای خریداری نکرد چون این نوع چای های فله ای کارشناسی نشده اند و اغلب هم در شرایط غیربهداشتی نگاهداری می شوند.

به گفته این متخصص علوم و صنایع غذایی؛ چای شکسته، برگی، قلمی و انواعی که از برگچه های بالایی بوته چای تهیه شده باشد، بهترین انواع چای سیاه محسوب می شود و به عکس، چای کله مورچه و باروتی، چای درجه 3 است و کیفیت و ارزش تغذیه ای چندانی ندارد.

"محمود کلهری" مشاور امور اجتماعی و رسانه ای معاون حقوقی رئیس جمهور شد
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات