طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بین المللژن چاقی مانع کاهش وزن نیست

ژن چاقی مانع کاهش وزن نیست

بدنسازی با وزنه مانع رشد قدی نوجوانان می شوَد

محققان دریافتند افرادی که دارای ژن چاقی هستند می توانند همانند افرادی که فاقد آن هستند، وزن خود را کاهش دهند.

دی ان ای, ژن چاقی, تحقیق, ژن چاقی مانع وزن

دی ان ای, ژن چاقی, تحقیق, چاقی, کاهش وزن, نژاد, ژنتیک, بین الملل, جنسیت, رژیم غذایی, آزمایش

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از گاردین، پژوهشگران دریافتند افرادی که به صورت ژنتیکی استعداد چاقی دارند می توانند همانند افرادی که فاقد این ژن ها هستند با استفاده از روش های کاهش چربی، وزن خود را کم کنند.


این نتایج نشان می دهند رژیم غذایی، ورزش و روش های دارویی برای کاهش وزن می تواند حتی برای افرادی که به دلایل ژنتیکی در معرض چاقی قرار دارند، موثر واقع شوند. در واقع، این نتایج نشان می دهند دی ان ای افراد موجب پیشگیری از کاهش وزن نمی شود.


با این که به طور دقیق مشخص نیست این ژن ها چگونه بر چاق شدن افراد تاثیر می گذارند، پژوهشگران معتقدند این ژن ها احساس نیاز به غذاهای با کالری بالا را در افراد افزایش و احساس سیر شدن را در آن ها کاهش می دهند. اما این که آیا این ژن ها در کاهش وزن نیز تاثیر دارند یا خیر، مبحثی بود که تاکنون درباره آن تحقیق کاملی به انجام نرسیده بود.


در این تحقیق، بیش از 9500 نفر افراد با بیماری چاقی کمپانی کردند که همگی آن ها دارای ژن "اف تی او" – ژن منتسب به چاقی – بودند.


روند این تحقیق این بود که پژوهشگران از این افراد نمونه برداری می کردند تا دریابند ژن اف تی او در آن ها وجود دارد یا خیر. اما نتیجه این آزمایش به این افراد اعلام نمی شد. بعد از آن، این افراد در برنامه های کاهش وزن متفاوتی – از جمله رژیم غذایی، ورزش و تجویز دارو -- کمپانی کردند. محققان دریافتند ژن اف تی او نقشی در توانایی افراد برای کاهش وزن ندارد. افرادی که دارای این ژن بودند همانند افراد فاقد آن، توانستند وزن خود را کاهش دهند.


در این پژوهش همچنین اعلام شده است جنسیت و نژاد نیز در تغییر نرخ کاهش وزن موثر نیستند.


7 اشتباه بزرگ که مانع کاهش وزن تا ن می شود
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات