طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
فرهنگی و هنریکادوی تولد دردسرساز برای لئوناردو دی کاپریو

کادوی تولد دردسرساز برای لئوناردو دی کاپریو

لئوناردو دی کاپریو و نامزدهایش

لئوناردو دی کاپریو با آنکه فقط یکبار برنده جایزه اسکار شده است، اما در مجموعه شخصی خود دو مجسمه اسکار دارد.

خبرآنلاین: لئوناردو دی کاپریو با آنکه فقط یکبار برنده جایزه اسکار شده است، اما در مجموعه شخصی خود دو مجسمه اسکار دارد.

 جایزه اسکار مارلون براندو که برای بازی در فیلم «در بارانداز» گرفته بود، سر از مجموعه شخصی لئوناردو دی کاپریو درآورد. این جایزه پیش از درگذشت براندو در سال 2004 گم شده بود.

مارلون براندو, سینمای هالیوود, دیکاپریو, کادوی تولد دردسرساز لئوناردو دی کاپریو

دیکاپریو, مارلون براندو, سینمای هالیوود


آرشیودار مارلون براندو در این باره گفت: «خیلی خوب است که این جایزه به مجموعه بازگردد.»

دی کاپریو که سال گذشته برای نقش آفرینی در فیلم «از گور بازگشته» سرانجام اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد را از آن خود کرد، اسکار مارلون براندو را نوامبر سال 2012 به عنوان کادوی تولد 38 سالگی از یکی دوستانش در کمپانی «رد گرانیت پیکچرز» هدیه گرفته بود.

این شرکت تهیه کننده فیلم «گرگ وال استریت» بود و مدیریت آن را فرزندخوانده نجیب رزاق نخست وزیر مالزی برعهده دارد. زیاد شهرت این روزهای شرکت «رد گرانیت پیکچرز» نقش آن در ماجرای اختلاس سه میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی مالزی است.

از آن جا که در پرونده اختلاس از صندوق توسعه ملی مالزی نام دی کاپریو نیز به عنوان یکی از تهیه کنندگان «گرگ وال استریت» به میان آمده، اکنون ماجرای هدیه گرفتن یک مجسمه اسکار که برخلاف قوانین آکادمی علوم و هنرهای سینما خریداری شده، بار دیگر نام این بازیگر سرشناس را به صدر اخبار آورده است.

خرید و فروش تمام اسکارهایی که از سال 1951 به این سو اهدا شده اند ممنوع است مگر این که مالک مجسمه پیش از فروش، آن را به قیمت 10 دلار نخست به آکادمی علوم و هنرهای سینما پیشنهاد دهد. براندو سال 1955 برای بازی در «در بارانداز» اسکار گرفت. البته براندو هیچ گاه اسکار خود را نفروخت و این مجسمه گم شد. بر اساس نقل از ها شرکت «رد گرانیت» اسکار یاد شده را از یک دلال اهل نیوجرسی به قیمت 600 هزار دلار خریداری کرده بود.

آورا داگلاس مدیر اجرایی مایملک و آرشیودار مارلون براندو می گوید این جایزه پیش از مرگ براندو در سال 2004 گم شده بود و بازیگر «پدرخوانده» سال ها دنبال آن می گشت، اما در نهایت موفق به یافتن آن نشد.

آکادمی علوم و هنرهای سینما همواره تلاش کرده است تا جلوی خرید و فروش جوایز اسکار را بگیرد اما اقدامات آن برای متوقف کردن بازار مجسمه های طلایی اسکار کافی نبوده است. برای نمونه مایکل جکسون جایزه اسکار دیوید او. سلزنیک برای فیلم «بر باد رفته» را به قیمت 1 میلیون و 640 هزار دلار خرید که البته این جایزه به پادشاه پاپ هم وفادار نماند و بعدها گم شد.

تا اینجای کار به نظر نمی رسد آکادمی علوم و هنرهای سینما قصد اقدامی علیه لئوناردو دی کاپریو داشته باشد. هر چند که وجود اسکار مارلون براندو در مجموعه او خلاف مقررات این نهاد است. البته به گفته مایک مدووی تهیه کننده «جزیره شاتر» و یکی از امنای بازماندگان براندو برای این بازیگر ،جوایز کوچکترین اهمیتی نداشتند. او در این باره گفت: «او به جوایز اهمیت نمی داد، می توانید از ساشا لیتل فدر بپرسید.» (لیتل فدر فعال حقوق بشری بود که برای دریافت جایزه اسکار براندو برای بازی در «پدرخوانده» به جای او در صحنه حاضر شد.)

تاکنون آکادمی علوم و هنرهای سینما هنوز در این باره اظهارنظر نکرده است.

چرا ایرانی ها با لئوناردو دی کاپریو دشمن شده اند؟
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات