طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
علمی آموزشیکانکس های اورژانس به پایگاه ثابت تبدیل می شوند

کانکس های اورژانس به پایگاه ثابت تبدیل می شوند

بهره برداری از پایگاه اورژانس بین راهی در خاش

معاون درمان وزارت بهداشت از تبدیل کانکس های اورژانس به پایگاه ثابت تا سال آینده خبر داد.

وزارت بهداشت, اورژانس, پایگاه, کانکس اورژانس پایگاه ثابت تبدیل

وزارت بهداشت, اورژانس, پایگاه, کانکس, معاون درمان

محمد آقاجانی معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ گفت: در حال حاضر 3 هزار و 800 پایگاه در کانکس ها مستقر هستند که به دلیل موقعیت و شرایط آب و هوایی با تهدیدات جدی روبرو هستند.


وی از تبدیل این کانکس ها به پایگاه های ثابت خبر داد و گفت: با این اقدام گام مثبتی در جهت رفاه پرسنل اورژانس پیش بیمارستانی برداشته می شود و از طرفی 200 موتورولانس ها نیز با الویت استان تهران تا پایان سال راه اندازی می شوند.


آقاجانی بیان کرد: تاکنون 20 موتورولانس به صورت پایلوت وارد شهر شده و ماموریت انجام داده اند که نتیجه اجرای آزمایشی این طرح به دلیل سرعت بالای آن رضایت بخش بوده است.


معاون درمان وزارت بهداشت قدم دیگر در اورژانس کشور را افزودن 7 پایگاه جدید به پایگاه های اورژانس هوایی خواند و ادامه داد: تا کنون 21 اورژانس هوایی در کشور وجود دارد و طی بررسی ها در طی یک دوره 10 ساله تا پایان سال 94 ماموریت های اورژانس رشد 300 درصدی داشته است، اما متاسفانه 30 درصد ماموریت ها مربوط به حوادث ترافیکی است.


وی یادآور شد: متاسفانه علی رغم تمام تلاش ها و کاهشی که در تلفات جاده ای رخ داده است اما همچنان بیشترین سال های از دست رفته عمر مربوط به حوادث ترافیکی است.


بهره برداری پایگاه جاده ای اورژانس 115 نازلو
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات