طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
با مردم آمریکا مشکلی ندارم اما با دولت آمریکا مشکل دارم | کرزی

با مردم آمریکا مشکلی ندارم اما با دولت آمریکا مشکل دارم | کرزی

دولتمردان کشورهای اروپایی، آمریکایی و اسرائیلی در بین مردمشان جایگاهی ندارند

رئیس جمهور سابق افغانستان در نشستی با دانشجویان در کابل با اشاره به شرایط کشورش گفت که با مردم آمریکا مشکلی ندارد اما با دولت آمریکا مشکل دارد.

جان کری, رئیس جمهور پیشین افغانستان, حامد کرزی, کرزی مردم آمریکا مشکلی ندارم اما دولت آمریکا مشکل

جان کری, رئیس جمهور پیشین افغانستان, حامد کرزی, مردم آمریکا, دولت آمریکا

به نقل از حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران، «حامد کرزی» رئیس جمهور سابق افغانستان در نشستی با دانشجویان در کابل اعلام کرد که با مردم آمریکا مشکلی ندارد اما با دولت آمریکا مشکل دارد.

رئیس جمهور سابق افغانستان هفته گذشته نیز با انتقاد از آزادی عمل نظامیان آمریکایی و عدم واکنش دولت کابل تاکید کرده بود که این آزادی عمل نظامیان آمریکایی حاکمیت ملی افغانستان را بیشتر زیر سوال می برد.

حامد کرزی پیش از این نیز منتقد شدید عملیات های شبانه نیروهای آمریکایی در افغانستان بود و جنگ جاری در افغانستان را نسخه قرن 21 از بازی بزرگ واشنگتن اعلام کرده بود.

رئیس جمهور سابق افغانستان همچنین با حضور در دانشگاه کاتب در کابل اظهارداشت که برخی از کشورها در انتخابات افغانستان مداخله می کنند و جوانان این کشور تلاش کنند تا اختیار سرنوشت خودشان را بدست گیرند.

وی همچنین با مطرح کردن این پرسش که چرا هزینه انتخابات افغانستان از برخی از کشورهای پرجمعیت بیشتر گفت که باید ظرفیت های انسانی را در این کشور افزایش داد.

حامد کرزی علم و تلاش جوانان افغانستان را راه نجات این کشور اعلام کرد و تاکید کرد که آینده افغانستان را باید جوانان افغان رقم بزنند.

روزنامه نیویورک تایمز چندی قبل نوشته بود که در حال حاضر حامد کرزی رئیس جمهور سابق افغانستان با رهبران و مقامات کشورهای دنیا روابط گسترده ای دارد و طرفداران و حامیان نزدیک کرزی نیز در تلاش هستند تا دایره نفوذ وی را در حکومت افغانستان گسترش دهند و برهمین اساس کرزی نیز ارتباطات موثری با وزرا، والیان و سفیران این کشور دارد.

در این مقاله به نقل از حامد کرزی گفته شد که خواستار رسیدن به قدرت نیست، اما با پایان دوره کاری دو ساله حکومت وحدت ملی افغانستان خواستار برگزاری لویه جرگه در مورد مشروعیت این حکومت است.

با پایان فرصت دو ساله حکومت وحدت ملی تعهدات رهبران این حکومت برای اصلاحات و زمینه سازی برای ایجاد پست نخست وزیری عملی نشده است و این مسئله به شدت از سوی اپوزیسیون و حامیان حامد کرزی رئیس جمهور سابق افغانستان مورد انتقاد قرار گرفته است.

تسنیم نوشت: با این حال بنا به گفته منابع داخلی افغانستان، آمریکا با طرحی جدید قصد دارد تا تعهدات توافقنامه حکومت وحدت ملی که با میانجی گری «جان کری» وزیر امور خارجه این کشور منعقد شد را نقض کند.

نگرانی مردم آمریکا از استفاده کلینتون از ای میل شخصی برای کارهای دولتی
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات