طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیکره شمالی، آمریکا را تهدید کرد

کره شمالی، آمریکا را تهدید کرد

فیلم کره شمالی آمریکا را به حمله اتمی تهدید کرد

کره شمالی روز سه شنبه اعلام کرد که با توسعه سامانه های موشکی این کشور ؛ هم اکنون خاک آمریکا در تیررس موشک های بالستیک هسته ای این کشور قرار دارد.


تهدید, آمریکا, کره شمالی

خبرگزاری ایرنا: کره شمالی روز سه شنبه اعلام کرد که با توسعه سامانه های موشکی این کشور ؛ هم اکنون خاک آمریکا در تیررس موشک های بالستیک هسته ای این کشور قرار دارد.

کره شمالی این مطلب را درحالی اعلام می کند که اوایل ماه جاری میلادی سه فروند موشک بالستیک مدل موسودان با برد یکهزار کیلومتر پرتاب کرد که در آبهای ژاپن فرود آمد.

به دنبال این پرتاب ها ؛ این کشور تاکید کرد که از این بعد می تواند پایگاه های آمریکا را در مناطق متفاوت منطقه از جمله در جزیره گوام هدف قرار دهد و دیگر نیروهای آمریکایی در این منطقه امنیت نخواهند داشت.

خبر مذکور درخصوص حمله با موشک هسته ای بالستیک به خاک آمریکا در شرایطی منتشر می شود که کره شمالی ماه جاری میلادی پنجمین آزمایش هسته ای پرقدرت خود را انجام داد و به دنبال آن اعلام کرد که در ساخت کلاهک های هسته ای کوچک گام های بلندی برداشته است.

حتی کره جنوبی و آمریکا نیز بعد از این آزمایش تصریح کردند که کره شمالی در زمینه ساخت کلاهک های هسته ای و تسلیحات پیشرفته تر اتمی کوچک با کیفیت بالاتر فنی گام های بلندی برداشته است.

با این وجود بیش تر کارشناسان و مقام های آمریکایی بر این باورند که کره شمالی دستکم تا یک دهه دیگر نمی تواند کلاهک های هسته ای بر روی موشک های خود برای هدف قرار دادن آمریکا نصب کند.

ازسوی دیگر روزنامه 'رودونگ سینمون' ارگان حزب حاکم این کشور نوشته است که ما دیگر می توانیم با موشک های بالستیک مجهز به کلاهک های اتمی هر بندری را که کشتی ها و ناوهای هواپیمابر هسته ای و زیردریایی های اتمی آمریکا پهلو گرفته اند ، هدف قرار دهیم.

این نشریه می نویسد که از این به پس منطقه پاسیفیک و خاک آمریکا ، گوام و هاوایی در تیررس موشک های بالستیک هسته ای خواهد بود.

خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی نوشته است که این ها بخشی از لاف زنی ها و جنگ روانی کره شمالی است و هر زمان که این کشور تحت فشار و تحریم های فزاینده قرار می گیرد ، چنین ادعاهایی مطرح می کند.

کره شمالی، آمریکا را تهدید بِه قطع مسیر ارتباط رسمی کَرد
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات