طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
علمی آموزشیچه کسانی می توانند واکسن آنفلوآنزا بزنند؟

چه کسانی می توانند واکسن آنفلوآنزا بزنند؟

گروه های پرخطر واکسن آنفلوآنزا بزنند / هشدار انجمن داروسازان در آستانه پاییز

با آغاز فصل سرما و شیوع آنفلوآنزا بهتراست که افراد واجد شرایط تا زمان طلایی از دست نرفته واکسن آنفلوآنزا را تزریق کنند.

فصل سرما, واکسن, آنفلوآنزا, کسانی واکسن آنفلوآنزا بزنند

فصل سرما, واکسن, آنفلوآنزا, سرماخوردگی

روزبه پورضیایی منش مسئول داروخانه شهید کاظمی در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به اینکه واکسن آنفلوآنزا از اواخر مرداد ماه در داروخانه ها توزیع شده است، گفت: اکنون واکسن آنفلوانزا با دو برند سویسی و فرانسوی در داروخانه ها وجود دارد که قیمت هر دو 24 هزار و پانصد تومان است.


وی ادامه داد: بهترین زمان تزریق واکسن اواخر شهریور و اوایل مهرماه است چرا که پس از تزریق واکسن، مصونیت در برابر آنفلوآنزا به دو هفته زمان نیاز دارد به همین علت تزریق در زمان فوق می تواند اثر بخشی بیشتری داشته باشد و با آغاز فصل سرما بدن آماده در برابر آنفلوآنزا است.


پورضیایی منش اظهار داشت: تمام افراد از سن 6 ماه به بالا می توانند واکسن تزریق کنند اما افرادی که دچار بیماری های زمینه ای همچون دیابت،بیمار ی های قلبی و عروقی، ریوی ،،ضعف سیستم ایمنی مثل ایدز، بیماران دیالیزی و پیوند شده، سالمندان و زنان باردار قطعا باید این واکسن را تزریق کنند.


وی با اشاره به تصور اشتباه بین مردم افزود: برخی ها تصور می کنند که با تزریق واکسن آنفلوآنزا دیگر دچار سرماخوردگی نمی شوند که این تصوری کاملا اشتباه است، زیرا ویروس آنفلوآنزا به طور مداوم در حال تغییر است و با سرماخوردگی مختلف است و فردی که واکسن تزریق کرده ممکن است دچار سرماخوردگی بشود.


کسانی که با GEM همکاری می کنند باید قید همسرشان را بزنند! | علی یارمهدی
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات