طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
ورزشیاز برد برزیل مغرور نمی شویم | کشاورز

از برد برزیل مغرور نمی شویم | کشاورز

طرح نظام نوین ترویج کشاورزی فرصتی برای بهره برداران

کاپیتان تیم ملی فوتسال گفت: تمرکز بالای تیمی ما باعث پیروزی مقابل قهرمان دنیا شد.


فوتسال ایران

خبرگزاری ایسنا: محمد کشاورز، کاپیتان تیم ملی فوتسال ایران نقش به سزایی در پیروزی تاریخی مقابل برزیل داشت و با رهبری در زمین و گل دقیقه پایانی که به زیبایی به ثمر رساند، خاطره ماندگاری از خود در اذهان مردم به جای گذاشت. هم چنین صحبت های روحیه دهنده کشاورز قبل از ضربات پنالتی، استرس را از ملی پوشان گرفت و ایران با پیروزی در این بازی برای نخستین بار برزیل را کنار زد و به یک چهارم نهایی جام جهانی رسید.


گفت وگوی با محمد کشاورز درباره آخرین حالت تیم ملی را در ادامه بخوانید:


-آقای کشاورز! ابتدا درباره پیروزی شیرین تیم ملی مقابل برزیل بگویید. با توجه به نتایج مرحله گروهی هیچ کس فکر نمی کرد این نتیجه رقم بخورد.


از این برد خیلی خوشحالم. بازی بسیار خوبی بود و خوشالم که توانستیم مردم خوب کشورمان را خوشحال کنیم. این نتیجه برای نخستین بار در تاریخ فوتسال ایران رقم خورده است؛ آن هم در جام جهانی و مرحله حذفی. خیلی خوشحالیم.


- برزیل را چطور دیدید؟ این تیم میانگین سنی بالایی داشت و به نظر می رسید در اواخر بازی خسته شده است.


به هر حال برزیل همیشه برزیل است. پتانسیل فوتسال آن ها آنقدر بالاست که می توانند هم زمان چند تیم ملی خوب داشته باشند. ضمن این که برزیل در بازی کم نیاورد و به لحاظ بدنی شرایط خوبی داشت. متعتقدم بازی کاملا پایاپای بود و ایران در کنار برزیل هم در وقت های معمول بازی و هم در وقت های اضافه خیلی خوب کار کرد. تمرکز بالای تیمی ما باعث پیروزی مقابل قهرمان دنیا شد.


- صحبت های شما قبل از ضربات پنالتی انعکاس زیادی در رسانه ها داشت و بازیکنان هم پس از این صحبت ها با روحیه به استقبال ضیافت پنالتی ها رفتند.


علت این صحبت های من قبل از پنالتی ها شرایط حساس و استرس حاکم روی بازیکنان بود. دنبال این بودم تیم هیجاناتش را کنترل کند و بازیکنان موقع پنالتی زدن احساسی عمل نکنند. خوشحالم که این صحبت ها فشار را از روی بازیکنان برداشت. به هر حال پنالتی زدن در این شرایط بسیار سخت است. فکر می کنم موفق شدم این فشار را از روی بازیکنان بردارم و هر کسی که برای پنالتی زدن رفت، با تمام قدرت و اعتماد به نفس ضربه زد.


- حرکت اخلاق مدارانه تیم ملی پس از پایان بازی و به آسمان انداختن فالکائو در روز خداحافظی اش نیز مورد توجه فوتسال دوستان در سراسر دنیا قرار گرفت.


فالکائو جزو بازیکنان بزرگ دنیا است که هم برای من و هم کلیه اعضای تیم ملی قابل احترام است. بازی برزیل با ایران مصادف شد با خداحافظی فالکائو و روز سختی برای او بود. برزیل تا الان در این مرحله حذف نشده بود. بازیکنان سعی کردند فالکائو را در این شرایط تنها نگذارند و نشان دادند فقط بازی کردن و بردن مهم نیست. نشان دادند اخلاق مدار هستیم و خیلی چیزها را مهم تر از نتیجه می دانیم.


- پاراگوئه حریف بعدی ما در مرحله یکچهارم نهایی است. این نگرانی وجود دارد که ایران به خاطر برد برزیل، اسیر غرور شود.


هر چند برد برزیل خیلی شیرین و دلچسب بود اما باید آن را فراموش و به بازی بعدی فکر کرد. حتما در این باره با بازیکنان هم صحبت می کنیم تا به لحاظ روحی آماده شوند. البته بازیکنان حواس شان جمع است و کاملا حرفه یی هستند. در حال حاضر تمام تمرکز ما روی بازی با پاراگوئه است. بعید می دانم هم تیمی هایم اسیر غررو شوند. آن ها خیلی باهوشند و شرایط را خوب درک می کنند. حتما این اتفاق نمی افتد.


- با این برد انتظار ها از فوتسال بیش تر شد؟


بله همین طور است. انتظارها همیشه از فوتسال ایران بالا بوده و همیشه به ما انگیزه داده شده است تا بیش تر تلاش و مردم عزیر را خوشحال کنیم. با این حال امیدوارم نگاه مسوولان هم به این تیم، ویژه تر شود. تیمی که جایگاه خوبی در فوتسال جهان دارد و دنیا به آن احترام می گذارد باید رسیدگی بهتری به آن شود. معتقدم این تیم لایق بهترین هاست.


- اگر از سد پاراگوئه عبور کنیم به یکی از تیم های روسیه یا اسپانیا در نیمه نهایی می رسیم. نظرتان در این باره چیست؟


قبل از این که به اسپانیا یا روسیه فکر کنیم تمام فکر و ذکرمان بازی با پاراگوئه است. امیدوارم ابتدا این بازی را با موفقیت پشت سر بگذاریم؛ آنگاه راجع به حریفان بعدی می توانیم فکر کنیم.


- نظرتان در مورد حمایت تماشاگران کلمبیایی از تیم ملی ایران چیست؟


ما در کلمبیا تنها نیستیم. مردم اینجا تیم ملی ایران را دوست دارند و حسابی تشویق می کنند. تیم ملی برزیل با این که دوست داشتنی است و هر جار می رود، طرفدار دارد، اما در بازی دیروز کل ورزشگاه حامی ایران بود.


- و صحبت پایانی...


پس از بازی هم من و سایر بازیکنان پیام های زیادی از طرف مردم ایران دریافت کردیم. می خواهم از این طریق از کسانی که نسبت به ما لطف داشتند تشکر کنم. ما هم از خوشحالی آن ها خوشحالیم. در آخر می خواهم برایمان دعا کنند تا در بازی های پیش رو موفق باشیم و با سربلندی به کشورمان برگردیم.

بهره برداری از پروژه های بخش کشاورزی در خوزستان
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات