طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیکشته شدن 3 پلیس در تایلند به علت انفجار

کشته شدن 3 پلیس در تایلند به علت انفجار

سه کشته و 40 زخمی به علت انفجار در شرق ترکیه

مقام های محلی تایلند امروز (جمعه) از کشته شدن سه افسر پلیس این کشور در منطقه واقع در جنوب تایلند خبر داده و اعلام کردند این اقدام مذاکرات صلح برای پایان بخشیدن به درگیری های خشونت آمیز در این کشور آسیایی را به مخاطره می اندازد.


تایلند, انفجار

خبرگزاری ایسنا: مقام های محلی تایلند امروز (جمعه) از کشته شدن سه افسر پلیس این کشور در منطقه واقع در جنوب تایلند خبر داده و اعلام کردند این اقدام مذاکرات صلح برای پایان بخشیدن به درگیری های خشونت آمیز در این کشور آسیایی را به مخاطره می اندازد.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، منطقه جنوبی تایلند که اکثرا مسلمان نشین است هم مرز با مالزی بوده و از زمان شروع درگیری ها در 2004 روزانه شاهد تیراندازی و صدای انفجار است.

در جریان این درگیری ها تاکنون بیش از 6600 تن که اکثرا غیر نظامی بوده اند کشته شده اند. این درگیری ها میان شبه نظامیان قوم مالای و نیروهای دولتی تایلند رخ داده است.

روز دوشنبه نیز سه افسر پلیس در پی برخورد خودرویشان به یک بمب کنار جاده ای در استان یالا کشته شدند.

یکی از افسران پلیس منطقه ای که خواست نامش فاش نشود در این باره گفت: این سه افسر پلیس جوان برای جمع آوری اطلاعات در منطقه حضور داشتند.

انفجار امروز جمعه نیز در پی کارگذاشته شدن بمبی در زیر خودروی افسران پلیس به وقوع پیوست. خونتای حاکم تایلند می گوید از زمان روی کار آمدن دولت در سال 2014 تلاش کرده تا مذاکرات صلح را با شبه نظامیان از سر بگیرد اما این مذاکرات مکررا با شکست مواجه شده است و نقاط جنوبی این کشور همچنان درگیر خشونت است.

سه کشته و مجروح به علت انفجار مین در بوسنی
برچسب ها: ,
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات