طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
پنج هزار و 800 کلاس درس در استان آماده برای تحصیل دانش آموزان

پنج هزار و 800 کلاس درس در استان آماده برای تحصیل دانش آموزان

ابلاغ آیین نامه صدور و تایید مدرک تحصیلی دانش آموزان به استان های سراسر کشور

113 هزار دانش آموز استان سمنان شروع سال تحصیلی خود را جشن می گیرند.

به نقل از خبرنگار گروه استانهای باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ؛ مدیرکل آموزش وپرورش استان سمنان با اشاره به اینکه 113 هزار دانش آموز استان سمنان هم زمان با شروع مهرماه، شروع سال تحصیلی خود را جشن می گیرند عنوان کرد: حدود 9 هزار فرهنگی و معلم استان سمنان کار تعلیم و تربیت این دانش آموزان را بر عهده دارند.
دانش آموز, فرهنگی, معلم, کلاس درس استان آماده  تحصیل دانش آموزان

دانش آموز, فرهنگی, معلم

مدیرکل آموزش وپرورش استان سمنان با اشاره به اینکه این تعداد دانش آموز در یک هزار مدرسه استان سمنان مشغول به تحصیل می شوند خاطرنشان کرد: پنج هزار و 800 کلاس درس در استان سمنان برای حضور و تحصیل دانش آموزان این استان در سال تحصیلی 95-96 آماده شده است.
دنیا با اشاره به ورود 280 دانش آموخته دانشگاه فرهنگیان به سیستم آموزش وپرورش استان سمنان از ابتدای مهرماه امسال افزود: این نخستینم گروه از فارغ التحصیلان پردیس های دانشگاه فرهنگیان استان سمنان هستند که به آموزش وپرورش وارد می شوند.
وی با اشاره به اینکه عدالت آموزشی در استان سمنان در سطح بسیار بالایی مورد هدف آموزش وپرورش است تصریح کرد: حتی برای 2 دانش آموز در روستای دورافتاده استان سمنان نیز مدرسه ای دایر شده است.
مدیرکل آموزش وپرورش استان سمنان با اشاره به اینکه ادغام مدارس در روستاهای نزدیک و اجرای طرح روستا مرکزی در استان سمنان به منظور حذف و کاهش مدارس چندپایه و تفکیک جنسیتی در صورت امکان انجام شده است تصریح کرد: هم اکنون 110 مدرسه استان سمنان به تنها 530 دانش آموز این استان خدمات آموزشی ارائه می دهند.
دنیا با بیان اینکه آموزش وپرورش استان سمنان در عمق روستاهای این استان نیز مدرسه دارد؛ به گستردگی و پهناوری این استان اشاره و اضافه کرد: ارائه خدمات آموزشی به همه دانش آموزان استان سمنان در سراسر این استان پهناور که با رویکرد توسعه عدالت آموزشی صورت گرفته است سبب شد تا امروز ضریب پوشش تحصیلی 99.9 درصدی را در دوره ابتدایی در این استان شاهد باشیم و این بدن معنی است که هیچ یک از دانش آموزان مقطع ابتدایی در استان سمنان از تحصیل محروم نیست.

24 درصد دانش آموزان استان اردبیل در روستاها تحصیل می کنند
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات