طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
کلاهبرداری میلیونی از طریق شبکه اجتماعی بی تاک

کلاهبرداری میلیونی از طریق شبکه اجتماعی بی تاک

تاکید برخی مسئولین بر شبکه های اجتماعی خارجی بیشتر از داخلی است

پرونده کلاهبرداری اینترنتی در شیراز کشف شد.

شیراز, شبکه اجتماعی, کلاهبرداری, کلاهبرداری میلیونی طریق شبکه اجتماعی تاک

شیراز, شبکه اجتماعی, کلاهبرداری, فارس, میلیونی
به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ سرهنگ سیدموسی حسینی رئیس پلیس فتا استان فارس گفت: خانم 25ساله شیرازی با ارائه مرجوئه قضایی و مستندات مجرمانه به پلیس فتا فارس مراجعه و شکایت خود را مبنی بر کلاهبرداری اینترنتی اعلام می کند.
وی ادامه داد: شاکی در اظهارات خود بیان می کند؛ از طریق شبکه اجتماعی بی تالت به صورت تصادفی با مرد 32ساله ای آشنا می شود که بعد از گذشت حدود 6ماه آشنایی اینترنتی و تماس های تلفنی از طریق شبکه های اجتماعی رابطه بینشان نزدیک شده و قرار ازدواج گذاشته می شود.
رئیس پلیس فتا استان فارس اظهار کرد: در این مدت کوتاه آشنایی شاکی مبلغ 210میلیون ریال در چندین نوبت به بهانه های متفاوت به صورت امانی به حساب متهم واریز می کند در حالی که تنها یک بار ملاقات حضوری در یکی از پارک های محله ای با وی داشته است.
سرهنگ حسینی افزود: هنگامی که شاکی از متهم می خواهد وجه انتقالی که به صورت مخفیانه از حساب مادرش برای او واریز کرده است برگرداند، متهم علاوه بر این که از برگرداندن وجه سر باز میزند وی را تهدید به انتشار تصاویر خصوصی اش در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی می کند که در این مدت به دست آورده است.
وی گفت: شاکی با بیان اینکه به جز یک شماره تلفن جعلی هیچ آدرس و سرنخی از متهم ندارد خواستار رسیدگی به پرونده شکایت خود می شود.
رئیس پلیس فتا استان فارس بیان کرد: بعد از تشکیل پرونده ماموران اقدامات تخصصی خود را جهت شناسایی و بازداشت متهم شروع کرده و موفق به شناسایی متهم که مرد 31ساله است می شوند.
سرهنگ حسینی ادامه داد: متهم در اظهارات خود بیان داشت از ابتدا قصد اخاذی از شاکی را نداشته است و بعد از ملاقات حضوری متوجه می شود شاکی تصاویری برای وی ارسال کرده است که متعلق به او نبوده است و بعد از آن به فکر انتقام گیری می افتد که در ادامه با به دست آوردن تصاویر شخصی شاکی نقشه شوم خود را عملی می سازد.

دلایل گرایش روزافزون ایرانی ها بِه شبکه هایِ اجتماعی چیست؟
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات