طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
کمبود 310 دبیر و آموزگار مقاطع تحصیلی متفاوت در ماهشهر

کمبود 310 دبیر و آموزگار مقاطع تحصیلی متفاوت در ماهشهر

آمار ورودیان مقاطع متفاوت تحصیلی در کرمانشاه

مدارس روستاهای ماهشهر به سرویس ایاب و ذهاب مجهز می شوند.

مقاطع تحصیلی, کمبودآموزگار, شهرستان ماهشهر, کمبود دبیر آموزگار مقاطع تحصیلی ماهشهر

مقاطع تحصیلی, کمبودآموزگار, شهرستان ماهشهر, آبادان
به نقل از آبادان؛عبادی رئیس اداره آموزش و پرورش ماهشهر گفت: امسال برای اولین بار تمامی مدارس روستا های بخش مرکزی به سرویس ایاب و ذهاب رایگان مجهز خواهند شد.

عبدالواحد عبادی افزود: امسال با بسیج تمامی منابع مادی و انسانی اداره آموزش و پرورش و برنامه ریزی مناسب در طول تابستان، 42 هزار دانش آموز در بندر ماهشهر سال تحصیلی جدید را شروع خواهند کرد.

وی گفت: 22 هزار همکار فرهنگی نیز به عنوان معلم، آموزگار و دبیر آماده آغاز به کار و تدریس در مدارس و مراکز آموزشی هستند.

عبادی به مصوبه های معطل شورای آموزش و پرورش ماهشهر اشاره کرد وافزود: مصوبه پرداخت بدهی برق مدارس ماهشهر و چمران توسط شهرداران این دو شهر در تاریخ اردیبهشت ماه سال جاری با پیشنهاد فرماندار به تصویب رسید که متأسفانه با گذشت چند ماه اقدامی صورت نگرفته است که مجددا مطرح شد.

وی گفت: انتظار می رود شهرداران این دو شهر بعد از مصوبه قانونی نسبت به پرداخت این بدهی اقدام کنند و آموزش و پرورش را در تمرکز بر موضوع تعلیم و تربیت یاری کرده تا دغدغه های مدیران در این زمینه کاهش یافته و بتوانند با فراغ بال به وظایف اصلی خود بپردازند.

رئیس اداره آموزش و پرورش بندر ماهشهر از تجهیز تمامی مدارس روستاهای بخش مرکزی ماهشهر به سرویس ایاب و ذهاب رایگان خبر داد و افزود: امسال برای اولین بار با همکاری فرماندار شهرستان و بخشدار مرکزی تمامی مدارس روستاهای بخش مرکزی به سرویس ایاب و ذهاب رایگان مجهز خواهند شد.

عبادی به مصوبه افزایش نرخ کرایه ها در شورای آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: طبق آخرین مصوبه مقرر شده است نرخ کرایه های سرویس مدارس، اتوبوس به میزان پنج درصد و سواری هفت درصد در سطح شهرستان نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کند.

وی افزود: علاوه بر اینکه تمامی رانندگان سرویس های ایاب و ذهاب مدارس به ویژه مدارس دخترانه ضرورت دارد از شرایط خاصی برخوردار باشند باید تأییدیه سازمان اتوبوس رانی و پلیس راهنمایی و رانندگی را دریافت کرده و دارای دفتر کار مشخصی نیز باشند.

عبادی با پیش بینی وجود حدود 4 هزار نوآموز پیش دبستانی در ماهشهر، گفت: تا به حال تلاش کردیم که نوآموزان پیش دبستانی را به شکل وسیع و گسترده و با عنوان اجباری بودن این مرحله پوشش دهیم که پیش بینی می کنیم حدود 4 هزار نوآموز با تأکید بر نقاط دو زبانه داشته باشیم.

رئیس اداره آموزش و پرورش بندر ماهشهر با تأکید بر اهمیت ایجاد زمینه تحصیل دختران در نقاط محروم، افزود: اولویت دیگر اداره آموزش و پرورش ایجاد زمینه تحصیل برای دانش آموزان دختر نقاط حاشیه شهرستان است که خوشبختانه تاکنون توانستیم در این راستا دو دبیرستان ضمیمه در روستای هشچه بخش مرکزی برای دختران و یک دبیرستان دوره دوم متوسطه در شهرک مدنی دایر کنیم.

وی با اشاره به حالت ویژه آموزشی شهرستان ماهشهر و مهاجرپذیر بودن آن گفت: بر این اساس و با توجه به اضافه شدن تعداد زیادی از نیروهای صنایع به سکونت در این شهرستان ضرورت پیدا می کند هر سال در بخش ابتدایی دو یا سه آموزشگاه دایر کنیم، این در حالی است که در بخش نیروی انسانی به علت شرایط نامناسب جوی مهاجر فرست است.

عبادی کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش را یادآور شد و افزود: تمامی این شرایط در حالی است که امکان جذب نیروی انسانی حق التدریسی وجود ندارد و همکاران رسمی نیز به دلیل تأخیر در پرداختی ها انگیزه ای به پذیرش ساعات کار اضافه ندارند، لذا انتظار می رود در این زمینه چاره اندیشی شود.

وی با اشاره به هدف آموزش و پرورش در افزایش فضای آموزشی در نقاط محروم ماهشهر گفت: در سال جاری دو آموزشگاه جدید در روستاهای «مقطوع علیا» در مقطع متوسطه اول و روستای «خمزه» در مقطع ابتدایی کلنگ زنی شد که ان شاءلله یک آموزشگاه ابتدایی دیگر در شهر چمران نیز به زودی کلنگ زنی خواهد شد.

تدبیر آموزش و پرورش برای آینده شغلی کشور / هدایت تحصیلی اجبار یا کمبود امکانات
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات