طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
کمپین شکوفه‎ها، اقدامی بی‎سابقه در جامعه مهاجر

کمپین شکوفه‎ها، اقدامی بی‎سابقه در جامعه مهاجر

باید پتانسیل کودکان کار مهاجر را به سمت هنر هدایت کنیم

همزمان با شروع سال تحصیلی، جمعی از فعالان فرهنگی مهاجر با همکاری انجمن اسلامی دانش آموزان مهاجر در مشهد کمپینی مختلف راه‎اندازی کرده‎اند.

فرمان تاریخی رهبر انقلاب, دانش آموزان مهاجر, جامعه مهاجر, کمپین شکوفه‎ها اقدامی بی‎سابقه جامعه مهاجر

فرمان تاریخی رهبر انقلاب, دانش آموزان مهاجر, جامعه مهاجر, بورسیه, کمپین شکوفه ها
«ام‎البنین احمدی» دبیر انجمن اسلامی دانش آموزان در مصاحبه با خبرنگار حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، پیرامون دومین سال فعالیت کمپین شکوفه‎ها در جهت حمایت از دانش آموزان مهاجر، اظهار داشت: کمپین شکوفه ها سال گذشته برای نخستین بار بعد از گذشتن چهار دهه از مهاجرت افغانستانی ها به ایران شروع به کار کرد و هدفش این است که هیچ کودک مهاجری از تحصیل بازنماند.

وی با اشاره به فرمان تاریخی رهبرمعظم انقلاب مبنی بر تحصیل دانش‎آموزان مهاجر در کنار دانش‎آموزان ایرانی، افزود: در همین راستا کمپین شکوفه‎ها تلاش دارد تا با شناسایی دانش‎آموزان مستعد مهاجر از آنها حمایت کند.

این فعال فرهنگی با بیان اینکه کمپین شکوفه‎ها کارنامه خوبی در سال گذشته داشته است، عنوان کرد: سال گذشته با لطف خدا و حمایت همه جانبه مردم توانستیم 100 دانش آموز مهاجر را بورسیه تحصیلی کرده و بیش از 250 دانش آموز نیز از محل هدایای کمپین، بسته حمایتی تحصیلی دریافت کردند.

احمدی با بیان اینکه بورسیه‎ها از 250 هزار تومان تا سقف یک میلیون و پانصد هزارتومان متغیر بوده است، خاطرنشان کرد: این دانش آموزان توسط اعضای انجمن اسلامی دانش آموزان مهاجر شناسایی می شوند و قبل از دریافت هدیه مورد بررسی قرار می گیرند، تا هدایای کمپین به دست صاحب اصلی آن برسد.

وی گفت: امسال نیز مصمم هستیم تا بهتر از سال گذشته این کمپین را اجرایی کرده و در راستای پیروی از فرمان تاریخی رهبر معظم انقلاب گامی به اندازه خودمان برداریم.

در ادامه سیدجمال الدین سجادی، که خود خبرنگار و یک تن از اعضای کمپین شکوفه‎ها است، بیان داشت: ریشه تمام مشکلات افغانستان جهل و بی‎سوادی است، ما آمده ایم تا امروز در خط مقدم جبهه فرهنگی به جنگ جهل و بی‎سوادی برویم و هدف ما خدمت‎رسانی صادقانه به آینده‎سازان افغانستان است.

وی بات بیان این‎که جامعه مهاجر امروز نیازمند چریک فرهنگی است، گفت: چریک فرهنگی در واقع کسانی هستند که در سنگر علم و فرهنگ مبارزه می‎کنند.

سجادی بیان داشت: همانطور که در گذشته شهیدان ما در میدان جنگ به مبارزه مسلحانه برای از بین بردن استبداد رفتند، ما نیز امروز دشمن اصلی خودمان را جهل و بی‎سوادی می دانیم و در این سنگر آنچه در توانمان باشد، در طبق اخلاص می‎گذاریم.

این عضو کمپین شکوفه‎ها با اشاره به دوستی دیرینه مهاجرین و انصار گفت : در این راه از همکاری و مشورت های خیراندیشانه دوستان ایرانی‎مان نیز بهره برده‎ایم، لذا فرمان تاریخی رهبر انقلاب فصل جدیدی از روابط مهاجرین و دوستان ایرانی را رقم زده است و ما شاهد تغییرات قابل توجهی در این روابط هستیم.

سجادی با بیان این‎که کمپین شکوفه‎ها فرصتی برای متقاضیان فعالیت فرهنگی است، افزود: هیچ‎کس به تنهایی نمی تواند مشکلات مهاجرین را حل و فصل کند و مشکلات جامعه مهاجر زمانی حل می شود که همه مهاجران دست به دست هم داده و در عرصه عمل حاضر شوند.

این خبرنگار مهاجر در پایان با تاکید بر این‎که مدرسه می‎تواند موثرترین عامل در رشد یک جامعه باشد تصریح کرد: ما هم با پی بردن به این مهم اقدام به راه‎اندازی کمپین کرده‎ایم و آرزو داریم روزی برسد که هیچ دانش آموز مهاجری از تحصیل بازنماند.

گفتنی است که علاقه‎مندان به مشارکت در این طرح می‎توانند با شماره‎‎های زیر تماس حاصل کنند:
09359622964 آقای سجادی
09150107933 خانم احمدی
09361995897 آقای خاوری

محل تحویل کمک‎های مردمی:
مشهد، گلشهر، بین سخاوت 2 و 4 پلاک 111
کانون فرهنگی ثامن

شماره کارت برای کمک‎های نقدی:
6037691512880048
بانک صادرات، جمال الدین سجادی

پیام غدیر پیروی از ولایت و رهبری در جامعه اسلامی است
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات