طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیکمیسیون مشترک برجام به سرپرستی عراقچی

کمیسیون مشترک برجام به سرپرستی عراقچی

پنجمین نشست کمیسیون مشترک برجام برگزار می شود

پنجمین کمیسیون مشترک برجام در سطح معاونان و مدیران کل وزیران امور خارجه ایران و 1+5 در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل شروع شد.


عراقچی, برجام, کمیسیون مشترک برجام خبرگزاری ایسنا: پنجمین کمیسیون مشترک برجام در سطح معاونان و مدیران کل وزیران امور خارجه ایران و 1+5 در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل شروع شد.

کارشناسان هیئت های مذاکره کننده ایران و 1+5 از روزهای قبل در نیویورک حاضر شده و در رابطه با دستور کارهای پنجمین کمیسیون مشترک برجام گفت وگو کردند.

قرار است نتایج این بررسی ها امروز در نشست معاونان مورد بررسی قرار گیرد.

همچنین برای نخستین بار در هشت ماه گذشته بعد از اجرایی شدن برجام نشست وزیران امور خارجه ایران و 1+5 نیز برگزار می شود.

به نقل از ایسنا بر اساس برجام چنانچه یکی از طرف ها به تعهدات خود عمل نکنند این موضوع می تواند به منظور حل و فصل به کمیسیون مشترک ارجاع شود و متعاقب بررسی کمیسیون مشترک اگر هر عضو معتقد باشد که موضوع پایبندی به تعهدات خاتمه نیافته است می تواند موضوع را به وزیران امور خارجه ارجاع دهد.

سیدعباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه کشورمان نیز اعلام کرده است که کمیسیون مشترک برجام با حضور وزیران خارجه به خواست ایران و برای رسیدگی به انتقادات و اعتراضاتی که نسبت به بدعهدی های آمریکا در برداشته نشدن تحریم های بانکی وجود دارد برگزار می شود.

نشست وزیران خارجه ظهر روز پنجشنبه به وقت محلی در نیویورک برگزار می شود.

نشست کمیسیون برجام به سرپرستی هلگا اشمیت، معاون رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا و سیدعباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه ایران برگزار می شود.

برگزاری کمیسیون مشترک برجام در نیویورک
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات