طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
مجازیعکس های کیمیاگران جام جهانی فوتسال

عکس های کیمیاگران جام جهانی فوتسال

عکس های کیمیاگران جام جهانی فوتسال

تیم ملی فوتسال ایران موفق شد تا با یک برد خارق العاده برابر تیم ملی فوتسال برزیل به جمع هشت تیم برتر جام جهانی اضافه شود.

به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، تیم ملی فوتسال ایران با نمایش دل انگیز و جالب در برابر برزیل به جمع 8 تیم برتر دنیا راه یافت، اتفاقی که شاید بسیاری از مردم آن را محال می دانستند اما فوتسالیست های ایرانی نشان دادند که توانایی انجامش را دارند. با هم کارنامه بازیکنان تیم ملی فوتسال ایران را به همراه سرمربی محبوب این روزهای ورزش ایران مرور می کنیم.

علیرضا صمیمی:


ستاره بی چون و چرای دیدار ایران – برزیل، بی شک گلر تیم ما علیرضا صمیمی بود. او چندین و چند بار برابر حملات برزیلی ها به خصوص فالکائو مقاومت کرد و بهترین بازیکن میدان لقب گرفت. صمیمی 29 ساله عضو تیم مس سونگون است. این دروازه بان 186 سانتی متری اصالت بوشهری دارد و سابقه بازی در تیم های گیتی پسند، صدرای شیراز، ملی حفاری اهواز، علم و ادب مشهد، دریانوردان بوشهر در کارنامه وی دیده می شود. صمیمی در جام جهانی 2012 عضو تیم ملی ایران بود.

تیم ملی فوتسال, حسین طیبی, علیرضا صمیمی, کیمیاگران جام جهانی فوتسال

تیم ملی فوتسال, حسین طیبی, علیرضا صمیمی, بازیکنان تیم


حسین طیبی:


طیبی 27 ساله در جام جهانی 2012 حضور داشته است و در آن مسابقات یک گل برای تیم ملی زد. او در این مسابقات به جز بازی با اسپانیا در مابقی مسابقات برای تیم ملی گلزنی کرده است، اما مصدومیت او در بازی با برزیل وضعیتش را برای دیدار با پاراگوئه در هاله ای از ابهام قرار داده است. طیبی اکنون عضو تیم تاسیسات دریایی است اما سابقه بازی در تیم های نیکل روسیه، گیتی پسند و فولاد ماهان را دارد. این بازیکن مشهدی سابقه قهرمانی در مسابقات لیگ برتر و جام باشگاه های آسیا را نیز در کارنامه دارد.

حسین طیبی, علیرضا صمیمی, تیم ملی فوتسال, کیمیاگران جام جهانی فوتسال


احمد اسماعیل پور:


بازیکن 28 ساله اهل ساوه تیم ملی تا کنون دوگل در مسابقات جام جهانی برای ایران به ثمر رسانده است، او یک گل به تیم ملی برزیل و یک گل به تیم ملی آذربایجان زده است. او چندین بار آقای گل و قهرمانی در مسابقات لیگ برتر را دارد.

او در یک دوره از مسابقات جام باشگاه های آسیا به طور قرضی به تیم شن ژن چین پیوست. او از سال 1390 در تیم ملی عضویت داشته است و با شم گلزنی خود مهره تاثیرگذاری برای تیم ملی بوده است. گفتنی است او در جام جهانی 2012 عضور تیم ملی ایران بود.

البته ناگفته نماند آخرین پنالتی تیم ایران در بازی با برزیل که باعث صعود تیم ملی کشورمان شد را اسماعیل پور به ثمر رساند و جشن شادی را در کلمبیا برپا کرد.

حسین طیبی, تیم ملی فوتسال, علیرضا صمیمی, کیمیاگران جام جهانی فوتسال


محمد کشاورز:


کاپیتان تیم ملی 34 ساله و اهل شهر ری است. او سابقه حضور در جام های جهانی 2004، 2008، 2012 را در کارنامه دارد. کشاورز تا کنون در کل ادوار جام جهانی 14 بار به میدان رفته است، 7 بار با پیروزی، 4 بار با تساوی و سه بار با شکست از زمین خارج شده است. کاپیتان کشاورز یک گل بسیار زیبا هم به برزیل زد، یک چیپ برای رفتن بازی با قهرمان دنیا به وقت اضافه! صحبت های کشاورز پیش از ضربات پنالتی یک انگیزه مثبت برای ملی پوشان بود، صحبت هایی که حتی دیدنش لذت بخش است. او اکنون عضو تیم گیتی پسند اصفهان است. او در سال 2011 به عنوان بهترین بازیکن آسیا انتخاب شد و در جام باشگاه های آسیا در سال های 2011 و 2012 نیز این عنوان را به دست آورد. او سابقه قهرمانی در لیگ برتر و جام باشگاه های آسیا را دارد.

حسین طیبی, بازیکنان تیم, تیم ملی فوتسال, کیمیاگران جام جهانی فوتسال


علی اصغر حسن زاده:


حسن زاده پیش از این در جام های جهانی 2008 و 2012 نیز در تیم ملی ایران عضویت داشته است. او 4 گل در این جام جهانی برای تیم ملی زده و 4 گل در دوره های پیشین برای تیم ملی وارد دروازه حریفان کرده است. او در طول بازی به برزیل، اسپانیا و مراکش(2گل) گل زد. او همچنین نخستین پنالتی تیم ملی در برابر برزیل را نیز به ثمر رساند. این بازیکن گلزن 28 ساله اکنون عضو تیم گیتی پسند است و در تیم های ارم کیش قم، فولاد ماهان اصفهان، الریان، صبای قم و نیکل روسیه سابقه بازی دارد. او در لیگ برتر و همچنین جام ملت های آسیا سابقه آقای گلی دارد. حسن زاده همچنین موفق به بالا بردن جام لیگ برتر و باشگاه های آسیا را دارد.

تیم ملی فوتسال, علیرضا صمیمی, بازیکنان تیم, کیمیاگران جام جهانی فوتسال


محمدرضا سنگ سفیدی :


این نخستین حضور سنگ سفیدی در جام جهانی است، سنگ سفیدی در سال 1392 خود را به عنوان یک پدیده در فوتبال ایران معرفی و پله های ترقی را طی کرد تا به تیم ملی ایران رسید. او پنالتی دوم تیم ملی برابر برزیل را با قدرت به ثمر رساند. سنگ سفیدی اکنون عضو تیم تاسیسات دریایی است و با تیم دبیری تبریز به فوتبال ایران شناسانده شد.

بازیکنان تیم, علیرضا صمیمی, تیم ملی فوتسال, کیمیاگران جام جهانی فوتسال


محمد طاهری :


طاهری 31 ساله در جام های جهانی 2008 و 2012 در تیم ملی عضو داشته و در آن دو دوره 7 گل برای ایران به ثمر رسانده است. این بازیکن اهل تهران اکنون عضو تیم شهروند ساری است و سابقه بازی در تیم های الریان، گیتی پسند، شهید منصوری و فولاد ماهان را نیز دارد. طاهری در سال 2010 علاوه بر اینکه به عنوان بهترین بازیکن آسیا انتخاب شد، بهترین بازیکن مسابقات جام باشگاه های آسیا نیز شد. او مانند بسیاری از ملی پوشان سابقه قهرمانی در لیگ برتر و جام باشگاه های آسیا را دارد. البته طاهری در دو بازی اخیر تیم ملی به علت مصدومیت نتوانسته بازی کند و باید دید آیا می تواند در بازی با پاراگوئه به میدان برود یا خیر.

بازیکنان تیم, علیرضا صمیمی, حسین طیبی, کیمیاگران جام جهانی فوتسال


فرهاد توکلی:


توکلی 26 ساله نخستین جام جهانی خود را تجربه می کند، این بازیکن گلزن عضو تیم ملی حفاری اهواز است و در این دوره از مسابقات تا کنون 2 گل به ثمر رسانده. توکلی با تیم نفت عراق در مسابقات جام باشگاه های آسیا کمپانی کرد و به عنوان برترین بازیکن جام باشگاه های دنیا شد.

بازیکنان تیم, علیرضا صمیمی, حسین طیبی, کیمیاگران جام جهانی فوتسال


سپهر محمدی:


دروزاه بان دوم تیم ملی در این دوره از مسابقات یک بازی برای تیم ملی ایران انجام داد. این بازیکن 27ساله اصالتا اصفهانی است و در بازی برابر تیم ملی آذربایجان درون دروازه ایران ایستاد، دیداری که تساوی در آن باعث شد تیم ملی به مصاف برزیل برود. سپهرمحمدی دروازه بان تیم گیتی پسند اصفهان است و در تیم های فیروز صفه و فولاد ماهان اصفهان نیز سابقه گلری دارد، او تا به حال توانسته چندین قهرمانی در لیگ برتر و حتی جام باشگاه های آسیا را تجربه کند.

تیم ملی فوتسال, حسین طیبی, علیرضا صمیمی, کیمیاگران جام جهانی فوتسال


حمید احمدی:


این بازیکن 27 ساله به مانند محمد کشاورز اهل شهر ری است. اکنون در تیم دبیری تبریز عضویت دارد و در جام جهانی 2012 عضو تیم ملی ایران بود. او سابقه بازی در تیم ملی حفاری اهواز، شهیدمنصوری قرچک و تاسیسات دریایی تهران را نیز در کارنامه دارد.افشین کاظمی:


این بازیکن 29 ساله اهل کرج است و در جام جهانی 2012 حضور داشت و در آن مسابقات توانست 2 گل بزند. او در این دوره از مسابقات یک گل زده و آن نیز برابر برزیل بوده است. کاظمی اکنون عضو تیم گیتی پسند است و سابقه بازی در تیم های منصوری قرچک، تام ایران خودرو و شن سا ساوه را دارد. او سابقه قهرمانی در لیگ برتر ایران و مسابقات باشگاه های آسیا را در کارنامه خود می بیند.

حسین طیبی, علیرضا صمیمی, حسین طیبی, کیمیاگران جام جهانی فوتسالمهران عالیقدر:


مهران عالیقدر از سال 92 به فوتسال ایران خود را معرفی کرد و این نخستین جام جهانی عمرش به حساب می آید. عالیقدر اکنون عضو تیم گیتی پسند است و سابقه حضور در تیم ملی حفاری اهواز را دارد.

تیم ملی فوتسال, علیرضا صمیمی, حسین طیبی, کیمیاگران جام جهانی فوتسالمهدی جاوید:


جاوید 29 ساله اهل مشهد است و بهترین بازیکن لیگ فوتسال با تیم منصوری قرچک لقب گرفت. او نخستین جام جهانی خود را تجربه می کند و در این مسابقات یک گل تاکنون به تیم مراکش زده است. جاوید اکنون عضو تیم گیتی پسند است و سابقه بازی در تیم های فواد ماهان، شهید منصوری قرچک، بانک بیروت را در کارنامه دارد.

حسین طیبی, بازیکنان تیم, بازیکنان تیم, کیمیاگران جام جهانی فوتسال


قدرت بهادری:


قدرت بهادری را می توان بدشانس ترین بازیکن تیم ملی فوتسال دانست، او همان بازی اول برابر اسپانیا از ناحیه انگشت پا دچار شکستگی شد و ادامه مسابقات را از دست داد. بهادری عضو تیم فرش آرا است.

محمد ناظم الشریعه:


ناظم الشریعه در سال 1393 ابتدا به عنوان دستیار کاندلاس انتخاب شد و بعد از خسوس کاندلاس به عنوان سرمربی تیم ملی ایران معرفی شد.

او سابقه مربیگری در تیم ملی امید، ملی حفاری اهواز، گیتی پسند و صدرای شیراز را دارد. ناظم الشریعه در سال 2016 همراه با تیم ملی قهرمان جام ملت های آسیا در ازبکستان شد و در بین گزینه های برترین مربی دنیا قرار گرفت. او با ملی حفاری به عناوین سوم و چهارم دست یافت و در هر دو سال به عنوان فنی ترین مربی انتخاب شد. این مربی 47 ساله شیرازی، فصل جدیدی در فوتسال ایران با این پیروزی رقم زده است و حال ایرانی ها از او می خواهند برای نخستین بار آنها را حداقل روی سکو ببرد.


بازیکنان تیم, علیرضا صمیمی, تیم ملی فوتسال, کیمیاگران جام جهانی فوتسال


منبع: ورزش سهفوتسال ایران از سد مراکش گذشت / اولین پیروزی قدرت آسیا در جام جهانی
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات