طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیتوسعه برنامه "موشکی-هسته ای" رژیم صهیونیستی / عکس های گاف بزرگ "کالین پاول"

توسعه برنامه "موشکی-هسته ای" رژیم صهیونیستی / عکس های گاف بزرگ "کالین پاول"

توسعه شهرک سازی های رژیم صهیونیستی در دوره ریاست جمهوری اوباما

تحلیلگران منطقه معتقدند وجود ذخایر انبوه سلاح های هسته ای در سرزمین های اشغالی صلح و امنیت را در منطقه غرب آسیا و مدیترانه به خطر می اندازد.


به نقل از خبرنگار دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ رژیم صهیونیستی بزرگترین دارنده زرادخانه سلاح اتمی در منطقه غرب آسیاست که در آن تعداد دست کم 80 کلاهک هسته ای ذخیره شده است.


پایگاه اینترنتی والا به نقل از موسسه پژوهش های سوئد اعلام کرد: اسرائیل هشتاد بمب هسته ای دارد. این در حالی است که رژیم صهیونیستی به سیاست مبهم خود در این زمینه ادامه می دهد. اسرائیل از زمانی که نیروگاه "دیمونا" در اواسط دهه پنجاه را ساخته است داشتن سلاح هسته ای را نه تائید و نه رد می کند.


موسسه پژوهشهای صلح در استکهلم در نقل از سالیانه اش درباره فهرست زرادخانه های سلاح هسته ای در دنیا از جمله زرادخانه اسرائیل اعلام کرد : اسرائیل همچنین پرتاب موشک های بالستیک را آزمایش کرد. این موسسه تاکید می کند در حالیکه آمریکا و روسیه زرادخانه هسته ای خود را کاهش دادند اسرائیل و برخی کشورها به توسعه آن ادامه می دهند.


بمب اتم, دیمونا, کالین پاول, گاف

بمب اتم, دیمونا, کالین پاول, برنامه اتمی اسائیل, برنامه هسته ای رژیم صهیونیستی


تحلیلگران منطقه معتقدند وجود ذخایر انبوه سلاح های هسته ای در سرزمین های اشغالی صلح و امنیت را در منطقه غرب آسیا و مدیترانه به خطر می اندازد.


اما سوالی که مطرح می شود این است که رژیم صهیونیستی دقیقا چند کلاهک هسته ای دارد؟ آیا میزان آن نسبت به یک دهه قبل افزایش یافته است و اکنون نیروگاه دیمونا در چه وضعیتی است؟


نقل از منابع و مقامات آمریکایی نشان می دهد که تعداد کلاهک های اتمی اسرائیل حدود 150 تا 300 است. اخیرا "کالین پاول" وزیر خارجه دولت محافظه کار "جورج دبلیو بوش" در این زمینه می گوید: اسرائیل 200 سلاح هسته ای دارد.


برنامه هسته ای رژیم صهیونیستی, دیمونا, کالین پاول, گاف


"جیمی کارتر" رئیس جمهور اسبق آمریکا، نیز تعداد کلاهک های هسته ای رژیم صهیونیستی را در گفتگو ها و سخنرانی بین 150 تا 300 اعلام کرده بود.


"آونر کوهن" استاد مرکز جیمز در امور مطالعات عدم تکثیر در موسسه مطالعات بین المللی میدل بری در مونتری، اظهار داشت: این مسئله قرار نیست آشکارا و علنی و از سوی آنهایی که برای دولت آمریکا کار می کنند مورد بحث قرار گیرد. حتی به اعضای کنگره نیز به کرات تذکر داده می شود از اشاره به وجود زرادخانه هسته ای اسرائیل خودداری کنند.


کوهن که مطالب بسیاری درباره برنامه هسته ای اسرائیل نوشته است، خاطر نشان کرد: درخور توجه است که فردی مانند کالین پاول این موضوع را بیان کرد. بدیهی است که وی از همه نوع اطلاعات در خصوص این مسئله آگاه بود. همه آن را به گونه ای موضوعی آشکار و علنی در نظر می گیرند، اما دولت آمریکا بر اساس سیاست خود هیچ گاه آن را اعلام نکرده است.


موضوع پرداختن به تعداد کلاهک های اتمی اسرائیل به اندازه ای حساس است که بعد از اظهار نظر "کالین پاول" وزیر خارجه اسبق آمریکا ، هیچ مقام آمریکایی از جمله "جان کربی،" سخنگوی وزارت امور خارجه حاضر به اظهار نظر در این زمینه نشدند.


نکته جذاب توجه این است که آمریکا درباره تسلیحات اتمی اسرائیل به سختی اظهار نظر می کند ؛ اما درباره برنامه اتمی برخی کشورهای دنیا از جمله کره شمالی به سرعت موضع گیری می کند و کار به تحریم اقتصادی نیز می کشد.


کارشناسان معتقدند که اسرائیل در سایه حمایتهای غرب و به ویژه آمریکا؛ فعالیتهای تسلیحاتی هسته ای، تعداد دقیق کلاهکها و تاریخ آزمایش های هسته ای خود و همچنین اطلاعات نیروگاه اتمی "دیمونا" را همچنان محرمانه نگه داشته است.


رژیم صهیونیستی همچنین انواع مختلفی از سلاح های هسته ای از جمله بمب های حرارتی و بمب های کوچک اتمی برای حملات محدود را در اختیار دارد. اسرائیلی ها برای استفاده از کلاهک های هسته ای خود، بیش از هر چیز بر روی موشک های کلاس "جریکو" حساب کرده اند.


کالین پاول, برنامه اتمی اسائیل, برنامه هسته ای رژیم صهیونیستی, گافاسرائیل در حال ساخت و توسعه سلاح های شیمیایی، میکروبی و هسته ای است و بزرگترین زرادخانه های این سلاح را در منطقه غرب آسیا دارد. در سال 2003 برخی رسانه های غربی نقل از هایی درباره برنامه اتمی رژیم صهیونیستی منتشر کردند که نشان از بی توجهی صهیونیست ها به قوانین بین المللی مبنی بر عدم تکثیر سلاح های هسته ای است.


نقل از از محمد زرچینیحمله رژیم صهیونیستی به ارتش سوریه
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات