طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
گردهمایی فعالان ستاد اقامه نمار جمعه

گردهمایی فعالان ستاد اقامه نمار جمعه

آیت الله جنتی نماز جمعه این هفته تهران را اقامه می کند

امام جمعه قزوین در گردهمایی فعالان ستاد نماز جمعه قزوین: در فضای مدیریتیِ امروز، نیازمند دغدغه دینی هستیم.

قزوین, ستاد, اقامه نماز, گردهمایی فعالان ستاد اقامه نمار جمعه

قزوین, ستاد, اقامه نماز, گردهمایی, فعالان

به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، از قزوین ؛ حجت الاسلام و المسلمین عابدینی افزود: آن هایی که دغدغه حل مشکلات، رفع بیکاری، خدمت به مردم و اجرای عدالت را دارند، جزو اقامه کنندگان نماز محسوب می شوند.

امام جمعه قزوین افزود: در فضای کنونی جامعه، باید در ایران و زیر پرچم ولایتِ رهبرِ معظمِ انقلاب، سرباز پایه کار باشیم و بدانیم که رسالت ما در این فضا، حفاظت از انقلاب و دستاوردهای آن است.

نماینده ولی فقیه در استان گفت: خدای متعال به پیامبران و منادیان وحی و رسالت دستور داده بود که مساجد را آباد کنند، بنابراین آن هایی که در حوزه مساجد و نماز جمعه فعالیت دارند، با اهل بیت (ع) و پیامبران همکار و هم مسیر هستند.

وی با بیان این که در اقامه نماز جمعه نباید درجا زد، عنوان کرد: پیشینیان ما زحمات زیادی برای حفظ جایگاه دین و ماندگاری اسلام کشیده اند؛ اما ما نباید همین فضا را بدون تغییر و پیشرفت، تحویل نسل آینده دهیم، بلکه باید دنبال تحول و نوآوری باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان این که ما در عرصه کاری خود و حوزه نماز جمعه باید قدم های مهمی برداریم، عنوان کرد: برای ادامه مسیر دین داری و ماندگاری اهداف اسلام باید از نظر محتوا و مدیریت قدمی به جلو برداریم و در عرصه های فعالیتی بروز جامعه حضور فعال داشته باشیم.

رییس ستاد نمازجمعه قزوین هم در ابتدای این مراسم با ارائه نقل ازی از فعالیت های ستاد نماز جمعه قزوین گفت: هدف اصلی ستاد نماز جمعه قزوین، رشد کیفی و کمی نمازجمعه است.

علی شفیعی شاد افزود: از زمان تشکیل ستاد نماز جمعه بعد انقلاب، فعالیت های ارزشمندی در این حوزه اجرایی و در استان قزوین نیز برنامه های خوبی طی این سال ها انجام شده است.

وی تولید نشریه "جماعت" را یکی از برنامه های مهم این ستاد برشمرد و گفت: این نشریه به صورت دوماهنامه تهیه می شود که با آماده سازی مطالب تولیدی و تحلیلی از فضای استان، در اختیار مردم، مسئولان و ائمه جمعه قرار می گیرد.

رییس ستاد نمازجمعه قزوین افزود: در فضای تلگرام، کانال اطلاع رسانی ستاد نمازجمعه با عنوان "qazvin 1358" در حال فعالیت است و شبکه اینستاگرام ستاد نیز جملات مهم نماز جمعه را به صورت عکس نوشته منتشر می کند.

شفیعی شاد اضافه کرد: همچنین با راه اندازی سامانه پیامکی 100001358 ویژه اطلاع رسانی مطالب مربوط به نمازجمعه، با مردم در ارتباط هستیم.

در پایان این نشست از رئیس و اعضای ستاد نماز جمعه قزوین تجلیل شد.

برگزاری گردهمایی فعالان مسجدی
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات