طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
گسترش آموزش های فنی و حرفه ای

گسترش آموزش های فنی و حرفه ای

تحقق اقتصاد مقاومتی با گسترش آموزش های فنی و حرفه ای

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خوزستان بیان داشت : به منظور گسترش آموزش های فنی و حرفه ای دوره های مهارت آموزی متفاوت برگزار شده است.

فنی وحرفه ای, مهارت, آموزش, گسترش آموزش فنی حرفه

فنی وحرفه ای, مهارت, آموزش, خوزستان, صنایع, آزمون
به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، عبدالنبی سواعدی، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خوزستان اظهار کرد: به منظور گسترش آموزش های فنی و حرفه ای و تامین نیروی انسانی ماهر و مورد نیاز صنایع و بنگاه های اقتصادی در ۶ ماهه نخست امسال ۱۴۰هزار و ۷۳۱ نفر ساعت در مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان اجرا شد.

وی از فعالیت آموزشی این بخش در بیش از ۹۰ حرفه مهارتی خبر داد و افزود: دوره های مهارت آموزی متفاوت برگزار شده می توان از دوره های اپراتور جرثقیل، اطفای حریق، پرورش دهنده زنبور عسل، تعمیر موتور، تکنیک های مدیریت و سرپرستی، روان شناسی صنعتی در تمامی سطوح مهارتی با رویکرد صنعتی، خدماتی و کشاورزی اشاره کرد.

سواعدی در خصوص هدف از اجرای آموزش در صنایع، گفت: آموزش در صنایع، بخشی از آموزش های فنی و حرفه ای ویژه شاغلان بازار کار و در راستای صیانت از نیروی کار و ارتقای سطح مهارت آنان همگام با فناوری های روز در قالب آموزش جوار کارگاهی ضمن کار و بین کارگاهی ارائه می شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خوزستان همچنین خواستار تعامل و همکاری بیشتر صاحبان صنایع و بنگاه های اقتصادی در جهت ارتقای سطح مهارت کارگران شاغل در واحدهای صنعتی شد و اضافه کرد: اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خوزستان آمادگی دارد تا با ارائه انواع آموزش های مهارتی مرتبط با صنایع براساس استانداردهای بین المللی دارد.

وی در پایان گفت: شاغلان در صنایع بعد از فراگیری آموزش های فنی و حرفه ای و قبولی در آزمون پایان دوره گواهینامه مهارتی مطابق با استاندارد جهانی دریافت خواهند کرد.

ارائه 220 هزار نفر ساعت آموزش فنی و حرفه ای در شوش
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات