طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بین المللگفتگوی ییلدریم با روسای احزاب مخالف درباره اصلاح قانون اساسی

گفتگوی ییلدریم با روسای احزاب مخالف درباره اصلاح قانون اساسی

اصلاحات انتخاباتی پس از نظر کمیسیون نظارت بر تطبیق قانون اساسی عملی می شود

نخست وزیر ترکیه با روسای احزاب مخالف دولت درباره اصلاح قانون اساسی مصاحبه کرد.

گفتگو, قانون اساسی, تروریست ها, گفتگوی ییلدریم روسای احزاب مخالف اصلاح قانون اساسی

گفتگو, قانون اساسی, تروریست ها, بین الملل, اصلاحات, نخست وزیر, بنعلی ییلدریم, عدالت و توسعه, حزب حاکم, داعش, ترکیه, اردوغان, آمریکا, احزاب مخالف, سوریه

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ نخست وزیر ترکیه اعلام کرد با روسای احزاب اصلی مخالف دولت درباره تغییرات قانون اساسی کشور مصاحبه کرده است.

به نقل از خبرگزاری رویترز از آنکارا، بینعالی ییلدریم روز چهارشنبه گفت: «با رهبران احزاب اصلی مخالف دولت درباره ایجاد تغییرات در قانون اساسی کشور مصاحبه کردم و تغییرات در قانون اساسی ترکیه با توافق احزاب و گروههای مخالف دولت صورت خواهد گرفت».

ییلدریم در خارج از مقر حزب حاکم عدالت و توسعه ترکیه در آنکارا گفت ترکیه نمی تواند با آمریکا درباره موضوع یگان های مدافع خلق در شمال سوریه به توافق برسد چون آنکارا و واشنگتن دیدگاه متفاوتی درباره این گروه کرد دارند.

آمریکا می گوید یگان های مدافع خلق یکی از متحدان واشنگتن در مبارزه با گروه تروریستی داعش در سوریه است اما ترکیه این گروه را گروهی تروریستی و وابسته به حزب کارگران کردستان (پ ک ک) می داند.

گفتنی است هر گونه اصلاحات در قانون اساسی ترکیه نیازمند موافقت 367 نماینده پارلمان این کشور است. پارلمان ترکیه 550 نماینده دارد و حزب و عدالت و توسعه 316 کرسی پارلمان را در اختیار دارد.

قانون اساسی نیاز به اصلاح دارد | یک نماینده
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات