زمان طلایی برای درمان دردهای مفصلی

تاریخ انتشار پست : 1395-7-14 دسته : علمی آموزشی
زمان طلایی برای دردهای مفصلی

رییس انجمن علمی روماتولوژی ایران گفت: وجود دردهای مفصلی، التهاب و ورم مفاصل و دردهایی که باعث بیدار شدن افراد می شود، علائمی هستند که باید برای جلوگیری زودتر تشخیص داده شوند.

نظام سلامت, تشخیص به موقع, روماتیسم, زمان طلایی درمان دردهای مفصلی

نظام سلامت, تشخیص به موقع, روماتیسم, دردهای مفصلی
احمدرضا جمشیدی رئیس انجمن علمی روماتولوژی ایران در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره حالت بیماری های روماتیسمی در کشور اظهار کرد: از نظر تشخیص و درمان در کشور هیچ مشکلی نداریم و اکنون جدیدترین و پیشرفته ترین امکانات در تشخیص و درمان بیماری های روماتیسمی در اختیار پزشکان روماتولوژیست وجود دارد.


وی افزود: خوشبختانه طی سال های اخیر، نظام سلامت داروهای جدید و گران درمان بیماریهای روماتیسمی را تحت پوشش بیمه قرار داده پزشکان در جهت درمان بیمارانشان دستشان بازتر و درمان ها موفق تر باشد.


رئیس مرکز تحقیقات روماتولوژی دانشگاه علوم پزشکی ایران ادامه داد: امروزه در جهان معتقد هستند بیماریهای روماتیسمی هر چه زودتر تشخیص داده شود درمانش راحت تر خواهد بود لذا روشهای متفاوت تشخیص را برای تشخیص بیماریهای روماتیسمی ابداع کردند که باعث می شود تشخیص زودتر انجام شود.


جمشیدی تصریح کرد: توصیه ما به بیماران این است که به محض اینکه علائم بیماریهای روماتیسمی مثل دردهای مفصلی ، التهاب مفصل ، ورم مفصل و دردهایی که باعث می شود صبح از خواب بیدار شوند را در خود مشاهده کردند ،بلافاصله به متخصص روماتولوژی مراجعه کنند تا زمان طلایی درمان از دست نرود چون اگر مفاصل تخریب شوند برگشت آن تخریب خیلی دشوار است و گاهی برگشت پذیر نیست ولی اگر در زمان آغاز جلوی تخریب گرفته شود در درمان نیز موفق تر خواهیم بود.


وی به برگزاری دهمین کنگره سالیانه و دومین کنگره بین المللی انجمن روماتولوژی ایران از 28 تا 30 مهر در تهران اشاره کرد و گفت: انجمن روماتولوژی ایران هر ساله کنگره سه روزه ای را در کشور برگزار می کند که در آن تمام روماتولوژیست های کشور به همراه تمام متخصصین داخلی، اطفال، ارتوپدی و رشته های وابسته نیز حضور دارند و جدیدترین اطلاعات در زمینه روماتولوژی و خود ایمنی در طی کنفرانس های متفاوت در اختیار همکاران قرار می گیرد.


وی اظهار داشت: امسال نیز این کنگره به صورت سه روزه برگزار می شود با این تفاوت قبل از کنگره کارگاه مقاله نویسی و تحقیقات پزشکی به صورت یک روزه برای کمپانی کنندگان برگزار می شود و در روز آخر کنگره نیز مهمان های خارجی حضور دارند که باعث می شود کنگره ماهیت بین المللی پیدا کند.


رئیس دهمین کنگره سالیانه انجمن روماتولوژی ایران یادآور شد: از تمامی همکاران به خصوص پزشکان عمومی و متخصصین داخلی دعوت می شود برای افزایش اطلاعات خود در این کنگره کمپانی کنند تا در تشخیص زودرس بیماریهای روماتیسمی بالا ببرند تا بتوانند کمک زیادی به درمان بیماران داشته باشند.


طول عمر بیماران مبتلا به سرطان افزایش می یابد / درمان طلایی پروستات

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :