خطرناک ترین آداب و رسوم قبیله ای

تاریخ انتشار پست : 1395-7-14 دسته : دیدنی و خواندنی
آداب و رسوم ترکمن های گلستان در عید قربان

افراد این قبیله بعد از مرگ یکی از اعضای خود به خصوص رئیس قبیله انگشت دست کودکان قبیله را قطع و انگشتان قطع شده را در خاک دفن می کنند. آنها بر این باورند که چنین کاری آرامش را به مردگان آنها بازخواهد گرداند.

وبسایت تابناک باتو: آیا می دانستید در برخی فرهنگ ها و بنا بر آداب و رسوم خود، مردم متعمدا و خودخواسته انگشتان دست خود و یا اطرافیانشان را قطع می کنند. این نقل از شما را با دلایل عجیب چنین اقدام نامطلوبی آشنا خواهد کرد.

خطرناک ترین, قطع, قطع, خطرناک آداب رسوم قبیله

آداب و رسوم, انگشت, قبیله, خطرناک ترین, قطع


۱. غم و اندوه

قبیله Dagum  Dani  از بومیان «پاپوآ گینه نو» در اقیانوس آرام هستند. افراد این قبیله بعد از مرگ یکی از اعضای خود به خصوص رئیس قبیله انگشت دست کودکان قبیله را قطع و انگشتان قطع شده را در خاک دفن می کنند. آنها بر این باورند که چنین کاری آرامش را به مردگان آنها بازخواهد گرداند.

خطرناک ترین, خطرناک ترین, قبیله, خطرناک آداب رسوم قبیله۲. طعمه ماهی

در برخی مناطق  ساحلی آفریقا، زنان ماهیگیر انگشت دست خود را قطع کرده و از آن به عنوان طعمه ماهی استفاده می کنند. آن ها انگشت قطع شده را وسط دریا می اندازند تا خوراک ماهی ها شود. آنها معتقدند که ماهی ها، انگشت قطع شده را می خورند و روزی دوباره آن را در درون ماهی دیگری خواهند یافت، زیرا انگشت قطع شده همچون نیروی آهن ربا ماهی های زیادی را به صاحب آن بازخواهد گردانید.

آداب و رسوم, خطرناک ترین, قبیله, خطرناک آداب رسوم قبیله۳. درمان ضعف بینایی

در قبیله شامبا (Shamba) در شمال شرقی تانزانیا، زنان برای درمان ضعف بینایی فرزندان خود، انگشت دست آنها را قطع می کنند.

قطع, خطرناک ترین, انگشت, خطرناک آداب رسوم قبیله۴. عذرخواهی تبهکارانه

یاکوزاها به عنوان ترسناک ترین و مخوف ترین مافیای دنیا هستند. در صورت اشتباه و تخطی از قوانین گروه تبهکاری مجبورند، یکی از انگشتان دست را قطع کنند تا اشتباهشان به عنوان یک معذرت خواهی در نظر گرفته شود.

قطع, آداب و رسوم, خطرناک ترین, خطرناک آداب رسوم قبیله۵. درمان عجیب شب ادراری کودکان

در قبیله زوسا (Xhosa) در جنوب شرق آفریقا، رسم عجیبی به نام Inqqithi وجود دارد که بنا بر آن، انگشت دست کودکانی که دچار شب ادراری هستند قطع می کنند تا ارواح خبیثه را از آن ها دور کنند.

آداب و رسوم, انگشت, انگشت, خطرناک آداب رسوم قبیله۶.  نمادی از وفاداری

بسیاری از مردم حلقه ازدواج را نمادی از دوام و پایداری پیمان ازدواج می دانند؛ اما در قبیله خویسان (Khoisan) در جنوب غربی آفریقا به جای حلقه و برای نشان دادن پایداری در ازدواج، یکی از انگشتان دست را قطع می کنند.

قطع, قبیله, آداب و رسوم, خطرناک آداب رسوم قبیله

آداب و رسوم مراسم شکرگزاری در خراسان شمالی

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :