آماده سازی مسیر استقرار موکب های پذیرایی در شلمچه

تاریخ انتشار پست : 1395-7-15 دسته :
تصویر ی از روند آماده سازی پسری که می تواند استقلال را متحول کند

مسیر استقرار موکب های پذیرایی در مسیر خرمشهر تا مرز شلمچه آماده می شوند.

مرزشلمچه, موکب پذیرایی, مسیراستقرارموکب, آماده سازی مسیر استقرار موکب پذیرایی شلمچه

مرزشلمچه, موکب پذیرایی, مسیراستقرارموکب, آبادان
به نقل از آبادان؛رویوران رییس اداره تبلیغات اسلامی خرمشهر گفت: در محرم امسال همچون سال های گذشته، علاوه بر موکب های خوزستان، موکب هایی از استان های تهران، فارس و هرمزگان نیز در مسیر شلمچه مستقر می شوند.
محل استقرار موکب ها از فلکه مقاومت شهر خرمشهر تا نقطه صفر مرزی در شلمچه خواهد بود.

حجت الاسلام والمسلمین عادل رویوران افزود: موکب های پذیرایی تا روز عاشورا در شهرستان ها مستقر هستند و بعد از آن از فردای روز عاشورا، فعالیت خود را در مسیر پیاده روی اربعین شروع می کنند و از هم اکنون شهرستان های خرمشهر، امیدیه و ماهشهر در تدارک برپایی موکب ها در مسیر شلمچه هستند.

وی گفت: سال گذشته شهر خرمشهر به تنهایی 50 موکب در مسیر پیاده روی اربعین برپا کرد و پیش بینی می شود امسال تعداد موکب ها افزایش یابد.

رویوران افزود: اولین جلسه هماهنگی برپایی موکب ها در مسیر شلمچه با حضور فرمانده نیروی انتظامی و نماینده اداره اطلاعات و مدیر شبکه بهداشت خرمشهر برگزار شده و مسایل امنیتی و بهداشتی این ایام بررسی شده است. امسال هر موکب، یک نماینده به مرکز بهداشت معرفی می کند که رابط بهداشتی بین موکب و مجموعه بهداشت خواهد بود. همچنین کارشناسان مرکز بهداشت بر پخت غذا و مواد اولیه در موکب ها نظارت می کنند.

وی با اشاره به نحوه آب رسانی به موکب ها در مسیر پیاده روی اربعین گفت: جهت تسهیل آب رسانی به موکب ها، با آبفا روستایی هماهنگ شده است. سال گذشته به علت این که برخی موکب ها از پمپ فشار قوی استفاده می کردند، آب رسانی با مشکل مواجه شده بود که امسال جهت پیشگیری از این مشکل، 2 تانکر اصلی آب از طریق شهرداری و آبفا روستایی در محل تعبیه می شود که در صورت بروز مشکل از آنها استفاده خواهد شد.

رییس اداره تبلیغات اسلامی خرمشهر افزود:مواکب برای رفت زوار حضور داشته و گروهی نیز دربرگشت زوار مستقر شوند؛ فعالیت مواکب نیز تا 28 صفر ادامه خواهد داشت.

199 فضای آموزشی آماده پذیرایی از دانش آموزان

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :