خاکسپاری پیکر مطهر دو شهید از لشکر فاطمیون در تهران

تاریخ انتشار پست : 1395-7-17 دسته :
خاکسپاری پیکر مطهر شهید مدافع حرم در روستای سرتشنیز

پیکر مطهر دو شهید مدافع حرم افغانستانی از لشکر فاطمیون در گلزار شهدای تهران در بهشت زهرا(س) به خاک سپرده شد.

سوریه, لشکر فاطمیون, رزمندگان افغانستانی, خاکسپاری پیکر مطهر شهید لشکر فاطمیون تهران

سوریه, لشکر فاطمیون, رزمندگان افغانستانی, سید مرتضی موسوی, گلزار شهدای تهران, محمد باقر فصیحی
به نقل از حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران، پیکر مطهر دو شهید مدافع حرم افغانستانی از لشکر فاطمیون در گلزار شهدای تهران به خاک سپرده شد.


شهید «محمدباقر فصیحی» و شهید «سیدمرتضی موسوی» دو تن از رزمندگان افغانستانی مدافع حرم بودند که چندی پیش داوطلبانه برای دفاع از حریم اهل بیت عصمت و طهارت(ع) عازم سوریه شدند و در آنجا توسط تروریست های تکفیری به شهادت رسیدند.


پیکر مطهر این شهدای مدافع حرم روز پنج شنبه 15 مهرماه 95 با حضور خانواده شهدا و ایثارگران در گلزار شهدای بهشت زهرا(س) تشییع و در قطعه 50 این گلزار در جوار دیگر شهدای فاطمیون به خاک سپرده شدند.


با حمله تکفیری ها به سوریه و در خطر قرار گرفتن حرم حضرت زینب(س)، عاشقان اهل بیت(ع) به دفاع از حرم بانوی کربلا پرداختند؛ از این رو افغانستانی های بسیاری که در سوریه بودند، جانانه از حرم اهل بیت(ع) دفاع کردند. همچنین افغانستانی های دیگری که در کشور افغانستان و سایر کشورها بودند به سوریه رفتند. مجاهدان افغانستانی سپاه محمد(ص) که در افغانستان در زمان مبارزه با طالبان در خط مقدم بودند و همچنین نیروهای تیپ ابوذر که در زمان دفاع مقدس در کنار رزمندگان ایرانی به دفاع از اسلام پرداختند هسته اولیه فاطمیون را تشکیل دادند.


در ابتدا این جمع برای تجدید خاطره آن دوران، هیئت مذهبی را تشکیل داده و جمعه هر هفته دعای ندبه برگزار می کردند که با شروع تجاوز به خاک سوریه، در نخستین نوبت یک گروه 22 نفره به صورت داوطلبانه به این کشور رفتند. حضور فاطمیون در سوریه حامل این پیام است که برای فاطمیون مرزهای جغرافیایی معنایی ندارد و رزمندگان آن ها هرکجا شیعیان و محبان اهل بیت(ع) درخطر باشند، به یاری آن ها می شتابند.


شهیدان ابوحامد و فاتح از جمله فرماندهان برجسته میان رزمندگان فاطمیون بودند که طی مبارزات و درست چند کیلومتر مانده به مرزهای اسرائیلی ها به شهادت رسیدند. همسر ابوحامد، فرمانده لشکر فاطمیون با تکیه بر نقل ازات همرزمان او معتقد بود که او با سلاح صهیونیست ها به شهادت رسیده است و داعشی ها پس از عقب نشینی به سرزمین های اشغالی متواری شده بودند. درحال حاضر به جهت استقبالی که از کمپانی داوطلبانه افراد در این گروه شده است و افزایش تعداد نیروهای آن و توان عملیاتی، فاطمیون از تیپ به لشکر ارتقا پیدا کرده است.منبع تسنیم

فیلم تشیع پیکر مطهر سردار شهید حاج محمد ناظری

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :