عجیب ترین و چندش آورترین غذاهای جهان

تاریخ انتشار پست : 1395-7-18 دسته : دیدنی و خواندنی
چندش آورترین و عجیب ترین چیپس های دنیا تصاویر / چیبعد با طعم "سنجاب"

باوجود تفاوت میان فرهنگ ها و ملل مختلف، معمولا انتظار ما از مواد غذایی در محدوده یک سری مواد شناخته شده و متعارف قرار دارد.

وبسایت گجت نیوز - جمشید اللهویردی پور: باوجود تفاوت میان فرهنگ ها و ملل مختلف، معمولا انتظار ما از مواد غذایی در محدوده یک سری مواد شناخته شده و متعارف قرار دارد. از این رو هنگامی که روانه سفر می شویم خود را برای تست انواع مزه ها و ماجراجویی غذایی آماده می کنیم اما حتما انتظار نداریم چیزهای عجیبی مانند کرم و عنکبوت را به عنوان یک وعده غذایی مصرف کنیم! حقیقت آن است که در برخی مناطق سفارش غذاهای نامتعارف و بشقاب های مخوف! بسیار پرطرفدار است و حتی گاهی اوقات به عنوان یک جاذبه گردشگری مطرح می شود.  در ادامه با چندش آورترین غذاهای جهان آشنا خواهید شد.


تخم مرغ های صد ساله

چندش آور, غذا, چندش آور, عجیب چندش آورترین غذاهای دنیا

چندش آورترین, غذا, عجیب ترین, چندش آور


چینی ها بیشتر از هر چیز دیگری، تخم مرغ های صد ساله می خورند. نگران نباشید واقعا صد سال نمانده اند. فقط ظاهرشان جوری است که این طور فکر خواهید کرد. بله ما همه یاد گرفته ایم که غذای مانده را دور بیاندازیم، اما در چین، چنین چیزی، مثل یک گنج محسوب می شود. این تخم مرغ ها، چند ماهی نگه داشته می شوند و درونشان سیاه، سبز و قهوه ای است.


عنکبوت های سرخ شده

غذا, چندش آور, چندش آورترین, عجیب چندش آورترین غذاهای دنیابیشتر ما می دانیم چه چیزهایی در سبد غذایی مان پروتئین دارند. اما ظاهرا در کشور های دیگر، مردم از حیوانات اهلی مزارع فرا تر رفته اند. در کلمبیا، عنکبوت های طرد، منبعی غنی از پروتئین هستند. هم طرد هستند و هم آن قدر خوشمزه که نباید از دستش بدهید. بهترین رستوران های کلمبیا در طول هفته، صدها بشقاب عنکبوت سرخ شده سرو می کنند. در این عکس، یک فروشنده ی دوره گرد، عنکبوت ها را در یک سینی برای فروش گذاشته است.


سس ماهی

چندش آور, چندش آورترین, چندش آور, عجیب چندش آورترین غذاهای دنیاآن زمان هنوز هاینز (Heinz) دستور درست کردن سس را ارائه نکرده بود (و در اروپا نیز گوجه وجود نداشت تا زمانی که گونه بومی آمریکایی آن کشف شد). بنابراین رومی ها همه نوع سس های ماهی وحشتناک را تهیه کردند که garum نامیده می شدند. تعداد کمی از این سس ها شبیه همان چیزی است که شما در بسته بندی های امروزی خریداری می کنید. این سس ها فقط برای ماهی نبودند بلکه از ماهی تولید شده بودند و سبعد در دیگر غذاها از جمله دسرهای رومی استفاده شدند.


کرم حشره

غذا, چندش آور, عجیب ترین, عجیب چندش آورترین غذاهای دنیادلتان می خواهد بدانید چطور دقیقا مثل یک استرالیایی غذا بخورید؟ خب استرالیایی ها اصلا خجالت نمی کشند که به جای عصرانه، کرم حشره های سفید و چاقی که اتفاقا لارو هستند را بخورند. تنها کاری که باید بکنید این است که این کرم ها را روی درخت ها در حالی که حسابی مشغول غذا خوردن هستند، شکار کنید و بخورید. استرالیایی ها فکر می کنند که این خیلی هم غذای خوشمزه ای است. آنها به صورت سنتی، این کرم ها را یا خام خام می خورند یا می گذارند تا کمی در خاکستر داغ، پخته شود. این غذا البته معمولا در رستوران ها سرو نمی شود اما اگر برای گشت و گذار به خارج شهر رفته باشید، مانند یک میان وعده شما را سیر خواهد کرد.


شیوکارای ژاپنی

چندش آور, عجیب ترین, چندش آور, عجیب چندش آورترین غذاهای دنیااگر به ژاپن سفر می کنید، قطعا بگویید یک بشقاب شیوکارا برای شما بیاورند. این غذا معمولا از ماهی مرکب و دیگر جانوران آبزی درست می شود. پس می گذارند تا در سس اش، حسابی جا بیافتد. معمولا به صورت سنتی این غذا را خیلی به سرعت باید خورد و به دنبال آن سریعا مقداری نوشیدنی میل کرد.


اختاپوس کره ای

غذا, عجیب ترین, چندش آور, عجیب چندش آورترین غذاهای دنیاغذای واقعا تازه می خواهید؟ بعد هر وقت به کره رفتید، قطعا ساناکجی را امتحان کنید. ساناکجی یک غذای درست شده از اختاپوس تازه است به این صورت که اختاپوس را تکه تکه می کنند و زمانی که هنوز دارد دست و پاهایش را تکان می دهد، آن را سرو می کنند. مراقب باشید، تکان های شدید این پاهای قطع شده ممکن است موقع غذا خوردن، شما را به وحشت بیاندازد.


خاویار حشره ای

چندش آور, عجیب ترین, چندش آورترین, عجیب چندش آورترین غذاهای دنیااگر به مکزیک سفر کردید قطعا خاویار حشره ای را که به اسکامول مشهور است، امتحان کنید. لارو های مورچه ی مورد نیاز برای این غذا از ریشه های آگاوه آبی در زمان درو به دست می آیند. این گیاه قبل تر برای ساختن تکیلا استفاده می شد.


پنیر بازار سیاه

چندش آور, غذا, چندش آورترین, عجیب چندش آورترین غذاهای دنیابه منطقه ساردینیا در ایتالیا بروید و سراغ کاسو مارزو یا پنیر فاسد را بگیرید. پنیر سازان ایتالیایی، پنیر پکورینو را بیرون در هوای آزاد نگه می دارند تا مگس های پنیر بخصوصی بیایند و با آرامش تمام روی آن بنشینند و تخم ریزی کنند. لارو ها از پنیر تغذیه می کنند و در فرایند تخمیر آن، نقش پر رنگی را برعهده دارند. قبل تر، این پنیر را فقط در بازار سیاه می شد پیدا کرد اما الآن به عنوان یک پنیر سنتی، با تعداد بالا تهیه و تولید می شود. چطور ممکن است بتوانید امتحان کردن یک برش از این پنیر سابقا غیر قانونی را از دست بدهید؟


ماهی ترشیده فاسد

غذا, چندش آور, عجیب ترین, عجیب چندش آورترین غذاهای دنیاقوطی های سورسترومینگ را در سوئد می توانید از مغازه ها بخرید. محتوی این قوطی ها، شاه ماهی ترش و فاسد است که آن قدر بد بو است که معمولا آن را در هوای آزاد می خورند تا از بوی آن در امان بمانند.


گاو هم صدف دارد؟!

چندش آورترین, عجیب ترین, غذا, عجیب چندش آورترین غذاهای دنیانیاز نیست به جای خیلی عجیب و غریبی بروید تا غذایی حیرت آور جلوی تان بگذارند. کافی است به کلورادو بروید تا صدف های کوهستان راکی را که در فستیوال ها ارائه می شود، برای شما سرو کنند. حقیقت این است که این صدف ها را از اعماق اقیانوس ها برای ما نمی آورند، بلکه صدف های کوهستان راکی، در واقع بیضه های گاو نر هستند که حسابی در روغن سرخ شده باشند.


خاویار شرق

غذا, چندش آور, عجیب ترین, عجیب چندش آورترین غذاهای دنیابرخی غذاهای چینی توسط سایر مردم جهان شناخته شده هستند. اما خیلی بعید است که بشود سوپ لانه ی پرنده را جایی بیرون از چین پیدا کرد. از لانه ی بادخورک برای درست کردن یک سوپ خوشمزه استفاده می شده است که معمولا به آن «خاویار شرق» گفته می شده است. بادخورک ها لانه هایشان را از مریم گلی می سازند که این ماده به سوپ ها لعاب و یک خاصیت ژلاتینی می دهد. این سوپ به قدری خوشمزه است که هر کاسه اش از ۳۰ تا ۱۰۰ دلار برایتان تمام خواهد شد.


لوتفکس با طعم قلیاب

چندش آور, عجیب ترین, چندش آورترین, عجیب چندش آورترین غذاهای دنیاشما می توانید به کشورهای اسکاندیناویایی بروید و درست مانند یک وایکینگ، لوتفکس بخورید. این غذا که به سختی و با حوصله باید پخته شود، از ماهی روغن و قلیاب تشکیل شده است. اول ماهی را چند روزی در قلیاب فرو می کنند و پس به مدت یک هفته آن را در وانی از آب سرد می اندازند تا زهر زدایی شود. این غذا، غذایی سنتی است و واقعا هم وایکینگ ها قرن ها پیش، از آن می خوردند.

سوپ، خورشت و سوسیس خون ! / تهوع آورترین غذاهای جهان

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :