بازیکنانی که ناخواسته از فوتبال خداحافظی کردند

تاریخ انتشار پست : 1395-7-19 دسته : ورزشی
فیلم خداحافظی جواد نکونام از فوتبال

برخی از بازیکنان مشهور دنیا به دلیل آسیب دیدگی مجبور شدند از دنیای فوتبال خداحافظی کنند.

خبرگزاری ایسنا: هر بازیکنی ممکن است به خاطر آسیب دیدگی مدتی از میادین دور باشد. گاهی اوقات این زمان طولانی مدت می شود و یک فصل یا یک تورنمنت از دست می رود. حتی ممکن است شدت و تعدد آسیب دیدگی بازیکنان به حدی برسد که برای حفظ سلامتی شان مجبور به خداحافظی از دنیا فوتبال شوند. این اتفاق برای ستاره های فوتبالی نیز رخ داده است. در ادامه به برخی از آن ها اشاره می شود.

جست فونتین

این مهاجم فرانسوی رکورد 13 گل را در جام جهانی 1958 سوییس را به ثبت رساند. با وجود این در 28 سالگی به خاطر شکستگی یکی از پاهایش مجبور شد به فوتبال خود پایان بدهد. بازیکن پیشین تیم نیس و ریمس فرانسه بعد از آنکه مشخص شد دیگر نمی تواند مثل اول فوتبال بازی کند، این تصمیم را گرفت.

جست فونتین, جست فونتین, رونالدو, بازیکنانی ناخواسته فوتبال خداحافظی

جام جهانی, توستائو, رونالدو, جست فونتین


پابلو آیمار

هافبک پیشین تیم ملی فوتبال آرژانتین سال گذشته به خاطر آسیب دیدگی اش از ناحیه قوزک پا مجبور شد از دنیا فوتبال خداحافظی کند. بازیکن پیشین والنسیا بعد از جدایی از بنفیکا در پرتغال، به لیگ مالزی رفت اما به علت بهبود نیافتن آسیب دیدگی اش بعد از انجام چند بازی به کشورش بازگشت و پس از 6 ماه دوباره در تیم پیشین خود یعنی ریورپلاته پا به توپ شد اما باز هم مشکلات جسمانی او را از میادین دور کرد و در نهایت تصمیم گرفت از فوتبال خداحافظی کند.

رونالدو, جام جهانی, توستائو, بازیکنانی ناخواسته فوتبال خداحافظیمارکو فان باستن

او که در تیم ملی فوتبال هلند و باشگاه میلان به عنوان یک مهاجم درخشید، در سال 1993 مجبور به خداحافظی از دنیای فوتبال شد. بازیکن هلندی بعد از انجام جراحی های متعدد روی قوزک پایش و درمان نشدن آسیب دیدگی، به طور کامل فوتبال را کنار گذاشت.

توستائو, رونالدو, جست فونتین, بازیکنانی ناخواسته فوتبال خداحافظیگابریل باتیستوتا

این مهاجم آرژانتینی در فیورنتینا درخشید و سبعد در تیم های رم و اینتر نیز دوران درخشانی را پشت سر گذاشت اما در نهایت به خاطر آسیب دیدگی های متعدد قوزک پا و زانو، مجبور شد از دنیا فوتبال کنار برود. او آخرین بازی هایش را در لیگ فوتبال قطر انجام داد.

رونالدو, جست فونتین, جام جهانی, بازیکنانی ناخواسته فوتبال خداحافظیلویجی ریوا

او برترین گلزن تیم ملی ایتالیا با 35 گل و جلوتر از الساندرو دل پیرو و روبرتو باجو قرار دارد. ریوا دوبار در هر دو پایش دچار شکستگی شد. در سال 1978 و زمانی که برای کالیاری بازی می کرد، دچار پارگی تاندون آشیل شد و در نهایت مجبور شد فوتبال را کنار بگذارد.

رونالدو, توستائو, جست فونتین, بازیکنانی ناخواسته فوتبال خداحافظیسباستین دایسلر

او یکی از بازیکنان مستعد در آلمان بود اما مجبور شد در 27 سالگی از دنیا فوتبال کناره گیری کند. پنج بار زانویش تحت عمل جراحی قرار گرفت و به دلیل درد عمده مجبور به انجام فیزیوتراپی شد تا بتواند راه برود.

جست فونتین, رونالدو, جام جهانی, بازیکنانی ناخواسته فوتبال خداحافظیرونالدو

رونالدو نازاریو یکی از بهترین بازیکنان برزیلی محسوب می شود. مهاجم پیشین رئال مادرید در طول دوران فوتبالش با آسیب دیدگی های متعددی به خصوص از ناحیه زانو رو به رو شد. او بعد از پشت سر گذاشتن دوران نقاهتش در سال 2009 به برزیل بازگشت و با پیراهن کورینتیانس بازی کرد اما بازهم مشکلات جسمانی اجازه نداد برای این تیم بازی کند. او در نهایت با چشمان گریان از فوتبال خداحافظی کرد.

جست فونتین, جست فونتین, رونالدو, بازیکنانی ناخواسته فوتبال خداحافظیتوستائو

این بازیکن برزیلی پیش از قهرمانی با برزیل در جام جهانی 1970 در اثر برخورد توپ به چشمش دچار آسیب دیدگی شد. این اتفاق باعث شد قرنیه چشم توستائو دچار مشکل شود. بعد از آن در بینایی وی اختلال زیادی به وجود آمد و در نهایت منجر به پایان دوران فوتبالی این بازیکن در 27 سالگی شد.

جام جهانی, توستائو, جست فونتین, بازیکنانی ناخواسته فوتبال خداحافظی


اوله گونار سولسشائر

این مهاجم نروژی که با گلزنی در دیدار نهایی لیگ قهرمانان اروپا سال 1999 برابر بایرن مونیخ عنوان قهرمانی را به منچستریونایتد رساند، در طول دوران ورزشی مجبور شد چند بار زانویش را عمل کند. با این حال به شرایط آرمانی بازنگشت و مجبور شد در سال 2007 با شیاطین سرخ و دنیای فوتبال خداحافظی کند.

جام جهانی, رونالدو, جام جهانی, بازیکنانی ناخواسته فوتبال خداحافظیکارلس پویول

این مدافع متعصب که یکی از بزرگترین بازیکنان تاریخ فوتبال اسپانیا است، در طول دوران فوتبالش بیش از 35 آسیب دیدگی داشت. مدافع پیشین بارسلونا در نهایت نتوانست آسیب دیدگی تاندون آشیل را تحمل کند و از جراحی های متفاوت روی زانویش خسته شد. او به همین علت از فوتبال خداحافظی کرد.

رونالدو, جام جهانی, توستائو, بازیکنانی ناخواسته فوتبال خداحافظیفرناندو ردوندو

ردوندو یکی از بهترین هافبک های رئال مادرید بود اما در میلان از فوتبال خداحافظی کرد. آسیب دیدگی های متعدد او از ناحیه زانو موجب شد نتواند تا پایان قراردادش در تیم ایتالیایی بازی کند. ردوندو آرژانتینی بعد از انجام 16 بازی در میلان، فوتبال را کنار گذاشت.

جست فونتین, جست فونتین, توستائو, بازیکنانی ناخواسته فوتبال خداحافظی

فیلم حواشی مراسم خداحافظی نکونام از فوتبال و صحبت های دایی و باقری

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :