طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
ثبت بیش از 14 هزار نابینا و کم بینا در سامانه پی منت بهزیستی فارس
درخشش فارس در مسابقات دو و میدانی نابینایان و کم بینایان کشور

معاون امور توان بخشی سازمان بهزیستی فارس گفت: از 103 هزار معلولی که در سامانه پی منت سازمان بهزیستی ثبت شده 14 هزار و 557 نفر کم بینا و نابینا مربوط استان فارس است.

بیش از 14 هزار, بهزیستی فارس, سامانه پی منت, ثبت نابینا کم بینا سامانه پی منت بهزیستی فارس

بیش از 14 هزار, بهزیستی فارس, سامانه پی منت, ثبتنام, نابینا و کم بینا
به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ فیروزه نامجویان معاون امور توان بخشی سازمان بهزیستی فارس گفت: بیش از 90 درصد نابینایان دنیا در کشور های درحال توسعه، 10 درصد کشورهای پیشرفته و یک درصد از جمعیت هر جامعه ای را افرادی که دچار معلولیت های بینایی هستند تشکیل می دهند.
وی افزود: بیشترین معلولیت های جسمی و اختلالات بینایی و کم بینایی شامل عفونت های بینایی، مادرزادی و حوادث مربوط به کشور های عقب افتاده به ویژه آفریقا است که نیاز به توجه جدی از سوی سازمان های جهانی دارد.
نامجویان ادامه داد: بیش از 80 درصد اختلالات بینایی قابل جلوگیری است و در این مورد از هر پنج نفر چهار نفر می توانند از نعمت بینایی برخوردار شوند.
او بیان داشت: توجه به روش های جلوگیری و ارائه خدمات مشاوره ای ژنتیکی پیش و بعد از ازدواج به زوج های جوان به ویژه برای گروه های پرخطر شامل سالمندان و کودکان از دیگر موارد مقابله با نابینایی و کم بینایی است.
معاون امور توان بخشی سازمان بهزیستی فارس تصریح کرد: سازمان بهزیستی هرساله از ابتدای آبان ماه در پایگاه های واقع در مهد های کودک و نیز مجتمع های بهزیستی اقدام به غربالگری بینایی می کند که از مادران درخواست می شود که در این طرح با سازمان بهزیستی همکاری کنند.

ثبت نام 31 هزار نفر در پیاده روی اربعین از فارس
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات