طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

بین المللآماده باش نیروی دریایی انگلیس همزمان با عبور ناوهای روسی
غرب نگران آماده باش نظامی مسکو است | وزیر دفاع روسیه

نیروی دریایی انگلیس از آماده باش نیروهایش همزمان با عبور ناوهای روسیه که مجهز به 50 بالگرد نیروی دریایی هستند، خبر داد.

بین الملل, ناو روسی, بالگرد نیروی دریایی, آماده باش نیروی دریایی انگلیس همزمان عبور ناوهای روسی

بین الملل, ناو روسی, بالگرد نیروی دریایی, نیروی دریایی انگلیس, آماده باش انگلیس

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم ؛ روزنامه انگلیسی The Times نوشت: ناو هواپیمابر "دریادار کوزنیتسوف" پیشاپیش ناوهای جنگی روسیه حرکت می کند و ناوشکن "ریچموند" و رزمناو "دانکان" به گونه ای که در چنین مواردی عرف است، کار نظارت بر مجموعه ناوهای روسی را در مسیر خود در مجاورت آب های انگلیس برعهده خواهند داشت.


این درحالیست که حرکت ناوهای هواپیما بر روسی "دریادار کوزنیتسوف" امروز(15 اکتبر) به مقصد سواحل سوریه شروع شده است، این ناوهواپیمابر حامل جنگنده های " سو" و " میگ" و بالگردهای "KA-52" است و سفرش به سوریه پنج ماهه خواهد بود.


چندین ناو جنگی وابسته به ناوگان شمال روسیه، ناو هواپیمابر «دریادار کوزنیتسوف" که حامل جنگنده های " میگ 29 KR " و میگ 29- KUBR و جنگنده های" سو – 33" و نیز بالگردهای "KA-52" ملقب به تمساح است، را در حرکت به سمت دریای مدیترانه همراهی می کنند.


ناوگان شمال روسیه در بیانیه ای دراین زمینه اعلام کرد "کوزنیتسوف" ساعت سه بعداز ظهر به وقت مسکو از شمال شرق اقیانوس اطلس حرکت کرد و پیشاپیش آن مجموعه ناوهایی که متشکل از رزمناو موشکی " پطرس بزرگ" و کشتی های " سیویرومورسک" و "ادمیرال کولاکوف" و نیز چند کشتی امدادی بود، حرکت می کردند.


ناوگان شمال تاکید کرده است که هدف از اعزام مجموعه ناوهای روسیه به سوریه، تضمین حضور نظامی دریایی روسیه درنقاط مهم و سرنوشت ساز درآب های دنیا و تامین سلامت دریایی و حمایت از فعالیت های اقتصادی دریایی روسیه و مقابله با چالش هایی از جمله دزدی دریایی و تروریسم بین المللی است.


"دریادار کوزنیتسوف" قادر به حمل بیش از پنجاه فروند هواپیما بوده و مجهز به موشک های بالدار" گرانیت" و موشک های دفاع هوایی "کلینوک" و مجموعه پدافند "موشکی – توپخانه ای" کاشتان روسیه و نیز سامانه های دفاعی ضد زیردریایی است.


بازدید درجه داران نیروی دریایی ارتش از کارخانه نظامی روسیه فیلم
facebook google telegram twitter whatsApp