طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیامیدی به مذاکرات لوزان ندارم | لاوروف
از مذاکرات لوزان انتظار خاصی نداریم | لاوروف

وزیر امور خارجه روسیه در آستانه شروع مذاکرات سوریه در لوزان سوئیس اعلام کرد که به علت کارشکنی های طرف غربی امیدی به این مذاکرات ندارد.


سوریه خبرگزاری مهر: از امروز شنبه مذاکرات جدیدی میان روسیه و آمریکا و برخی از کشورهای دیگر درباره سوریه انجام شود. در همین رابطه سرگئی لاوروف وزیر امورخارجه روسیه اعلام کرد از آن جایی که مسکو از جانب قدرت های غربی اقدام متقابلی مشاهده نکرده است، از مذاکرات درباره بحران سوریه در لوزان سوئیس هیچ انتظار خاصی ندارد.

لاوروف در مصاحبه با خبرنگاران همچنین افزود: مسکو قصد ندارد ابتکار جدیدی را درباره حل و‎ فصل مناقشه در سوریه در این نشست مطرح کند. در این نشست می خواهیم به امور ملموس بپردازیم و ببینیم که آیا شرکای ما به قطعنامه شورای امنیت درباره سوریه پایبند هستند یا خیر.

لاوروف و جان کری وزیران خارجه آمریکا، قرار است در شهر لوزان نشستی درباره سوریه داشته باشند. وزیران خارجه ترکیه، قطر و عربستان سعودی نیز در این نشست حضور خواهند داشت.

اخیرا روسیه و آمریکا مذاکراتی برای احیای آتش بس در سوریه برگزار کردند که با کارشکنی واشنگتن، این مذاکرات عملاً به شکست انجامید. عدم همکاری آمریکا برای آتش بس در سوریه در شرایطی است که سوری ها، به ویژه مردم حلب در شمال غرب این کشور در شرایط وخیمی به سر می برند.

مهمترین دستور کار مذاکرات لوزان
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات