طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

اجرای طرح ضربتی بازدید از پزندگی ها در ایام سوگواری ماه محرم
برپایی ویژه برنامه های ایام ماه محرم در آستان مقدس احمدی و محمدی (ع)

رییس مرکز بهداشت شهدای انقلاب از بازدید کارشناسان بهداشت محیط این مرکز از پزندگی هادر ایام سوگواری ماه محرم خبر داد.

ایام محرم, طرح, اجرای, طرح ضربتی بازدید پزندگی ایام سوگواری ماه محرم

ایام محرم, طرح, اجرای, ضربتی, پزندگی
به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ دکتر حمیدرضا قاسم پورگفت: با توجه به ایام عزاداری و افزایش استقبال از خرید آش و حلیم، بازدید ضربتی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی مرتبط با صنوف پزندگان در دستور کار این مرکز قرار گرفت.
او افزود: کارشناسان بهداشت محیط این مرکز در قالب 15 گروه سه نفره، شرایط بهداشت فردی و محیطی آش فروشی ها، کله پزی ها، حلیم پزی و جگرکی را در شلوغ ترین زمان روز مورد ارزیابی قرار داده و آموزش های لازم به متصدیان را ارایه کردند.
کارشناس مسوول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهدای انقلاب ادامه داد: در این طرح از 97آشپزی، حلیم پزی و کله پزی منطقه مورد پوشش بازدید و 38 مورد اخطار کتبی صادر شد.
مشتاقی مقدم در ادامه به نمونه برداری از آب و مواد غذایی برای بررسی کیفیت میکروبی و شیمیایی غذا اشاره کرده افزود: در این برنامه حالت روغن های مصرفی، استفاده از رنگ های مجاز در غذا ها و سنجش ید موجود در نمک مصرفی نیز ا بررسی شد و 11 مرکز فاقد مجوز به اتحادیه معرفی شدند.
او از مردم درخواست کرد تا به جای خرید آش و حلیم از کنار خیابان و دوره گردها، به مراکز معتبر مراجعه کنند.
مشتاقی مقدم تصریح کرد: بازرسان بهداشت محیط این مرکز در ساعت های متفاوت شبانه روز با بازدید از این مکان ها، تمام تلاش خود را برای حفظ سلامت مردم به کار می بندند و همشهریان می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را با شماره 190 در میان بگذارند.

آمادگی برای برگزاری آیین سوگواری ماه محرم
facebook google telegram twitter whatsApp