طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

سیاسیواکنش ایران به عملیات تروریستی در سینای مصر
قاسمی عملیات تروریستی در سینای مصر را محکوم کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان حملات تروریستی دو روز گذشته در منطقه سینا که به کشته و مجروح شدن تعدای از شهروندان و نظامیان مصری منجر شد را محکوم کرد.


مصر, صحرای سینا, بهرام قاسمی

خبرگزاری ایسنا: سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان حملات تروریستی دو روز گذشته در منطقه سینا که به کشته و مجروح شدن تعدای از شهروندان و نظامیان مصری منجر شد را محکوم کرد.

بهرام قاسمی با ابراز انزجار از هر گونه اقدامات تروریستی به هر شکل و در هر کجا، بار دیگر توجه جامعه جهانی و دولت های منطقه را به رشد و گسترش این پدیده شوم جلب کرد و افزود: گسترش روزافزون موج خشونت و ترور و شدت گرفتن جنایات تروریستی و افراط گرایی که همه اقشار ملت های منطقه اعم از نظامیان و غیرنظامیان را هدف قرار می دهد، جز در سایه اتحاد دولت ها و عزم جهانی و به خصوص هوشیاری ملت های منطقه قابل دفع و رفع نیست.  


او تأکید کرد: تهران همواره و همیشه و با قاطعیت تمام  مشی تروریسم و افراط گرایی را در هر کشوری و از سوی هر گروهی که دنبال شود و وحشت، ناامنی و بی ثباتی منطقه و کشورها را به بار آورد به شدت محکوم می کند.   

سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن ابراز هم دردی با دولت و ملت مصر، این حادثه غم انگیز را به بازماندگان قربانیان این حادثه تروریستی تسلیت گفت.

منابع امنیتی مصر روز جمعه اعلام کردند که در حمله ای مسلحانه یک پایگاه نظامی ارتش در استان سیناء شمالی هدف قرار گرفته که چندین کشته و نظامی بر جای گذاشته است.

هم چنین ارتش مصر در بیانیه ای اعلام کرد که در راستای انتقام گیری از کشته شدن ۱۲ نظامی این کشور توسط تکفیری ها در کمتر از ۲۴ ساعت پایگاه های آن ها شناسایی شده و بامداد شنبه به مدت سه ساعت تمام هدف حملات هوایی قرار گرفت.

دراین بیانیه آمده است: در این حمله هوایی نقاط استقرار تروریستی ها و نیز اماکن انبار اسلحه و مهمات آن ها در العریش، رفح و شیخ زوید هدف قرار گرفت و هفت خودروی زرهی آن ها به شکل کامل منهدم شدند. علاوه بر این ۱۰۰ تن از تکفیری ها و نیروهای همدست شان در این عملیات کشته و حدود ۴۰ تن دیگر شدند.

سخنگوی نظامی مصر روز جمعه اعلام کرد که در جریان درگیری ها در منطقه بئر العبد واقع در سینای شمالی ۱۲ نیروی ارتش و ۱۵ تکفیری کشته شدند. هم چنین تعدادی نیز از هر دو طرف زخمی شدند.

گروه تروریستی موسوم به "ولایت سینا" وابسته به داعش، مسوولیت این حمله را بر عهده گرفت.

عملیات ضد تروریستی موفقیت آمیز ایران، داعش را ناکام کرده است | رویترز
facebook google telegram twitter whatsApp