طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

سیاسیرایزنی وزارت ارتباطات با بانک مرکزی برای راه اندازی فناوری پول الکترونیک در کشور
مدیر کل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد منصوب شد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که به مناسبت هفته جهانی پست در برنامه نگاه یک شبکه اول سیما حضور یافته بود از رایزنی وزارتخانه متبوع خود با بانک مرکزی در حوزه فناوری پول الکترونیک خبر داد.


فناوری پول الکترونیک, بانک مرکزی, وزیر ارتباطات, واعظی

به نقل از خبرنگار سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که به مناسبت هفته جهانی پست در برنامه نگاه یک شبکه اول سیما حضور یافته بود از رایزنی وزارت خانه متبوع خود با بانک مرکزی در حوزه فناوری پول الکترونیک خبر داد و گفت: در حوزه راه اندازی این فناوری در کشور مذاکرات مفصلی با بانک مرکزی داشتیم و کمیته مشترکی نیز در این رابطه شکل گرفته است که آخرین نقل از این کمیته حاکی از پیشرفت های بسیار خوب در این رابطه است.


وی اضافه کرد: بر اساس این فناوری، تلفن های همراه نقش کارتی را دارد که با آن می توان خرید های خرد روزمره همچون پرداخت کرایه تاکسی و خرید از سوپر مارکت را انجام داد.


مذاکرات با اپراتورهای تلفن همراه برای راه اندازی فناوری پول الکترونیک در کشور انجام شده است


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلام این خبر که مقدمات کار توسط اپراتورهای تلفن همراه فراهم شده و مذاکرات با آنها در این رابطه نیز انجام شده است، اظهار داشت: گمان می کنم تا دو ماه آینده به مرحله اجرایی شدن این فناوری در کشور برسیم.


واعظی در بخش دیگری از این برنامه علت عدم استقبال کاربران اینترنت از شبکه ملی اطلاعات را عدم ارائه تعریف درستی از این شبکه در کشور خواند و بیان داشت: امنیت و سرعت بالا، تعرفه پایین و کیفیت بالای این شبکه در ارائه خدمات از جمله محاسن استفاده از شبکه ملی اطلاعات است.


وی اضافه کرد: همچنین دولت و وزارت ارتباطات حفظ امنیت و حریم خصوصی کاربران در شبکه ملی اطلاعات را تضمین می کنند.


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه به مراکز ارائه خدمات اینترنتی دو ماه فرصت داده شده تا قیمت ها را در حوزه استفاده از شبکه ملی اطلاعاتی رعایت کنند گفت: برای اپراتورها و ارائه دهندگان خدمات اینترنتی در کشور، قیمتی را مشخص می کنیم که حق ندارند بالاتر از تعرفه های تعیین شده، اینترنت را به کاربران خود عرضه کنند.


خبر در حال تکمیل است...راه اندازی بانک اطلاعات مجرمان سابقه دار کشور
facebook google telegram twitter whatsApp