طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
مجازیچند میلیارد سال طول می کشد یک فرد همه آب های زمین را بنوشد؟
کشف زمین خواری 6 میلیاردی در خرم آباد

دانشمندان می گویند اگر بدن انسان ویژگی سازگاری با انواع متفاوت آب شور و شیرین را داشت، یک فرد حدود 1260 میلیون تریلیون سال طول می کشد تا بتواند همه آب های روی زمین را بنوشد.

نوشیدن آب, آب آشامیدنی, آبهای شور, میلیارد طول کشد فرد آب زمین بنوشد

نوشیدن آب, آب آشامیدنی, آبهای شور
به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،آب دریا حدود 3.5 درصد شوری دارد و کلیه های ما تا اندازه مشخص می توانند نمک موجود را از آب جدا کنند تا به بدن انسان آسیب نرسد. ولی آیا تاکنون فکر کرده اید که اگر قرار بود یک فرد همه آب های دریا را بنوشد چقدر زمان می برد؟

بررسی ها نشان داده است کره زمین در مجموع 1260 میلیون تریلیون لیتر آب را شامل می شود که این میزان 71 درصد از سطح کره زمین را می پوشاند. اقیانوس ها حدود 96.5 درصد از آب کره زمین را در خود جا داده اند و البته بخشی از آب در قالب بخار در هوا وجود است.

بدن انسان به گونه ای طراحی شده است که در هر ساعت می تواند حدود یک لیتر آب را بنوشد و محققان این فرضه را بررسی کرده اند که اگر قرار بود انسان همه آب های روی زمین شامل آب های شور و شیرین را بنوشد، این فرآیند چقدر زمان می برد.

در این بررسی می شد با توجه به توانایی انسان برای نوشیدن یک لیتر آب در هر یک ساعت، 143 میلیارد و 73 میلیون و 166 هزار و 324 سال طول می کشید تا یک فرد بتواند این میزان آب را بنوشد.

لازم به ذکر است بر اساس آخرین بررسی های صورت گرفته، هم اکنون فرد در مناطق متفاوت دنیا به طور میانگین 1.9 لیتر آب را در طول یک روز می نوشد.

منبع: خبرگزاری فارس

زمین خوار ۲۷ میلیارد ریالی در خرم آباد بازداشت شد
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات